Спадане на трафика с 60-70% онлайн магазин

От вчера на един онлайн магазин трафика падна с 70%, остана на около 30 процента от предишни дни.

Някой има ли подобни наблюдения тези дни?

Не забелязвам никаква логика в думите/категориите, които са паднали(5-6 позиции или 5-6 страници). Има категории които са с доста помощни(сео) линкове които си стоят(на челни позиции) и такива които нямат линквое към тях пък са изпаднали(съответно категорията не е конкурентна и е пълна с много продукти), съответно и обратното.

Идеята ми ако някой има някакво подобно наблюдение да сподели.
 
От: Спадане на трафика с 60-70% онлайн магазин

да не е заради почивните дни :)
Аз имам два офлаин магазина и един онлайн
съчетаването на празнични дни и официални празници влияе ужасно на търговията .

Иначе зависи и от това какво продаваш , сега се сменят сезоните , почна и учебната година ......
 
От: Спадане на трафика с 60-70% онлайн магазин

От вчера на един онлайн магазин трафика падна с 70%, остана на около 30 процента от предишни дни.

Някой има ли подобни наблюдения тези дни?

Не забелязвам никаква логика в думите/категориите, които са паднали(5-6 позиции или 5-6 страници). Има категории които са с доста помощни(сео) линкове които си стоят(на челни позиции) и такива които нямат линквое към тях пък са изпаднали(съответно категорията не е конкурентна и е пълна с много продукти), съответно и обратното.

Идеята ми ако някой има някакво подобно наблюдение да сподели.

Същото се наблюдава и при мен.
На каква платформа си ?
 
От: Спадане на трафика с 60-70% онлайн магазин

Не е от почивните тогава беше ок. Стана вчера първия работен ден.

sstankov
На Joomla + virtuemart, но имам други магазини на същата система и няма проблем. А и не смятам че системата има значение.

Имам чувство(или се надявам) че е временен бъг на гоогле. Просто не виждам логика 8к+ продукти с уникални описния(и снимки90%), никакви масовки с еднакви анкори и тн.. всичко е както трябва(и някакви думи за които няма конкуренция да излизат напред сайтове само заради това че са го споменали), другите проекти са си ок.

Просто голяма част от думите назад с много, а даже не са и конкурентни.

Всичко става за от раз от сутринта.

!!!Странното което забелязвам:

site:saita.com с филтър за последните 24 часа/седмица - резултати 0 - а се качват продукти поне по 20 на ден и нормално за 24 часа да има поне 5-10 продукта нови индексирани.
чак с филтър за месец се появява бройка
без филтър 10500 страници (в сайта няма излишни урл с една и съща информация)

В web tools:

Параметри на URL адресите: (което ми е странно как е хванало толкова параметри и такива бройки на type 47k+ а няма толкова страници в индекса на сайта!? но като чели идват от захапани rss-i поне от примерните урл-та)

Параметър Наблюдавани URL адреси Конфигурирани Ефект Обхождане
type 47 227 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване
tmpl 9 095 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване
filter_product 5 328 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване
layout 4 306 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване
Itemid 2 521 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване
error 1 661 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване
view 631 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване
option 624 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване
virtuemart_category_id 325 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване
virtuemart_product_id 305 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване
id 285 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване
catid 253 - - Нека Googlebot реши Редактиране / Възстановяване

Не очаквам коментари това не е наред или прекалил съм с линковете(може и това да е, но ме съмнява). Интересуваме някой да ли има подобен проблем?
 
От: Спадане на трафика с 60-70% онлайн магазин

Забелязах много странни резултати вчера и онзи ден в гугъл при ежедневните ми търсения. Явно пак има някакви флуктоации в серпа. Въпреки, че алгороо и мозкаст не дават информация за някакви течения през тези дни.

Ако ще те успокои това - или скоро ще се оправи само или няма да се оправи поне 2 месеца. :) През това време може да направиш един линк одит и да видиш дали няма нещо ново и "весело", но шанса да намериш "грешните" линкове при положение, че си вършиш нормалните неща клони към 0.
 
От: Re: Спадане на трафика с 60-70% онлайн магазин

Да прав си, изглежда е това. Но странното е че е само този сайт а други не са засегнати (даже другите са с повече такива сателити). Освен и те скоро да пострадат :(.

Гледам пишат че някакъв ъпдейт е проязал предимно сайтове линквани от праивът блог мрежите

[h=1]RIP PBN[/h]
 
От: Спадане на трафика с 60-70% онлайн магазин

Търсиш си линкове само от тръстови сайтове и постепенно си възвръщаш позициите. Не гониш анкори а просто голи линкове. Ако го оставиш да "умре", може да няма връщане назад.
 
От: Спадане на трафика с 60-70% онлайн магазин

При мен има големи колебания в английски търсения, постоянно мърдам от 1-ва на 3-та страница и обратното... и то по доста фрази, мисля че или нещо се готви или минава :)
 
От: Спадане на трафика с 60-70% онлайн магазин

Продължава да си стои на едно място.

Линковете само от тръстови сайтове, предполагам хващат, че има по много sidewide линка от един и същи сайт към различни категории. Днеска ще потърся да видя дали има и другаде писано, да видя повече отзиви.
 

Горе