Смяна на линковете дали е за добро?

grigorov

Active Member
Здравейте,
Сайтът в подписа ми Вашият Подарък е правен на joomla преди 2 години тогава реално започнах да се занимавам за пръв път с някакъв интернет бизнес и от тогава чета тука почти всеки ден. Научих доста неща макар да не съм намерил време да поправя цялото количество от купове грешки в този сайт от към оптимизация.
Въпросът е че сега линковете са от типа http://vashiat-podarak.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=10
и искам да ги направя от типа http://vashiat-podarak.com/gravirani-podaryci
Дали ще загубя всякакви позиции до сега понеже общо взето съм един от първите по основните си ключови думи, но не първия.
Струва ли си тази маневра?
 
От: Смяна на линковете дали е за добро?

Според мен няма смисъл от това, повече ще загубиш отколкото ще спечелиш.
 
От: Смяна на линковете дали е за добро?

При мен на един от БГ сайтовете само то промяната на заглавието (от име към ключова дума) от топ 5 ме дръпна на втора страница.
 
От: Смяна на линковете дали е за добро?

За такива работи се мисли в началото, иначе пробвай 1-2 с редирект към новите и виж.
 
От: Смяна на линковете дали е за добро?

Да вече знам че за това се мисли в началото сега ще пускам нов проект до седмица-две и вече съм поправил този пропуск там но преди 2 години хич през акъла не ми беше минало предполагам не само аз съм се хвърлил толкова бос в началото...
 
От: Смяна на линковете дали е за добро?

За такива работи се мисли в началото, иначе пробвай 1-2 с редирект към новите и виж.

Като го прочетох се сетих, че Симеон беше изкопал преди един плъгин за УП, който 301 редиректваше точно за подобни случаи. Виж разтърси може да има нещо подобно и за джоомлата
 
От: Смяна на линковете дали е за добро?

Сменяй смело и не му мисли толкова, това би трябвало да ти помогне. Аз на един сравнително голям сайт съм я правил тази маневра няколко пъти - един път на латиница ги смених, после пробвах на кирилица, после ми се стори че не ме кефи на кирилица и пак на латиница ги смених :) . Един редирект няма да е излишен де
 

Горе