Смяна на URL на категории

pgplamen

Active Member
Здравейте, решил съм да сменя платформата на моя онлайн магазин. До момента ползвах tomato cart но няма добра поддръжка и съм решил да премина на open cart. Магазина има добра позиция по няколко ключови думи по другите е доста назад в класирането. Забелязах че при мен имената на категориите са малко объркани. Пример при мен се води категория Макари за риболов но google показва че за макари за риболов има само 480 търсения . Докато за риболовни макари има 1600 търсения което е доста повече. Само за макари търсенията скачат драстично на 12000 за месец. Така се получава и с другите категории. Искам да ви питам как да направя така че да променя тези категории и google да не ме наказва толкова много. Ще съм благодарен на всякакви съвети и предложения. Ако темата не е за тук моля да бъде преместена. Пожелавам ви лек и успешен ден.
 
От: Смяна на URL на категории

301 redirect на старите урли към новите
и сложи малко текст във всяка категория
 
Re: От: Смяна на URL на категории

Това със текста ясно ще сложа ново и по добро описание. Това 301 redirect не ми е много ясно как да го направя.

В .htaccess слагаш следното след
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
....

RewriteRule ^staro-ime/?(.*) http://domain.com/novo-ime/$1 [R=301,L]

Като промениш стойностите естествено :)
 
От: Смяна на URL на категории

Горе долу схванах нещата трябва да се направи 301 redirect на всички стари url към новите. Продуктите няма как да им направя 301 redirect защото са около 2000 и ще стане доста писане.
 

Горе