Собствена email услуга на собствен домейн

SmartBusiness

Active Member
Здравейте,

Имам една идея за един мой домейн. Рових се половин час в нета и реших да питам дали някой може да ми обясни може ли да се реализира и как.

Значи - да предположим, че държа домейна barovec.com и реша да раздавам безплатни имейли. Идва Иванчо и си регистрира [email protected]

Идеята е аз да контролирам всички имейли, а не да минават през гугъл приложение или нещо подобно.

Реализация?
 
От: Собствена email услуга на собствен домейн

Взимаш един cPanel хостинг и си готов с 4 килика на мишката.
 
От: Собствена email услуга на собствен домейн

Може би не си ми разбрал въпроса или аз не те разбирам. Не искам да имам нищо общо с хостинг компанията.

Искам имейл услугата да си е лично моя. Да няма брандинг на хостинг компанията. Да не трябва да карам юзъра ако домейна е в host.bg, да ходи в mail.host.bg да се логне или нещо подобно.

Да си отиде на mail.barovec.com, където да има мой си webmail интерфейс, като ползвам примерно SquirrelMail .

Доста съм бос в това, така че се извинявам ако въпросите са ми тъпи.
 
От: Собствена email услуга на собствен домейн

не знам и аз дали съм те разбрал ама Гугъл точно това предлага. поща mail.baihui.com, ако да речем си собственик на baihui.com
 
От: Собствена email услуга на собствен домейн

не знам и аз дали съм те разбрал ама Гугъл точно това предлага. поща mail.baihui.com, ако да речем си собственик на baihui.com

Akademika => загледах се в името дадено от теб за пример. Интересно се получава като се комбинира това +това и това = добра тройка се получава :)
 
От: От: Собствена email услуга на собствен домейн

Akademika => загледах се в името дадено от теб за пример. Интересно се получава като се комбинира това +това и това = добра тройка се получава :)

:lol::lol::lol: аз нямах представа, че баъхуъ е толкова силен китайски бранд, че и некви айФони нощна смяна се подмятаха :) но ми лепна за пример някак
 
От: Собствена email услуга на собствен домейн

Собствен сървър + exim + dovecot + roundcube. Може и други варианти - postfix, qmail + atmail Имаш ли познания по системна администрация?
 
От: Собствена email услуга на собствен домейн

wpsecurity, говориш ми на китайски :) Нямам познания по системна администрация. Това ми беше и идеята - ако е нещо лесно и бързо да го направя. Ако ми трябват познания по системна администрация + да разуча всичките думички горе - ще се откажа.
 
От: Собствена email услуга на собствен домейн

wpsecurity, говориш ми на китайски :) Нямам познания по системна администрация. Това ми беше и идеята - ако е нещо лесно и бързо да го направя. Ако ми трябват познания по системна администрация + да разуча всичките думички горе - ще се откажа.

Отказвай се :)
 
От: Собствена email услуга на собствен домейн

Благодаря ти, че ми спести време да се ровя, чета и т.н.

Темата свършва тук.
 

Горе