Спам в АБВ-то

eLast

Active Member
Здравейте, драги съфорумници.

Питането ми е свързано с доста дразнещ спам в абв поща. Знам какво ще кажете за абв-то, не е нужно пак да се коментира, ще съм доста по-щастлив, ако ми дадете съвет как да се справя с проблема, а той е следния:


Подател: <моя-мейл@abv.bg>, <случаен-мейл@abv.bg> добави в адреси
До: <моя-мейл@abv.bg>, <случайния-мейл@abv.bg>
Относно: You can earn more! We offer a personal decision from medicine clinic.
Дата: Петък, 2012, Май 25 11:28:00 EEST

бла-бла-бла някакви тъпотии...

Please send the request to my email Harrison {at}topeuropajobs.com,and we will answer you personally within 2 working days.



Как става тази магия?!? Показва, че сам се спамя с някакви глупости. Или аз не разбирам нещо? И не е само този Харисънчо. В други писма има посочени други имейли към fasteurojobs.ком, topeurojobs.ком и т.н.
 
От: Спам в АБВ-то

Споко, и на моя адрес постоянно получавам mailer dаemon-и за такива писма, явно имейл технологията(по-специално абв) позволява някой да ми пише от адреса, не знам как и защо :) Пиши на съпорта на абв.
 
От: Спам в АБВ-то

Споко, и на моя адрес постоянно получавам mailer dаemon-и за такива писма, явно имейл технологията(по-специално абв) позволява някой да ми пише от адреса, не знам как и защо :) Пиши на съпорта на абв.

Писах им! Преди няколко месеца. Препратих им един такъв спам.

Отговориха ми, че такова нещо в абв.бг е абсолютно невъзможно :)

Непрекъснато получавам писма на руски от "моя адрес" с предложения да ми съберат данни по мрежата за бизнес партньори и какво ли не още. Сега на английски ми предлагат работа, да си пратя данните на answer (ат) fasteurojobs(точка)com. fasteurojobs.com не съществува.

За жалост ще изисква твърде много време да се махна от абв, но явно натам вървят нещата...

Моля, ако някой има решение на този проблем, пишете.

Хубав ден!
Диана
 
От: От: Спам в АБВ-то

Аз им връщам мейли с текст: Dear .... (защото най-отдолу в текста на мейла има винаги някакъв мейл адрес, който работи и има име, естествено измислено) Please, find as an attached file the photo of my friend, who I am sending to you to FUCK UP your fake proposals! И им прикачам снимчицата 1285211022_020.jpg
 
От: От: От: Спам в АБВ-то

Извинявам се на всички за нецензурния език и фотос, който ползвам в предния си цитат, но човек губи връзка с Всевишния от подобни досадни спамове
 
От: Спам в АБВ-то

blog.sepuko.org/?p=368 това е доста старо, но явно същия проблем си стои и до днес
 
От: Спам в АБВ-то

В отговор на мое писмо преди време до екипа на АБВ получих този имейл:

"Здравейте,
Писмата са изпратени от компютър заразен с вирус, който се самоизпраща
до автоматично генерирани адреси или такива записани в адресни книги.
Писмата със съобщенията за вирус или за недоставени писма се връщат във
Вашата поща, понеже вирусът маскира като адрес на подателя Вашия адрес.
Писмата реално не са изпратени от Вашата кутия. Това не е вирус,
който се разпространява чрез уеб-базирани пощи като АБВ, а чрез меил
клиент от типа на Outlook Express. Не отваряйте и не записвайте
прикачените файлове от писма, които не очаквате да получите.
Съветваме Ви да обновите антивирусната програма, която използвате.
За съжаление, при разпространението на вируси съществуват фактори,
чието отстраняване е извън възможностите ни за намеса.

Поздрави,
екипът на АБВ"

Все пак има и по-сигурни пощи от абв.
 
От: Спам в АБВ-то

Да така е има и по сигурни пощи, чудя се защо не съм получавал такива писма в Gmail например, там спам почти не съм засичал
 

Горе