Смяна на име на фб страница

stuklen

Well-Known Member
Имам една фб страница, която съм я правил преди време и искам да и сменя адреса. (facebook.com/site0 -> facebook.com/site1) Разрешава ми да въведа новия адрес, казва ми че е свободен и като натисна потвърди излиза едно съобщение "Зареждане..." и до там. Трябва ли да се чака или нещо друго трябва да се направи?
 
От: Смяна на име на фб страница

Колко харесвания имаш на страницата? Ако са до 200 би трябвало да можеш да смениш името без проблем. Ако са повече, варианта е: правиш я като бизнес страница, въвеждаш данните(работно време, реален адрес и т.н.) и suggested edit от други профили докато ти излезе предложение.
 
От: Смяна на име на фб страница

@stuklen се опитва да смени URL, а не самото име на страницата.
Към автора, преди два дни успешно направих тази промяна, пробвай с друг браузър.
 
От: Смяна на име на фб страница

Ами стана, но дописах / промених uri-то. Просто с първото ми го даваше, че е налично, а не искаше да го приеме ...
 
От: Смяна на име на фб страница

правиш я като бизнес страница, въвеждаш данните(работно време, реален адрес и т.н.) и suggested edit от други профили докато ти излезе предложение.
Може ли малко по- подробно да го обясниш това, че нещо не го разбрах?
Благодаря!
 
От: Смяна на име на фб страница

Може ли малко по- подробно да го обясниш това, че нещо не го разбрах?
Благодаря!

Това, което съм написал е приложимо ако искаш да смениш името на страницата, ако е миналата 200 фена, но не и URI-то. По принцип феновете имат възможност да предлагат промени по страницата. На снимката долу можеш да видиш бутона.

suggest edits.jpg

Както знаеш при създаването на страницата избираш категория, която в последствие може да се сменя. Ако страницата ти е в категория общност, бранд, компания и т.н. възможностите за предложения са ограничени. Основно до предлагане смяна на категорията, сайта и още 1-2 опции, зависещи от категорията.

Когато страницата е в категория местен бизнес, опциите за предложения за промяна са значително разширени. Както се вижда на снимката отдолу, феновете могат да предлагат смяна на името.

suggest edit business extended.jpg

За да ти могат да се правят тези предложения, освен, че категорията трябва да е местен бизнес, трябва и да се въведат основните данни за бизнеса като работно време, адрес, телефон, сайт и т.н. Не е задължително да са реални, тъй като след смяната на името, отново се сменя категорията на предишната.

suggest edit business.jpg

Основната идея на цялото упражнение е да имаш малка армия от фейк профили, които да използваш, за да предлагаш промени по страницата си. След определен брой съвпадащи предложения от фенове(фейк акаунтите), в админ панела ти се появява възможност да промениш името си. Броя на предложенията, които се необходими варира, в зависимост от големината на страницата/броя на феновете.
 
От: Смяна на име на фб страница

А фейса дали няма да се усети за шмекерията
 
От: Смяна на име на фб страница

Съмнявам се. Сменял съм имената на 2 страници по този начин и не е имало проблеми. Могат да се вземат предпазни мерки като се използват пълни и активни профили или по стари такива; като се пускат и различни предложения за разнообразие и т.н. Като цяло идеята е все едно, че си помолил феновете или приятели да предложат промяна, но го правиш сам, през проксита без да ги занимаваш.
 
От: Смяна на име на фб страница

Както се вижда на снимката отдолу, феновете могат да предлагат смяна на името.
До колкото разбирам, за да могат да предлагат промени в името на страницата, тези фенове (фалшиви профили) не трябва да са администратори на въпросната страница?
 
От: Смяна на име на фб страница

Да, само феновете могат да предлагат смяна. Администраторите на страницата нямат такава опция.
 
От: Смяна на име на фб страница

... и малко да продължа темата. Как може две страници да се обединят? Тоест, може ли да се смени името на една страница по гореописаният метод със същото име като на втора/друга страница и когато двете страници са с едно и също име, то те да се обединят. Целта е две страници с по 10 000 фена да направят 1 страница с 20 000 фена.
 
От: Смяна на име на фб страница

Съмнявам се. Сменял съм имената на 2 страници по този начин и не е имало проблеми. Могат да се вземат предпазни мерки като се използват пълни и активни профили или по стари такива; като се пускат и различни предложения за разнообразие и т.н. Като цяло идеята е все едно, че си помолил феновете или приятели да предложат промяна, но го правиш сам, през проксита без да ги занимаваш.
А горе долу, каква бройка "предложения" трябва да събереш?
 
От: Смяна на име на фб страница

...и малко да продължа темата. Как може две страници да се обединят? Тоест, може ли да се смени името на една страница по гореописаният метод със същото име като на втора/друга страница и когато двете страници са с едно и също име, то те да се обединят. Целта е две страници с по 10 000 фена да направят 1 страница с 20 000 фена.

Може да. Освен с еднакви/подобни имена страниците трябва да са и в една и съща категория. Даваш настройки на страницата от там слей страници, после слей дублираните страници и си готов. Може да не е точно с този текст, но схвана горе долу. Не съм го правил отдавна и затова. :)
 
От: От: Смяна на име на фб страница

Може да. Освен с еднакви/подобни имена страниците трябва да са и в една и съща категория. Даваш настройки на страницата от там слей страници, после слей дублираните страници и си готов. Може да не е точно с този текст, но схвана горе долу. Не съм го правил отдавна и затова. :)

Благодаря! Ще опитам. Има ли риск?
 
От: Смяна на име на фб страница

А горе долу, каква бройка "предложения" трябва да събереш?

Зависи от броя лайкове, които имаш. Сменял съм име на страница с 1000 лайка с около 40-50 предложения. Колкото по-голяма е страницата, толкова повече предложения ти трябват.
 

Горе