Спешна помощ за ремонт на УП

mantaman

Well-Known Member
Имам сайт на УП който при увеличен трафик (около 10к) започна да дава много грешки да използва много памет и непрекъснато дропи
В момента ми дава че използва на 100% паметта и на 100% процесора - явно има нещо което не е както трябва
 
От: Спешна помощ за ремонт на УП

Томов най-добре да погледне първо че той тез натоварвания ги разбира повече.
После ако искаш може да ми дадеш урл-то на бележка да ударя едно очо и аз дали нещо очебийно има.
Достъп до админ панела (поне да се вижда списъка с плъгините + едитора на темата) ще е плюс.
 
От: Спешна помощ за ремонт на УП

Пуснал съм ти го на ЛС
Спрях всички разширения и никакъв напредък 100% натоварване
Обнових до най новата версия на УП и пак същата работа
 
От: Спешна помощ за ремонт на УП

Възможна причина може да е и темата, която използваш, особено ако оразмерява изображенията в реално време.
Добави плъгина Hyper Cache Extented и ако продължава, смени хостинга и/или темата
 
Възможните причини може да са стотици. Както изброените по-горе, така и други.
Би ли ми драснал ЛС с линк към сайта?
 
пуснато кеширане, базата може да се е омазала прекалено активен бот ддос от конкуренци макар че с кеширането урдпреса става мнго издръжлив този

Интерсно мие хипер кеш по добър ли е w3 total cashe - които може да се възползва от пхп акселератори ако има такива и натоварването става смешно

Освен това много зависи как е настроен сървъвра или от хостинг компанията Отмизиране на настроийките на MySQL - Tweak

със стандартните настроики системата цялата ползваше 30% от рама макс за всичко като обаче MySQL полваше 14% процента от процесора устоичиво и 3-4% от рама след прилагане на MySQL tunner варияции плюс малко къстъм промени над препоръчнаото на кеширанията ползва около 1% процент от процесора и около 20% от рама с добаваяне и на пхп акселератор и общото натоварване на системата падна около 5 -6 -7 пъти а се ползва общо полвоината рам
 

Горе