Снимки и фейсбук

Martin Saikov

New Member
Как стои въпросът с публикуването на снимки във фейсбук?

1. Как определяте коя снимка е подходяща с оглед авторски права?

2. Има ли добри директории за снимки?
 
От: Снимки и фейсбук

Все едно пък някой ги гледа дали са с авторски права... Безброй многомилионни страници си въртят популярни снимки без проблеми. Аз също не съм имал проблеми. Ако някой предяви претенции за авторски права, триеш снимката и толкова.
 
От: Снимки и фейсбук

Зависи на каква тематика говориш за снимките. Малко хора се интересуват дали имат авторски права.
 
От: Снимки и фейсбук

ами главно животни ме интересуват

Зависи от много неща, но пак казвам - всички страници качват снимки без да имат авторски права, така че не мисля, че ще е проблем.
 
От: Снимки и фейсбук

Внивaмaйте с aвторските прaвa. Aко някой професионaлен фотогрaф си познaе снимкaтa и реши дa ви съди ще си имaте ядове. Не че ще ви вземе повече от 100-200 лв, aмa делa, глупости...
 
От: Снимки и фейсбук

Внивaмaйте с aвторските прaвa. Aко някой професионaлен фотогрaф си познaе снимкaтa и реши дa ви съди ще си имaте ядове. Не че ще ви вземе повече от 100-200 лв, aмa делa, глупости...

Те професионалните фотографи си слагат имената по снимките които провят, така че им правиш един вид реклама.
 
От: Снимки и фейсбук

Никой няма да ви съди. Както казах, предяви ли претенции някой, просто сваляте снимката или си плащате за нея и толкова.
 
От: Снимки и фейсбук

Другата работа е, че няма как да те съдят след като снимката е във фейсбук. Те не притежаваш самата страница на която е качена снимката, фейсбук я притежава. Ако става нещо фейсбук ще ти го направят.. няма как да те съдят.
 
От: Снимки и фейсбук

е то ясно че няма да съдят мен ама да не бият шута на страницата все пак :)
 

Горе