"Собствен" продукт - не е толкова сложно

Viko

Well-Known Member
Тези дни получих имейл че в пейпал акаунта ми са постъпили $7. След известно време чудене от моя страна се сетих за какво става въпрос. Преди около 2 години, още зелен, ми трябваха пари за инвестиране (линк билдинг, статии и т.н.) за няколко афилиейт сайта. Малко лутане насам-натам, реших да си седна на гъза и да източа малко парички от дп.
http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=1327281
http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=1264796

Прегледайте тези две теми. Салес копи-то беше копирано от няколко по-популярни по това време в дп книжки и леко пренаписани, за да не се забележи и да наскачат : )
Не съм много сигурен какъв беше случая с книгата (мисля че имаше МРР). Малко редакция на съдържанието, смяна на името (30 мин) и вече беше готова. Метода не беше нищо особенно, но не беше и като останалите 100 книги с еднакво съдържание и различно заглавие.
Може да я свалите от тук и да я разгледате. http://www.mediafire.com/?wh3o4w3kzew
Целта ми е да ви покажа че не трябва да си някакъв професионален писател, про маркетър и т.н., за да изкарате някой лев за инвестиране.

Няколко ревю копита и след 2-3 часа продажбите заваляха. 100 и няколко долара за 2-3 дни не ми се струваха хич малко и бяха отличен старт.
С част от парите платих и за WSO оферта. В салес копи-то пуснах ревю-тата от дп и продажбите започнаха и там. Дори по-добре от ДП се продаваше.

И до ден днешен се случва да изпадне по някоя продажба без да съм пипал от 2 години.

Не знам дали в момента ще работи с този успех, но главното което искам да Ви покажа е че ако имаш желание ще намериш и начин. В днешно време http://www.fiverr.com/ също може да ви осигури някой друг долар за инвестиция. Ако има желаещи може да спретна някоя темичка за тях.

Не ме бива много в писането, но се надявам да се разбрали какво искам да кажа :)
 
От: "Собствен" продукт - не е толкова сложно

:| Май все още са популярни тия ибуци в ДП :)
Ей алчни хора бе, сичките искат да изкарват по 300 кинта докато спят... :wink:

Ама така им се пада - само гърч за сганта в ДП!
Ако в момента имах време за простотии и аз да съм написал 1 ибук да продавам там та да си го върна за няколкото, които купих навремето кога лапах мухите :)

Може даже да се организирате няколко човека и да си правите ревюта на ибуците...

Темата има потенциал и би било добре да се залепи горе. Почти никой тук не обсъжда производство и продажба на собствен продукт. Може и аз да шерна експириънс по-нататък...
 
От: "Собствен" продукт - не е толкова сложно

Прав си, много малко информация има във форума по тази тема. Може много да се напише - начини за лист билдинг, ландинг пейдж и т.н. Билднеш ли си го правилно стават чудеса. Преди време четох в един форум обсъждаха и потребител беше споделил "тайна" информация (нз дали е вярна), че Howie Shwartz (май така беше) с лист от 5-6 хиляди мейла прави няколко десетки хиляди долара за един ден(деня на старта на някой нов продукт който промотира). В момента листа му е 10x, така че ...
Сега се сетих че имам на харда един и курс от типа "Как се става гуру", ще го потърся и ъплоудна тези дни.
Всеобщо известен факт е че заглавия като "Прави 1000$ на час на автопилот" и "10000$ на месец с 10 мин работа на ден" привличат много шарани : ) В дп са много
 
От: "Собствен" продукт - не е толкова сложно

Мда, и аз четох пичовете от BHW са навързали една такава тема HOW TO - STEP BY STEP дори на безплатен хост +домеин и пак със съксес :)
 
От: "Собствен" продукт - не е толкова сложно

Дайте идеи къде още мога да промотирам собствен продукт (е-боок). Мерси. :)
 
От: "Собствен" продукт - не е толкова сложно

Да питам. Понеже нямам регистрация нито в DP, нито в Warrior Forum. Трябва ли ми определен брои постове и прекарано време, за да пусна тема да продаване. Колко пари ще струва пускането на такава оферта там? Други алтернативи за продажба на e-books?

п.п. Знам как се продават собствени продукти. Имам такива, които продавам през e-junkie. Разположени са на мои сайтове. Търся обаче нещо като "Пазар". Да си извадя стоката и да започна да убеждавам, че моята е по-добра. :)

п.п.п. Дори съм склонен на 'partnership" за някои от 2-та форума, ако са им зверски условията.
 
От: "Собствен" продукт - не е толкова сложно

Собственият продукт е най-лесното нещо... вземаш интервю от специалист в дадена област по скайп или по телефона, транскрайбваш го и готово - е-боок. Или направо на аудио ЦД-та - аудио продукт. Прикачаш слайдове - видео продукт.

Най-сложното си остава самата му продажба
 
От: "Собствен" продукт - не е толкова сложно

Собственият продукт е най-лесното нещо... вземаш интервю от специалист в дадена област по скайп или по телефона, транскрайбваш го и готово - е-боок. Или направо на аудио ЦД-та - аудио продукт. Прикачаш слайдове - видео продукт.

Най-сложното си остава самата му продажба

Прочел ли си какво съм писал по-горе? По точно послепис 1.
 
От: "Собствен" продукт - не е толкова сложно

а.. моя отговор не беше спрямо твоето писание, ами спрямо заглавието си бръщолевех :)
 
От: "Собствен" продукт - не е толкова сложно

ivo, за digitalpoint следва да са минали 14 дни от началото на регистрацията и 25 поста, за да може да постваш в BUY, SeLL or TRADE секцията
за
warriorforum, ми е малко трудно да се ориентирам какви точно са изискванията. Сякаш не трябва друго освен да си член на WarRoom /paid subscription 37$/, но обявите минават модерация. Отделно можеш да платиш за бъмп на обявата ти.
Ако някой знае за допълнителни изисквания да си каже сега :)
 
От: "Собствен" продукт - не е толкова сложно

Warror-a /paid subscription 37$/ не играе при wso-та и продажби, доколкото си спомням а се плащат отделно. Ако не ти трябва да четеш един мембър събфорум и има една секция, в която може да пускаш обяви май за размяна бяха основно си плати само за отделна обява.
 

Горе