Снимка да не се вижда директно

katsarov

New Member
Някой знае ли как да направя дадена снимка да не се вижда директно. Примерно "sait.com/snimki.php" да показва снимките но потребителя да не може да види "sait.com/abv.png".А ако не е възможно точно това, може ли по някакъв начин да се защити или сложи редирект напримерно. Мерси предварително :)
 
От: Снимка да не се вижда директно

А с каква цел искаш да го направиш?
По принцип всеки, който толкова държи да има снимката, винаги може да я изреже от скрийншот например. Това е нещото, от което няма защита, защото все пак трябва да я визуализираш по един или друг начин.
Сега ми идва на ум, че имаше някакъв скрипт/софтуер, който нарязваше дадената снимка на малки парченца и при визуализация си я показва нормално(сглобява я), но при опит за сваляне, сваляш изображение 2x2px или нещо подобно.
 
От: Снимка да не се вижда директно

Ами да речем, че имам фотоблог и не искам потребителите да имат достъп до пълното url на снимките ( може да стане ако се забрани сорса и десен бутон, но не знам как :D ), за да се виждат снимките само с реклами отстрани на AdSense
 
От: Снимка да не се вижда директно

Eто тук има скрипт за защита от дясно копче http://allwebco-templates.com/support/S_add_rightclick.htm
Можеш да активираш също Hotlink Protection ако работиш с Cpanel или използваш някакъв алтернативен метод.
Но пълна защита няма според мен.
 
От: Снимка да не се вижда директно

Както каза http://www.predpriemach.com/member.php?u=2803Kirev, спасение няма. Дори и да забраниш десен бутон, пак може да се види от къде иде снимката. Ако не искаш посетителите да имат достъп до директорията, където ги държиш - ползвай примерно .htaccess
 
От: Снимка да не се вижда директно

Защо не сложиш воден занк на снимките, там където трудно се коригират
 
От: Снимка да не се вижда директно

Забраната на десен бутон за нищо не става, ще заблуди само тези, които си нямат понятие от сайтове. Всеки друг ще види кода. С .htaccess би трябвало да стане най-добре.
 
От: Снимка да не се вижда директно

ба... слагаш на мозилата плугина уй жава и десния бутон е пътник :)
 
От: Снимка да не се вижда директно

Забраната на десен бутон за нищо не става, ще заблуди само тези, които си нямат понятие от сайтове. Всеки друг ще види кода. С .htaccess би трябвало да стане най-добре.
Пробвах с deny from all & allow from localhost но не става :( иначе и аз си мислех че това е отговора...
 
Вариант:
Държиш снимките в директория, извън видимата от web (т.е. едно ниво над public_html)
За да визуализираш снимката, използваш PHP скрипт, който използвайки оригиналната снимка (в скритата директория), поставя един хубав голям воден знак по диагонал и я показва на потребителя. Така хем оригиналните снимки остават "чисти" (без воден знак), хем потребител ако реши да сваля снимка, ще свали тази, с водния знак. Не е нужно да е нещо натрапчиво, но да е по цялата снимка. Примерно както са защитени снимките в сайтовете за стокова фотография.

Примeр :D :D :D
stock-vector-lady-on-a-beach-beautiful-sexy-young-woman-in-a-swimsuit-bikini-resting-on-white-ba.jpg
 

Горе