Социално проучване

xvi_

Active Member
Здравейте,

Интересувам се дали някой от тук е поръчвал социално проучване от фирма? Попаднах на тези - http://www.marketlinks.bg/bg/pages/services.html, но няма никаква информация относно кои са техни клиенти и т.н., предполагам са нови. Моля, препоръчайте ми, кого мога да използвам за подобни услуги.

Благодаря!
 
Попитахме 1000 човека по телефона дали ядът сирене преди лягане.80% отговориха - ДА следователно 80% от българите ядът сирене преди лягане. Дано разбрахте иронията и за какво си давате парите на тези агенции.
 
Моля, препоръчайте ми, кого мога да използвам за подобни услуги.

Във всеки един сайт може да се пусне анкета, която ще е 500 пъти по-обективна от измислено проучване, което дори няма да стигне до хората :) Кажи си бюджета и може да ти пусна 1 :p
 
Не съм ползвал услуги на агенции, но ми се струва като неоправдан разход. Имам познат в сферата и знам, че не е особено евтина услуга, а в днешно време е доста лесно човек и сам да се справи подобно проучване. Но зависи доста от темата и най-вече аудиторията.
 
Маркет линкс не са нови, работят вече 20 години. Добре работят, ползват ги много от големите имена, както и доста по-малки клиенти. С тях са работили Кока-кола, Данон, КФМ. Като минимум за малко офлайн проучване трябва да приготвиш 700-800 лв. Изясни си на какви въпроси търсиш отговорите - напр. колко са ми клиентите, колко човека знаят за продукта ми, откъде са, кои са ми конкурентите, какво им харесва на клинтите при мен и какво не им харесва, колко са склонни да платят и т.н. Това са въпросите, чиито отговори може да даде пазарно проучване. Маркет линкс имат и онлайн панел - там предполагам цените са по-ниски.
 

Горе