Слушалки за метъл

Илиян

Active Member
Здравейте, от известно време слушам само метъл музика. Преди също харесвах, но се усещам, че напоследък не слушам нищо друго. От тук възниква и проблема ми със слушалките. Сигурен съм, че и тук има хора, които слушат такава музика, та ще могат да ми помогнат.

Накратко: имам едни що-годе добри слушалки филипс, свирят много добре, вадят добър бас, но на метъл музиката всичко е супер заглушено. За там мисля, че не трябва чак толкова бас, а при тези слушалки явно е наблегнато на това. Имам и едни блутут слушалки, които също вадят добър звук при друг тип музика, но на метъл пак е заглушено и не се чуват добре звуците на музикалните инструменти, вокала също не е никак добре. С едни смотани слушалки се чува много по-добре отколкото с по-хубавите.

Та въпроса ми е - има ли някакви слушалки за този тип музика? Да са пригодени така, че да се чува добре и ако може да не са прекалено скъпи - макс 50-на лева, че не ми се дават чак толкова пари. Не съм някакъв меломан, но искам да чувам горе-долу нормален звук.
 
► Audio-Technica ATH-M20x Headphones
Тва са слушалките друго не признавам. Ако намериш ATH-M50x още по-яко. ♬♬♬

Едит: Общо взето за 50лв няма да намериш толкова качество. Събери още малко и с тея слушалки ще чуваш всяка жица е :D
 
Огледай се за нещо такова Superlux HD668B или подобен модел. Около 60 лв струват и имат доста равномерна АЧХ -до около 3 Khz. Нямт изразен бас, високи има достатъчно. Всичко, което не е "думтяща музика" според мен се чува добре - не само метъп.
Audio-Technica-та несъмнено е по-добра. Но за даденият бюджет ....
Ето тука има едно ревю:
http://www.thephonograph.net/superlux-hd668b-review/
Успех.
 
Ако намериш ATH-M50x още по-яко. ♬♬♬
Аз имам такива и не ги признавам за цената, която имат. Из нета са много хвалени и не че свирят зле, но поне аз имам други проблеми с тях:

- Притискат ми главата повече от нормалното и общо взето не са ми удобни. Май главата ми не е по-голяма от нормалното, поне никой никога не ми е споделял такова наблюдение.
- Мекото дето имат доста заглушава звуците и ми е много странно ако трябва да говоря, все едно не си чувам репликите. Това вероятно е предимство ако целта е само да се слуша музика, аз обаче обичам да имам повече връзка със света наоколо. Между другото, ако мекото им се смени с друго от обикновени слушалки, баса отива по дяволите.
- Диадемата им е от някаква изкуствена кожа, която бързо се напука без дори да съм ги ползвал толкова. За тия пари можеха да сложат нещо качествено.

Метъла е малко труден за слушане на слушалки според мен. През повечето време е една дива какафония от звуци, някои албуми са жертва на т.нар. Loudness War и аз поне предпочитам да си слушам музика на колонки. С качеството на звука се свиква. Ушите биха били доволни от нов супер як саунд за 3 дена, след което всичко се нормализира и вече не им прави впечатление, не оценяват по-хубавите басове и високи вече. Моите уши са така :)
 
Те се водят такъв тип затворени слушалки. Т.Е. са проектирани да не чуваш какво се случва около теб (Closed Back) проектирани да те изолират от света около теб. За твоята цел е трябвало да вземеш open back и с тях ще чуваш около теб кво стаа.
Аз имам такива и не ги признавам за цената, която имат. Из нета са много хвалени и не че свирят зле, но поне аз имам други проблеми с тях:
 
След много дълго търсене и десетки марки и модели, намерих слушалките, които наистина ми допадат. Звук, бас чистота, удобни, нямам нито една забележка. При почти ежедневна употреба през последните две години, не са мръднали. Общо взето страхотни от където и да ги погледнеш. Доста са над бюджета, който си определил, но реших да ти споделя.

Тук има модели на AKG на що годе нормални цени, че в другите магазини са само скъпите. Слушалки колкото един въйфон, едва ли ще искаш да си купиш :) За мен това е най-добрата марка за такъв род техника...

Забравих да спомена, че освен жица на тях друго не е пускано. Вероятно ако им пусна някоя чалга, българска или западна, ще се самовзривят както са на главата ми :)
 
Тук има модели на AKG на що годе нормални цени, че в другите магазини са само скъпите. Слушалки колкото един въйфон, едва ли ще искаш да си купиш :) За мен това е най-добрата марка за такъв род техника...

Може и да не знаеш но AKG вече са собственност на Самсунг и се произвеждат във далечния изток (ама не и Корея).
https://en.wikipedia.org/wiki/AKG_(company)
 
Не, не знаех, от теб разбирам. Моите съм ги купувал края на 2016-та. явно преди купуването от самсунг. Питащия да има предвид този факт, въпреки че се съмнявам качеството да е паднало, предвид цените им.

Може и да не знаеш но AKG вече са собственност на Самсунг и се произвеждат във далечния изток (ама не и Корея).
https://en.wikipedia.org/wiki/AKG_(company)
 
Не, не знаех, от теб разбирам. Моите съм ги купувал края на 2016-та. явно преди купуването от самсунг. Питащия да има предвид този факт, въпреки че се съмнявам качеството да е паднало, предвид цените им.

Закриха офиса във Виена и производството там. И аз съм тъжен... моите също са отпреди това, така че нямам мнение за по-новите им продукти.
 
Благодаря ви за предложенията, ще ги разгледам, може и да дам малко повече пари, стига да си заслужава.
 
Ако търсиш бюджетни, аз ползвам ей тези и съм много доволен, включително и за тежка музика. Разбира се, не са някакъв висок клас (личи си от цената), но за цената си вадят перфектен звук.
 
Ако търсиш бюджетни, аз ползвам ей тези и съм много доволен, включително и за тежка музика. Разбира се, не са някакъв висок клас (личи си от цената), но за цената си вадят перфектен звук.
Дали ще са по-добре от Philips SHP2000, че аз имам едни - бях ги купувал навремето за 50лв, сега гледам че по 35лв вървят, но са много зле. Имат приличен бас, ако се слуша друга музика, но за метъл всичко е заглъхнало, даже въобще не слушам с тях, а с едни тапи от 2лв, които вадят по-добър звук. Именно затова искам да е нещо по-качествено,
 
Ако търсиш бюджетни, аз ползвам ей тези и съм много доволен, включително и за тежка музика. Разбира се, не са някакъв висок клас (личи си от цената), но за цената си вадят перфектен звук.
Това са слушалки за бас...
Въобще да питаш тук за тех неща е някакъв абсурд.
 
Вече бюджета ми за слушалки е 150-200лв, така че се оглеждам за нещо по-качествено, но и да е по-лесно преносимо и удобно. Става въпрос, че няма да слушам само вкъщи, а може докато ходя, карам колело и т.н. Видях, че има модели, които се въртят, за да не носят на врата, когато не се слушат, също така ако може да не са от тези, където запарват ушите и ги покриват изцяло. Не знам, може би пък ако не са вътре в тях ушите да не се чува добре звука или има такива, които са само отгоре върху тях и пак свирят добре.
 
Като влязох в emag да разгледам слушалките ми излезе 15% отстъпка с код Audio15 до 2 декември, така че ако предложите нещо от там между 100 и 200лв може да го взема направо.
 
Понеже вече имаш и по-сериозен бюджет, отдели малко повече време на търсенето и най-вече, потърси по-професионални съвети.

https://www.head-fi.org/forums/

Попрегледай там, имаше една много добра тема синтезираща ревюта на слушалки в различните ценови диапазони и до колко цената си заслужава. За съжаление сега на прима виста не я откривам.
 
На Audio Technika безжичните дали са добри - https://www.emag.bg/slushalki-audio...btgbl/pd/D76K4SBBM/?ref=hdr-favorite_products

Ако си ценител или искаш да станеш такъв ще бягаш от безжичните слушалки. Bluetooth протокола не е предвиден за пренос на качествен звук, а за телефония. Макар и да има развитие, не случайно всички аудиофили не си помислят за безжични слушалки. Да не казвам, че най-големите психопатии там са какъв точно кабел да си купиш. А и от личен опит с разни блутуут неща, pair-ването никога не е толкова безпроблемно колкото се опитват да го изкарат и силно вероятно периодично да те изнервя.
 

Горе