Спам във Facebook групи

Convenix

Member
Здравейте!

Как го правите? Как успявате да спамите по Facebook групите без да ви баннат?

Аз се опитах да си рекламирам сайта в групи и ми го блокираха акаунта.

Гледам, че има хора, които постоянно спамят по Facebook групите и си докарват безплатен трафик.

Как го правите? :)
 
Спам ? Избрал си най-трудния вариант , само и само да не дадеш малко пари за реклама. Спама е тежка и неблагодарна работа. Също така фейсбук не толерира спама - рано или късно системата ще те изхвърли дори и да спамиш "малко". Съшо така в момента фейсбук може да те ограничи по 1500 начина заради спам. Игра на нерви и губене на време.
 
Определено трябва да се внимава, че "бият през пръстите". Блокиране за седмица, след това още една и често пъти до там. ;) Преди година - година и половина беше лесно, но сега е доста по-трудно. Ако не прекаляваш и си внимателен може да си докараш малко трафик от там, но както е казал българина "По малко и с хлебец" ;)
 
Не е добра идея да си докарваш директен трафик със спам. По-добър ефкет се получава, ако със спам си докараш фенове на страницата, които после редовно ще ти носят трафик. Все пак е по-безопасно да си спамиш своята страничка...
 
Лично поради ограничението на фейсбук относно спама , започнах да си създавам мои страници и групи , както и изкупувам групи. Но , за трафик от спам в фейсбук групи ... повярвай , рядко се получава нещо смислено. Колкото повече хора има в една група , толкова по бавно стига известието ти до тях - понякога има дни закъснение. Което означава , че трафика ти идва от чист късмет фейсбук кои хора ще извести първо и кои хора са на момента в самата група. Ако те банват и блокират , рядко може да ти се задържи съдържанието в групата , също така ако ти изтриват публикациите пак е много кофти , също така ако в групата има прекалено голяма активност , пак малко хора виждат публикацията. Трафика е минимален , което вече не е за предпочитане.
 
Закъснял си приятелю. Дааверата беше откъм 2010 до към 2014г.:)
 
Благодаря на всички за коментарите! :)

Аз лично си докарвам около 500 посещения от групите, но трябва да пускам линковете от моя личен профил, което не ме кефи.
 
Благодаря на всички за коментарите! :)

Аз лично си докарвам около 500 посещения от групите, но трябва да пускам линковете от моя личен профил, което не ме кефи.
Купи си от някой стар верифициран профил
 
Проблема на спама е, че времето е пари. Дори да оставим настрана страничните бонуси като баннати акаунти, флагнат сайт, оскъпяване на платената реклама, ако тръгнеш да правиш такава след време към сайт, с който преди си спамил...

Простата истина е, че безплатен трафик няма. Щом отделяш час или два на ден да го постигнеш, значи не е безплатен. Може да имаш счетоводна печалба, но най-вероятно нямаш икономическа такава.

Какво ще рече това? Ако се навиеш да пишеш по 10 статии за някой за 5лв. на ден - правиш счетоводна печалба от 150лв. на месец. Но ако вместо това имаш възможността да работиш като магазинер някъде за 300лв. на месец, но не го правиш, и вместо това блъскаш статии - ами това е икономическа загуба от 150лв. на месец, заради типа действия/работа, с които се занимаваш.

Същото е и със спама - 500 клика за 1 час занимавка е добре. Обаче някой да ти плати 10лв. за друг тип работa, които 10лв. впоследствие да вложиш в платен трафик от Facebook е 100 пъти по-добре. Кликовете са същите, обаче едното е спам, а другото е реален бизнес, който можеш да скейлнеш, и който Facebook ще се борят да върви добре, а не да го спират.

Но всеки си знае времето и способностите, и целите, все пак. Аз мога само да споделя моето мнение по въпроса.
 
Точно за това говорим , много добре казано!
Проблема на спама е, че времето е пари. Дори да оставим настрана страничните бонуси като баннати акаунти, флагнат сайт, оскъпяване на платената реклама, ако тръгнеш да правиш такава след време към сайт, с който преди си спамил...

Простата истина е, че безплатен трафик няма. Щом отделяш час или два на ден да го постигнеш, значи не е безплатен. Може да имаш счетоводна печалба, но най-вероятно нямаш икономическа такава.

Какво ще рече това? Ако се навиеш да пишеш по 10 статии за някой за 5лв. на ден - правиш счетоводна печалба от 150лв. на месец. Но ако вместо това имаш възможността да работиш като магазинер някъде за 300лв. на месец, но не го правиш, и вместо това блъскаш статии - ами това е икономическа загуба от 150лв. на месец, заради типа действия/работа, с които се занимаваш.

Същото е и със спама - 500 клика за 1 час занимавка е добре. Обаче някой да ти плати 10лв. за друг тип работa, които 10лв. впоследствие да вложиш в платен трафик от Facebook е 100 пъти по-добре. Кликовете са същите, обаче едното е спам, а другото е реален бизнес, който можеш да скейлнеш, и който Facebook ще се борят да върви добре, а не да го спират.

Но всеки си знае времето и способностите, и целите, все пак. Аз мога само да споделя моето мнение по въпроса.
 
Здравейте,
реално колко поста с линкове в Facebook groups може да направиш на ден без да те баннат ?
 
Има, ако в спама се съдържа и достатъчно интересна информация, а не само да плеснеш един линк или още по-зле - как като си посетил еди-кой-си-сайт (и линк към сайта) си решил всичките си проблеми, станал си милионер, излекувал си се от всичко и гаджетата се мятат едно през друго отгоре ти.
 

Горе