Смяна на енкодинг на готова система за писма

Petko Voivoda

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
7   0   0
Здравейте трябва ми човек който да оправи енкодинга на сайта ми за писма ето и какъв е проблема:
Писмата на български излизат като ??????? и текста в сайта на български излиза &131;&13671; и някакви такива символи
Сайта е с готова система (b1gmail) сегашният charset енкодинг е ISO-8851-1 енкодинга на файловете мисля, че е ANSI а сички таблици в ДБ-то са utf8_general_ci
Заплащане по договаряне
Начин на плащане: Еконт, Пощенски запис.
 
От: Смяна на енкодинг на готова система за писма

Не си струва да губиш пари по такси при преводи :).
Направи енкодинга utf-8(трябва да имаш конфиг файл в който са описани) и презапиши всичко файлове в utf8 и си готов.
 
От: Смяна на енкодинг на готова система за писма

Енкодинга на файловете не е ANSI - а ASCII и най-вероятно Windows-1251.
 
От: Смяна на енкодинг на готова система за писма

Не мога да намеря къде е файла, където пише charset-а :( затова пуснах темата някой друг да оправи енкодинга вместо мен
 
От: Смяна на енкодинг на готова система за писма

В папка сетъп на въпросния скрипт нямаше ли един файл (utf8convert), който служи за въпросното конвертиране ?
 
От: Смяна на енкодинг на готова система за писма

За жалост няма такъв файл :(
Искам да попитам ако charset-а на сайта е ISO-8859-1 какъв трябва да е енкодинга на таблиците в DB-то ?
 
От: Смяна на енкодинг на готова система за писма

В папката setup има един файл common.inc, пробвай там да смениш някъде към 47-мия ред
от charset=iso-8859-1 на charset=utf8 или charset=utf-8 (терето играе голяма роля понякога)
 
От: Смяна на енкодинг на готова система за писма

Пробвах чарсета на сайта отново е iso-8859-1
Преди малко намерих файла от който се сменя чарсета смених го на UTF-8, но текста този път излиза на ?????? или някакви йероглифи
Искам да попитам ако charset-а на сайта е ISO-8859-1 какъв трябва да е енкодинга на таблиците в DB-то ?
Искам да пробвам да сменя енкодинга на ДБ-то с този на сайта да видя дали ще се получи
 
От: Смяна на енкодинг на готова система за писма

Не питай неща, които не те вълнуват :). Енкодинга на базата може да е всякакъв чарсет и да работи с английски при ISO-8859-1, но както казах тази информация теб не те вълнува въобще.

Действай по следният план:
0. направи бекъп :D
1. В конфигурационият файл, който си намерил смени енкодинга на utf8
2. В html сложи utf-8
3. Всички файлове, които имаш трябав да ги направиш на utf8 (примерно PSPad, Notepad++ и друг такъв софтуер ако си с Windows ако си с друга ОС знаеш кой е софтуера)
4. Уверисе че полетата на таблиците са utf8–... а не само таблиците.

Всичко трябва да работи
 
От: Смяна на енкодинг на готова система за писма

Абе тея от смсхостинг нещо ли не са в час,опитах да помогна но нещо не се получава.
Променям кодировката на файла на utf8 без BOM и след малко пак си е на ANSI странна работа
 
От: Смяна на енкодинг на готова система за писма

Файловия мениджър през фтп може да ти прави проблем и по дефоулт да е настроен да ги катери с ANSI. Виждал съм го това с очите си, след като бях на гости и пожелах да променя нещо.. Отварям , променям и като кача.. Ооо ужас.. :D
Аз конвертирам с Notepad++ и качвам с filezilla.
 

Горе