Спам трафик от hulfingtonpost.com Как да процедирам?

payalkapoor

New Member
Здравейте!
В единият ми сайт от 4-5 дни има влизания от този сайт hulfingtonpost.com, като аз там линк не съм слагал. И нтерсното е че трафика е от завръщащи се пшосетитиели, а в същото време баунса е около 50 %. Среден престой от този рефелал - 1 до 2 мин.
Според вас, при положение, че си е спам-сайт, (в който и идея си нямам как съм се здобил с линк) дали ще има негативен ефект и съответно - да ползвам ли Дизалоу-а на Гугльо? Какво мислите вие? Ди колкото знам спам сайтовете правят хитове с баунс 100 %. а пък този какви ги върши?!
Какво да правя, хора?
 
От: Спам трафик от hulfingtonpost.com Как да процедирам?

Това е аффилиейт спам. Тук във форума има няколко теми свързани с това.
 
От: Спам трафик от hulfingtonpost.com Как да процедирам?

payalkapoor, наскоро пуснах статия във фирмения блог по този въпрос. Нямам достатъчно мнения и не мога да пратя линк, но би трябвало да е на първо място ако потърсите в Google "как да блокираме darodar"
Накратко казано - няма смисъл да филтрирате само един спам сайт, защото рано или късно идват братовчедите му. Спамът не влияе на SEO, защото тези "посещения" не са реални, а просто се бъзикат с тракинг кода ви за Google Analytics.
 
От: Спам трафик от hulfingtonpost.com Как да процедирам?

Здравейте!
В единият ми сайт от 4-5 дни има влизания от този сайт hulfingtonpost.com, като аз там линк не съм слагал. И нтерсното е че трафика е от завръщащи се пшосетитиели, а в същото време баунса е около 50 %. Среден престой от този рефелал - 1 до 2 мин.
Според вас, при положение, че си е спам-сайт, (в който и идея си нямам как съм се здобил с линк) дали ще има негативен ефект и съответно - да ползвам ли Дизалоу-а на Гугльо? Какво мислите вие? Ди колкото знам спам сайтовете правят хитове с баунс 100 %. а пък този какви ги върши?!
Какво да правя, хора?

В тази тема поддържам списък със спам реферали, от там ще разбереш как става тяхното блокиране.
 

Горе