Социология на правото, икономиката и иновациите e?

monefff

Well-Known Member
Колеги, някой знае ли какво точно представлява това чудо..
Приели са ме в тази специалност в ПУ-то, но не съм 100% сигурен какво означава..
Доколкото разбрах и прочетох, било обстойно изучване на нещо, но не разбрах точно на какво..
Или пък от разни хора слушам, че това било някви проучвания и такива хави..
Какво е точно, някой знае ли?

Поздрави,
Симеон
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Заеби ги такива специалности, в ПУ истината е Маркетинг , МИО, Макроикономика , Политология и Право, ако не си приет в тия специалности, по добре ела учи в Аграрния университет без това , скоро земеделието ще е основно в българия и ще има нужда от Агрономи, да не забравя да ти кажа , че можеш да си отвориш и Агроаптека , което си е много голям плюс
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Мира Янева (ако не бъркам името) и всички останали социолози не си ли гледал по телевизията? Те това е социология - трябва да имаш чене. Нещо като политиката - с много думи да кажеш нищо.
По принцип социологията е сериозна наука, изучава различни взаимодействия в процеса на живота.
Прецени си характера, и виж дали е за теб това.
Свестни агрономи са кът. И се лапат като топъл хляб. Но за бъдещето на земеделието съм скептичен - все пак с това си вадя хляба.
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Дали ще ме гърчат много с тази специалност ?(под гърчене имам предвид учене)
Не са ме приели Маркетинг и другите специалности на първо класиране, и се дразня много.. И не знам дали ще ме вземат...

Не ми се учи в аграрния грам..
Може да приемат във ВИХВП-то.. ама там знам, че е МНОГО гърч..
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Щом ВИХВП-то ти е гърч, записвай спортната академия.
Ако не ти се учи, защо си кандидатствал?
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Аз кандидатствах в ПУ с Психология, да видим дали ще ме приемат.
На 1во класиране ме няма :D
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Щом ВИХВП-то ти е гърч, записвай спортната академия.
Ако не ти се учи, защо си кандидатствал?
Правя си изводите, че е гърч, защото съседа го завърши с 300 зора..
Постоянно беше ангажиран, и ВСЕКИ ден ходеше за кви ли не работи.
А аз искам да съм айляк, имам да движа страшно много проекти, които отнемат време и ресурси, не мога да заеба всичката си работа, само да мога да завърша ВИСШЕ образование, като даже не се знае като излезеш от там дали ще си намериш работа..(макар, че то това си е до човек)

Затова искам ПУ-то. Поне там съм чувал, че е по-айляк.
А специалността не изглежда лоша, тя е някаква нова, четох малко в нета за нея, ама не мога да си обясна на прост език кво е това точно..
За сега гледам само, че това някакво изучване на поведението на хората ли..
Не знам точно..

Аз кандидатствах в ПУ с Психология, да видим дали ще ме приемат.
На 1во класиране ме няма :D
Дано те приемат.. То доста слабичко от към успех са тази година студентите.. с 3чици ги взимат..
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

След като имаш толкова много проекти да движиш, защо изобщо ти е ВИСШЕ? :D Преди 15 години знаехме поне какво се учи в специалностите, за които кандидатстваме.
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Пич ако влезниш в ПУ икономическите специалности , очаква те доста трудности, като яко математика и макро и микро икономики изобщо не е лесно.. Аз съм в аграрния и мога да ти кажа от този Университет по айляк няма да си намериш в Пловдив, лесно взимаш повечето изпити и накрая гарантирам ще си намериш работа с повечко желание.. За Хранителния и Техническия изобщо е ташак , защото е много трудно и изпитите не се взимат , а искат пари от сорта на 300 евро за изпит
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

След като имаш толкова много проекти да движиш, защо изобщо ти е ВИСШЕ? :D Преди 15 години знаехме поне какво се учи в специалностите, за които кандидатстваме.
Защото искам да завърша Висше.
Въпреки, че имам проекти и всичко, 5 години няма да ми навредят от живота да завърша университет.
А напротив.. ще намеря познати.. и ще има студентски живот ;d

Пич ако влезниш в ПУ икономическите специалности , очаква те доста трудности, като яко математика и макро и микро икономики изобщо не е лесно.. Аз съм в аграрния и мога да ти кажа от този Университет по айляк няма да си намериш в Пловдив, лесно взимаш повечето изпити и накрая гарантирам ще си намериш работа с повечко желание.. За Хранителния и Техническия изобщо е ташак , защото е много трудно и изпитите не се взимат , а искат пари от сорта на 300 евро за изпит
Ааа.. математика.. тук ми е болната тема :lol: .. Те не са ме приели в тези специалности.. икономическите..
ВИХВП и ТУ знам, че са ГЪРЧ до дупка.. Всичките ми познати, които са там просто нямат личен живот.. гърч, гърч гърч в зубрене и тва е..
Не искам баш така..
Няма проблем да си уча, но все пак да ми е интересно...

И това му звучеше като добра специалност, но информацията е доста оскъдна за тази специалност, защото видях, че тази специалност е от тази година и.. филм..
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Щом е от тази година - няма да имат разработена добра програма, самите даскали няма да знаят какво, кога, как, т.е. доста добри предпоставки за хлабава "кампания". Моето предположение е, че ще минеш тънко.
Иди питай или звънни в уни-то може да ти кажат малко повече. Но след като е нова специалност, едва ли ще ти дадат достоверна/полезна информация.
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Щом е от тази година - няма да имат разработена добра програма, самите даскали няма да знаят какво, кога, как, т.е. доста добри предпоставки за хлабава "кампания". Моето предположение е, че ще минеш тънко.
Иди питай или звънни в уни-то може да ти кажат малко повече. Но след като е нова специалност, едва ли ще ти дадат достоверна/полезна информация.

И какво да ги пита като звънне...?!? Коя е най-клатикурската специалност в университета :D
 
От: От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Няма проблем да си уча, но все пак да ми е интересно...
Има хора, които учат математика, и им е интересно. :wink:
Аз затова ти писах да видиш себе си и тогава да избираш специалност.
Това с тънката лайсна и по тъча ще ти влачи ядове.
Ама ти си избираш...

Всеки може да си закачи пианото на която стена си иска.
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

И какво да ги пита като звънне...?!? Коя е най-клатикурската специалност в университета :D

Да пита какво представлява специалността му, за да знае да я записва или не. Не му трябва да пита за всички специалности. :)
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Да пита какво представлява специалността му, за да знае да я записва или не. Не му трябва да пита за всички специалности. :)
Прочети му внимателно всичките коментари, на него не му трябва информация каква е учебната програма, какви предмети ще изучава и какъв хорариум ще покрива... на него му трябва информация колко "айляшка" е специалността. Това в Учебен отдел няма да ти го кажат, по-вероятно е да ти се изсмеят.
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

:)) След като са го приели на 1-во класиране вече е късно да разпитва за специалностите :) Може или да се запише в това, което са го избрали или да чака друго класиране/да се откаже.
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Не бях чувал по-дебилно заглавие за специалност. То нема и много логика у него като се замисли човек.
Социология на правото.. wot da fuck дето се вика?!

"Психология на Селското Стопанство" нема ли специалност тъдява белким да навява асоциации за фън? :)

Философия на Машиностроенето? (демек за къф *** ги шлайфате тия железа на шмиргела?)
Социология на Английската филология (наука за взаимоотношенията и социалната структура на студентките-преводачки?)
...
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Най-интересното е, че всички знаят, че в България висшето е супер зле, а пък всички се натискат да станат студенти...
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Най-интересното е, че всички знаят, че в България висшето е супер зле, а пък всички се натискат да станат студенти...
Нека пробваме пък сигурно ще е интересно там :)
 
От: Социология на правото, икономиката и иновациите e?

Моите скромни наблюдения са, че специалностите, които са най-желани и в които най-трудно се влиза са най-айляшки. Досега не съм чул за противоречие на тази констатация в България. Обратното, колкото по-лесно се влиза някъде, толкова по-трудно се завършва. Аз в началото влязох в една специалност. Бях двойкаджия с по няколко ликвидации и тройки на изпитите. После смених специалността и попаднах на място, където хем научих много, хем завърших с отличие. По принцип е важно и човек да има интерес към това, което учи. Иначе е голяма мъка.
 

Горе