Смартфон приложение за зареждане на магазини

advanced

New Member
Здравейте, маняци!

Имам някакви намерения, но все още не смея да започна, за да не се окаже загуба на време, та реших да се посъветвам.

Идеята ми е за апликация, която да се ползва от магазини от типа мини-маркет/нон-стоп и т.н.

Самата апликация ще служи за поръчка и зареждане на стока - например: свършили са солетите, пича в магазина цъка 2 пъти и си е поръчал 2 кашона солети.

Изникват ми обаче няколко неяснотии:

1. На какъв принцип се зареждат тези магазини - всеки производител отделно ли си изпраща стоките(например за напитки един камион, за шоколади друг и тн), или се зареждат от някоя борса ?
2. Ако са по производители - какъв е шансът да се договоря с тях да използват и те тази програма - например поръчват се през нея 2 каси с кока-кола и представителят на кока-кола получава поръчката?
3. Има ли вече подобен тип софтуер?

Реално идеята може и да е доста тъпа, но именно заради това питам и тук, защото не знам на какъв принцип стават нещата.
Готов съм да чуя всякакви мнения!

П.С. Имам ИТ фирма, така че изработката и функционалността на самата програма няма да са голям проблем
 
От: Смартфон приложение за зареждане на магазини

Толкова ли няма някой по-запознат с нещата :(
 
От: Смартфон приложение за зареждане на магазини

Ти не си ли виждал как ги зареждат?

Точно така е - но самите доставчици идват със приложението и ти правиш поръчка. 2 кутии това, 3 пакета онова, 4 бутилки нещо-си. И пича ги записва във тяхно собствено приложение; казва ти "ама ние сега имаме нещо ново искаш ли да го видиш?" И после идва екипа по доставката със това което си поръчал.

Проблема не е да се направи това приложение... проблема е да се разгърне и внедри някъде (deployment). И тук идват проблемите - едните имат SAP и е АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се поддръжа, другите имат на М$ Dynamix, третите 1С, четвъртите - Navision и т.н.

Затова преди да го боднеш някъде си намери преател работещ във такава фирма да те светне за тънкостите отвътре.
 
От: Смартфон приложение за зареждане на магазини

По скоро го предложи на фирми в които няма внедрено такова нещо!
 

Горе