Софтуер за заместване на думи

chokoev

Active Member
Накратко какво търся.

Имаме 2 файла - старт и думи. Във файла думи ръчно си набираме думички които да се заменят в основният текст. В файла старт въвеждаме текста. И един кратък нагледен пример:

Във файла старт добавяме следният текст:

Всички родни предприемачи посещават готиния форум - Predpriemach.com. Там хората си помагат взаимно.

Във файла думи имаме следното:

родни - български
готиния - страхотния
хората - потребителите

Като 1-та дума трябва да се сърчне в текста въведен в файла старт и да бъде заменена със това след тирето.

Прилича на синонимизатор, но не е точно.

Мисля, че може да стане с php и ако трябва съм готов да платя на някой да ми го напише, стига цената да е нормална.
 
От: Софтуер за заместване на думи

Кое му е различното от Replace функцията ?

хем не е, хем е много различно. ще се опитам да обясня .....

Накратко какво търся.

Имаме 2 файла - старт и думи. Във файла думи ръчно си набираме думички които да се заменят в основният текст. В файла старт въвеждаме текста. И един кратък нагледен пример:

Във файла старт добавяме следният текст:

Всички родни предприемачи посещават готиния форум - Predpriemach.com. Там хората си помагат взаимно.

Във файла думи имаме следното:

родни - български
готиния - страхотния
хората - потребителите

Като 1-та дума трябва да се сърчне в текста въведен в файла старт и да бъде заменена със това след тирето.

Прилича на синонимизатор, но не е точно.

Мисля, че може да стане с php и ако трябва съм готов да платя на някой да ми го напише, стига цената да е нормална.
Българският език е много много богат, което прави базата с думи и фрази за "реплейс" голяма и трудоемка.
Аз лично стигнах до извода, че не е работа за сам човек.
ще дам пример с твоето изречение, където първата дума е:
родни (нечл.мн.ч) - български
родния, родният,родната, родните, роден, родното, родно, родна
Виждаме една дума колко разновидности има по род и число, както и пълен и непълен член, както и степенуване
Тук трябва да се вземе предвид и двойното значение на думите. В този случай е роден (родЕн, рОден)
Всеки роден предприемач .... => Всеки български предприемач .....
Христо Ботев е роден на ....=> Христо Ботев е български на ....
и мазалото вече е станало :)

Проблеми при replace:
начало и края на изречението
Всички родни предприемачи посещават готиния форум. Там хората си помагат взаимно.
форум и форум(точка) са различни думи и реплейса няма да ги замени. В зависимост дали има разстояние от началото на следващото изречение ще замени , или не думата
За Енг се прави сравнително лесно с около 20-30к думи, за БГ според мен ще трябват не по-малко от 200к, като изключвам степенуването
 
От: От: Софтуер за заместване на думи

Проблеми при replace:
начало и края на изречението
Всички родни предприемачи посещават готиния форум. Там хората си помагат взаимно.
форум и форум(точка) са различни думи и реплейса няма да ги замени. В зависимост дали има разстояние от началото на следващото изречение ще замени , или не думата
За Енг се прави сравнително лесно с около 20-30к думи, за БГ според мен ще трябват не по-малко от 200к, като изключвам степенуването

А какво ти пречи да направиш един такъв реплейс на изречението преди да потърсиш думите?
PHP:
$in = "Всички родни предприемачи посещават готиния форум. Там хората си помагат взаимно.";
$specialchars = array('.', ',', ':', ';','!', ')');
$replacechars = array(' . ' , ' , ' , ' : ' , ' ; ' , '  ! ' , ' ) ');

$inreplace = str_replace($specialchars , $replacechars , $in);

echo"$inreplace";
 
От: От: Софтуер за заместване на думи

Кое му е различното от Replace функцията ?
Ами нищо, но не знам как да го направя.


хем не е, хем е много различно. ще се опитам да обясня .....


Българският език е много много богат, което прави базата с думи и фрази за "реплейс" голяма и трудоемка.
Аз лично стигнах до извода, че не е работа за сам човек.
ще дам пример с твоето изречение, където първата дума е:
родни (нечл.мн.ч) - български
родния, родният,родната, родните, роден, родното, родно, родна
Виждаме една дума колко разновидности има по род и число, както и пълен и непълен член, както и степенуване
Тук трябва да се вземе предвид и двойното значение на думите. В този случай е роден (родЕн, рОден)
Всеки роден предприемач .... => Всеки български предприемач .....
Христо Ботев е роден на ....=> Христо Ботев е български на ....
и мазалото вече е станало :)

Проблеми при replace:
начало и края на изречението
Всички родни предприемачи посещават готиния форум. Там хората си помагат взаимно.
форум и форум(точка) са различни думи и реплейса няма да ги замени. В зависимост дали има разстояние от началото на следващото изречение ще замени , или не думата
За Енг се прави сравнително лесно с около 20-30к думи, за БГ според мен ще трябват не по-малко от 200к, като изключвам степенуването

Много готин пост, но си се хванал много тясно за синонимизирането. Може би и аз те подведох с примера който дадох. Трябва ми за промяна на числа например да намери във един файл съдържащ 500 000 различни номера от рода на : 166849520 12348940 123455785 1002649951 23510597 12374941 определено число и да го замени с друго определено.
 
От: Софтуер за заместване на думи

Сравнително лесна за правене програмка - сигурен съм че има много хора наоколо дето могат да ти я направят.
Даже и аз мога.
Ама аз съм твърде комерсиален напоследък и за 'нормална' цена няма да го направя за никого, ами ще добавя опции и хубав интерфейс и ще го пакетирам като комерсиално приложенийце за масовия пазар.

Ей ви идея - направете български спинър. Ако вече няма. А не виждам що да няма при положение че не е особено трудно да се скове.
 

Горе