Спам ли е това или не?

Bricksn

Member
Работата е следната. През афилиейт сайта в подписа получавам мейл от някакъв DJ, който иска да купува в големи количества парти пилс за партитата му. В началото си помислих, че е бъзик, обаче вече не съм толкова сигурен.

Та пича ми вика казвам се John Smith (примерно), потърси ме в Гугъл да видиш, че съм истински. Мейла е от info@JohnSmith. com . Сайта е точно посветен на диджея, има и негови снимки. В Youtube има негови клипчета, и е същия човек. На всичкото отгоре по коментарите разбирам, че има доста фенове.

Дайте съвет как да процедирам оттук нататък. :)
 
От: Спам ли е това или не?

Спам реално е някой да се опита да ти пробута нещо, щом пича иска да купува какъв е проблема не мога да разбера :)

Плаща си и си ги взима, няма друга философия :p
 
От: Спам ли е това или не?

Мисълта ми е, дали наистина човек го е пращал съобщението.
Все пак иска няколко бутилки a.s.a.p. за пробване, а най-доброто което мога да му предложа е ФедЕкс. Аз му го предложих вече, но ако съм сигурен, че е истина, веднага ще се свържа с Генбъкс да обсъдим как да го обслужим най-добре човека. :)

Мисля си, че ако е истина, и се представя добре, ще си осигуря доста щедър постоянен клиент.
 
Последно редактирано:
От: Спам ли е това или не?

Пич, не се навидай да му даваш нещо безплатно или да му изпратиш малки суми пари за някакви разходи. Като правило, ако ти трябва да направип някакви разходи или инвестиции (не говорим за труд) за да го спечелиш, то значи е спам.
 
От: Спам ли е това или не?

Да де, въпроса е че ако иска да поръчва на едро след това, да не му се налага да цъка по 6 бутилки. А иначе той не иска нищо на аванта и си го казва. Просто моли "мострите" като си ги закупи, да му ги изпратя възможно най-бързо, за да прецени. Изглежда не загрява, че е попаднал на афилиейт сайт.

lyust, мерси за пожеланието. :)

Ето го дефакто съдържанието:
My name is **** *****,radio host,tv host and DJ in afterhours and club for big events. I am doing the F1 party with Pamela Anderson on the 7th of June here in Montreal. I am not a drug user because i am well known here. But i tried a few things reasonalby and party pills seems a good avenue. I don't like to be all fucked up, i like the buzz of the speed because you are sociable and focused. I want to make a deal with you. I don't want any charity. I want to try your Cok-N pills as soon as possible. If they worth it, i will buy a good quantities. THe only thing i want right now is to have them a.s.a.p. So i will order a few bottles, will pay for them,just try to send them VERY quickly to me. I want to offer that new alternative to all the Superstars that will be present at the Pamela Anderson party. Please Google me if you think i am not the right person and contact me via my website (***) if you think it's a scam. I want to be a kind of partner with you because i am like the big brother of my partying friends...Best regards **** *****. Please excuse my english,i am a french speaking person.P.S: If i can help in a french version of your website i will be more than happy. 68 millions of french people can't be wrong...
 
Последно редактирано:
От: Спам ли е това или не?

Гузен негонен бяга. Това е scam.
Защо някой би ти обяснявал, че не е scam и да ти предлага да го google-неш? :mad:

Освен това френски DJ да ти предлага да ти помага със сайта. .... пълен bullshit.
Освен това 99% от американците имат същия английски като него. Единственото нещо е че използва малко i вместо големо I на места. Ако наистина живее в САЩ би знаел това. Освен това всички големи DJ-и си имат много добри дилъри и не биха купували от Интернет, където не знаят какво ще им се падне и където много от сайтовете са ментета.

Внимавай много с този. Мисли преди всяка стъпка.
Провери IP-тата от хедъра на майла и виж дали наистина идва от Montreal или от някоя баламска държава. Виж сайта му от колко време е регистриран. Виж къде го хоства. Ако го хоства в Беларус значи можеш да си правиш изводите.

Много ми интересна темата, за това ни дръж в течение. :twisted:
 
От: Спам ли е това или не?

такива дето много се обясняват обикновено са scam (измамни схеми), а "spam" е нещо различно. Те винаги казват аз съм еди кой си имам еди какви си сайтове и тук пише за мен и т.н. Проучи в google но да знаеш, че обикновено в първите резултати рядко ще ти излезе. Затова търси примерно scam + името на човека или някакъв друг детайлен keyword от писмото
 
От: Спам ли е това или не?

Ами реших да го изчакам да си поръча "мострите", и след това вече ще се свържа с някой от Генбъкс, ако диджея иска да пазарува на едро. Така или иначе не иска от мен да правя каквото и да било освен да му ускоря доставката, което не мога да направя. :)

А иначе scam "imeto mu" не изкарва нищо смислено.
После ще пиша какво е станало. :)
 

Горе