Смяна на URL структура на сайт

maiak

New Member
Здравейте,

До каква степен влияе зле за SEO-то смяната на всички URL на голям, вече индексиран сайт ?

П.С. С пренасочване могат да се спасят основни линкове, но далеч не всички.

Какво е вашето мнение? Случвало ли ви се е да предприемате такава стъпка ? Как се отразява това на трафика ? Колко време е нужно за да се преодолее този период на преиндексация ?

Имам спомен, че и за самия форум Предприемач, след смяна на платформата се коментираше подобна тема...
 
От: Смяна на URL структура на сайт

Не съм го правил, но със сигурност ще се усети разликата за известно време. После би трябвало нещата да се нормализират. Лошото е че ще останат на много места най-вероятно линкове, които да водят към старите адреси. Ако не се налага, аз не бих го правил това нещо.
 
значи прави се редирект 301 прехвърля всичко към новите урла има разлика за известно време но вече се прехвърля доста бързо

според зависи от платвормата е различно как да го направиш от ръчно в хтаксеса до за wordpress има http://wordpress.org/extend/plugins/permalinks-migration-plugin-for-wordpress/
 
От: Re: Смяна на URL структура на сайт

значи прави се редирект 301 прехвърля всичко към новите урла има разлика за известно време но вече се прехвърля доста бързо

според зависи от платвормата е различно как да го направиш от ръчно в хтаксеса до за wordpress има http://wordpress.org/extend/plugins/permalinks-migration-plugin-for-wordpress/

А какво се случва с Page Rank-a и SERP-a на страницата след като премине през редирект 301 ?
 
прехвърля се всичко... 301 е перманентли мувъд страница при положрние че се сменят урлта на страниците а не домейна но ще има период на страдание и г няма да изхвърли старите урлта веднага...

въпроса е мислиш ли че смяната на урлата ще окаже чак толкова голяма разлика в серпа защото при мои експерименти преди време не показа че дава чак такова предимство
 
От: Re: Смяна на URL структура на сайт

въпроса е мислиш ли че смяната на урлата ще окаже чак толкова голяма разлика в серпа защото при мои експерименти преди време не показа че дава чак такова предимство

мисля, че точно този отговор търсех... Целта е по-оптимизарни URL, но ако в момента са добри, излиза, че не си струва да се пипат, защото ще има страдание и не чак такова предимство.

Благодаря за споделения опит coolice
 
От: Смяна на URL структура на сайт

Дай пример за сегашно и бъдещо урл и ще стане ясно има ли смисъл да ги променяш.

Преди:

www.domain.com/staticWord1-staticWord2-staticWord3/Category/ID/ - за категория
www.domain.com/staticWord1-staticWord2-staticWord3/Category/product+name/ID/ - за продукт

(статичните думи са общи ключови думи за целия сайт)

След:

www.domain.com/keyword1-keyword2-Category-ID.html - за категория
www.domain.com/product+name-ID.html - за продукт

(keyword1, keyword2 са конкретни ключови думи за дадената категория)
 
От: Смяна на URL структура на сайт

От примера изглежда, че може и да имаш полза за категориите, но за продуктите ползата ще е минимална (съкращаване на улр-то). Т.е по-добре не пипай нищо.
 

Горе