Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Ами собствениците сигурно им искат смешни за момента цени и затова си стоят непродадени ;) До преди огромната тесла по рийча на линковете от началото на декември 2013, такива страници се продаваха реално (говоря за реални продажби, а не за исканите от собствениците им цени) за по 1,0 до 1,5 ст./фен, а супер активните и по-големите страници - до към около 2,0 ст./фен. Платилите 1000 до 2000 лв. за страници от по 100К до 150К тогава можеха да избият тези пари за няколко месеца, 3-8 месеца някъде, а сега вече, при този убийствено нисък риййч на линковете, си е чисто самоубийство или проява на мазохизъм да се платят същите като преди декември 2013 цени :lol: Вече почти 2 месеца всички вече се убедиха, че рийча на линковете е в пъти, в някои случаи до 10 пъти по-малък вече! Излишно е да представям елементарни сметки какви месечни приходи за възможни сега от една такава 120-150К страница и то при яко спамене с линкове в нея и сътветно колко ще са ви приходите от това за 6 месеца или 12 месеца напред ;) Да не говорим, че фб ще продължат още орязването, както го правеха регулярно и през 2013 ;) Тези неоспорими факти собствениците на тези и на други подобни страници не могат или не искат да ги осъзнаят или пък все още таят надежди, че фб щели да върнат старото положение :lol: и затова предизвикват усмивки, а и откровен смях като се изцепят с цени над 0,9 ст/фен :lol: Но то си е тяхно право де, само дето след още месец - два и толкова няма да могат да вземат ;)
 
  • Like
Реакции: Rock
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Не си прав.. Не на всички големи страници им падна рийча толкова. Просто алгоритъма е доста променен и за да ти е активна страницата, трябва да качваш много снимки и статуси, и по този начин линковете, ако са интересни на феновете ти, ще продължат да се четат!
 
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Не си прав.. Не на всички големи страници им падна рийча толкова. Просто алгоритъма е доста променен и за да ти е активна страницата, трябва да качваш много снимки и статуси, и по този начин линковете, ако са интересни на феновете ти, ще продължат да се четат!
Едното с другото общо няма,имам страници с 200 TAT и 1млн.+ Reach ,както и над 200к. engaged и пак е зле.Просто публикациите,които са като реклами (снимки с линк,линкове с тъмбнейлс и т.н.) са орязани МНОГО,а последните 2-3 дни се забелязва отново спад.
 
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Не си прав.. Не на всички големи страници им падна рийча толкова. Просто алгоритъма е доста променен и за да ти е активна страницата, трябва да качваш много снимки и статуси, и по този начин линковете, ако са интересни на феновете ти, ще продължат да се четат!
Абсолютно невярно е това твърдение /поне в 99% от страниците/и точно то заблуждава собствениците на такива страници, че активността на феновете към развлекателните снимки и статуси означава, че те ще са активни и на линковете и тази илюзия ги кара да се излагат като го твърдят! Илюзия е това и го казвам от опита си с много такива страници! Единството вярно е , че алгоритъма е променен много и то най-вече в посока диференциране на различните типове постове и независимост между тях ;) ФБ по някакъв начин стимулира по-кликаните от самото начало след публикуването им линкове, а тези, към които няма интерес ги закопава буквално, докато по-кликаните в началото натрупват осезаемо посещения даже и след 24 часа! И това няма нищичко общо с активността на феновете към развлекателните ти снимки и постове. Преди теслата от декември 2013 твоето твърдение беше доста вярно, но сега вече не е :) Разковничето за що-годе добър риййч и кликаемост на линковете сега е някъде там - да усетиш кое е интересно/кликаемо за по-голямата част от феновете ти. Тези дни пак има драстично общо орязване на рийча на линковете, но и през това време пак се убедих в правилността на твърденията ми с живи и актуални елементарни опити - един същ линк го пускам по едно и също време в няколко големи, СУПЕР ПОДДЪРЖАНИ страници с огромен ТАТ, същевременно го пускам и в 5 пъти по-малка страница, в която НЕ Е ПУБЛИКУВАНО ПОЧТИ НИЩО ОТ ДЕСЕТИНА ДНИ НАСАМ И С ТАТ КЛОНЯЩ КЪМ НУЛАТА - какъв е резултата след 8 часа : във всяка от големите страници имам по 100-тина клика, а в малката - над 1000 ! Ще се сетиш ли защо е така? ;)
 
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Разбирам те, но съм сигурен, че за големите страници без ЛЖ, нещата ще се оправят скоро. Просто алгоритъма е крайно променен и вече трябва да се качват повече снимки, за да правиш доста лайк на страницата, а това ще ти вдигне драстично рийча, а преди промените снимките спираха видимостта на линковете... Също така имай предвид, че 80% от страниците са направени с ЛЖ и точно тези страници патят най-много от цялата работа, защото техните постове се виждам от минимален брой фенове на страницата и ще става все по-малък, защото по никакъв начин не са ангажирали феновете си. По мое мнение, за да ти вървят линковете, трябва да качваш толкова и снимки, и статуси, и видеа, и всичко ще се нормализира.
 
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Разбирам те, но съм сигурен, че за големите страници без ЛЖ, нещата ще се оправят скоро. Просто алгоритъма е крайно променен и вече трябва да се качват повече снимки, за да правиш доста лайк на страницата, а това ще ти вдигне драстично рийча, а преди промените снимките спираха видимостта на линковете... Също така имай предвид, че 80% от страниците са направени с ЛЖ и точно тези страници патят най-много от цялата работа, защото техните постове се виждам от минимален брой фенове на страницата и ще става все по-малък, защото по никакъв начин не са ангажирали феновете си. По мое мнение, за да ти вървят линковете, трябва да качваш толкова и снимки, и статуси, и видеа, и всичко ще се нормализира.
За страници, пълнени с измами не говоря въобще. Два пъти вече ти казах, че твърденията ти са пълна илюзия и таене на надежди, което ти и потвърждаваш сега ;) Дадох ти и жив и съвсем актуален пример и пак продължаваш?! Но... блажени са вярващите и тяхно е царството небесно, техни са си и великите им страници :D Бъдете блажени в очакване на Годо ...
 
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Нека сме блажени вярващите, но поне не се отказваме и продължаваме да вървим напред :D
 
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Нека сме блажени вярващите, но поне не се отказваме и продължаваме да вървим напред :D
Радостно ще е за всички, ако вървите напред, нали всички сме българи все пак :) Кофтито е , че не вървите напред, тъпчете на едно място. Но и по тази тема ще твърдиш обратното де, то е ясно ;) Всичко хубаво пожелавам.
 
От: От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

За страници, пълнени с измами не говоря въобще. Два пъти вече ти казах, че твърденията ти са пълна илюзия и таене на надежди, което ти и потвърждаваш сега ;) Дадох ти и жив и съвсем актуален пример и пак продължаваш?! Но... блажени са вярващите и тяхно е царството небесно, техни са си и великите им страници :D Бъдете блажени в очакване на Годо ...

С повечето ти твърдения съм съгласен ... но не съм съгласен за страниците, правени с LJ ... Аз имам доста страници, правени с LJ и мога да ти кажа, че преди спада, те правиха по 40-50% рийч на линковете, а сега правят по 10%, а в тях не е качвана НИТО една снимка! Просто са се качвали силни и адски много кликаеми линкове - аз винаги съм залагам на качеството, отколкото на количеството! За да запазиш този рийч 10%, трябва да се пускат линкове, при които кликаемостта е 15-20%, а ако е под 10% кликаемостта, страницата ще запада и запада ...
Имам вече над 50 страници и забелязвам, че дори страниците, правени с LJ са по-активни от натурално направените!
НО да ... най си прав за това, че трябва да се усети какво се клика в отделната страница и да се пуска само това! А, за хората с много страници, пък да не правят тази грешка да пускат едно и също нещо по ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ!
Мисля, че 10% рийч е добър и е достатъчен, за да се избие страница за месец-два при 1-1,5ст./фен ...
 
Последно редактирано:
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Явно знаеш повече от мен - колко страници имам, колко посещения правя на сайта и т.н. Нека просто е тъпо, че песимисти като теб се опитват да убият желанието на хора, които искат,смятат и могат да си изкарват някой лев посредством Фейсбук страниците им. Но както каза, българи сме все пак и въпреки това се заливаме с помия.. :wink: Хубав ден
 
От: От: От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

С повечето ти твърдения съм съгласен ... но не съм съгласен за страниците, правени с LJ ... Аз имам доста страници, правени с LJ и мога да ти кажа, че преди спада, те правиха по 40-50% рийч на линковете, а сега правят по 10%, а в тях не е качвана НИТО една снимка! Просто са се качвали силни и адски много кликаеми линкове - аз винаги съм залагам на качеството, отколкото на количеството! За да запазиш този рийч 10%, трябва да се пускат линкове, при които кликаемостта е 15-20%, а ако е под 10% кликаемостта, страницата ще запада и запада ...
Имам вече над 50 страници и забелязвам, че дори страниците, правени с LJ са по-активни от натурално направените!
НО да ... най си прав за това, че трябва да се усети какво се клика в отделната страница и да се пуска само това! А, за хората с много страници, пък да не правят тази грешка да пускат едно и също нещо по ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ!
Мисля, че 10% рийч е добър и е достатъчен, за да се избие страница за месец-два при 1-1,5ст./фен ...
Така си е май ...., но цени от над 1,0 ст са си съвсем неразумни и нереални според мен
 
Последно редактирано:
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Единственото, което забелязах е, че яко кликаемите ми линкове не се вдигат като РИЙЧ. Може би съесем малко, не и като преди интересните линкове със стотици проценти нагоре да се вдигат и да ги виждат много повече хора.
 
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Единственото, което забелязах е, че яко кликаемите ми линкове не се вдигат като РИЙЧ. Може би съесем малко, не и като преди интересните линкове със стотици проценти нагоре да се вдигат и да ги виждат много повече хора.
Ето защо обичам LJ .... там имаш възможност да се захванеш със страницата от нулата! Защото какво се получаваше - някой прави страница със снимки и иска за нея 2-3ст./фен и всеки купувач си мисли, че след като има много харесвания на снимките, значи страницата е силна! Да, ама не - силна за снимки, но линковете не са така! А, при LJ почвах от начало и ако поддържаш линковете ти да са с над 10-15% кликаеми, много трудно ще падне видимостта на линковете! Имате в предвид, че активността на страница се поддържа, а активните страници могат да се закопаят само за няколко дни, а веднъж пропадне ли, няма да се оправи видимостта!
 
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Явно знаеш повече от мен - колко страници имам, колко посещения правя на сайта и т.н. Нека просто е тъпо, че песимисти като теб се опитват да убият желанието на хора, които искат,смятат и могат да си изкарват някой лев посредством Фейсбук страниците им. Но както каза, българи сме все пак и въпреки това се заливаме с помия.. :wink: Хубав ден
Колега, ако нещо ти е криво, каква е моята вина, че говориш така?? Никой не ти е казвал, а не е и наша работа да ти казваме, дали да изкарваш някой лев от фб страниците си като ги поддържаш и пускаш линкове в тях, дали да си оптимист за тази работа , или да си песимист! За съвсем други неща говорим - за продажби/непродажби на страници и за адекватните и неадекватните им цени и обсъждаме защо е така/не е така, тоест, за сегашното и предишното КПД на страниците. И аз говорих не за твоите , а за страниците, които са упоменати тук в темата и за подобни такива, а ти сам/а се утъждестви с тях :)
Това, че не са въобще верни твърденията ти и са оборвани тук, е помия срещу теб ли??? Че ти казваме, че храниш напразни илюзии за някои неща, че въпреки това, таиш надежди, което сам/а призна - това е помия ли??
Не съм нито песимист, нито оптимист относно твоята дейност, въобще нямам отношение даже. Реалист съм по отношение на състоянието на нещата във фб и фб страниците и съм песимист относно това, че ще се върне предишното положение или поне малко от него. Реалист съм на база фактите за сегашното положение , а съм песимист на база фактите, че фб регулярно реже рийча и никога досега не е връщал предишно положение, а вече минаха почти 2 месеца и продължават и тези дни тенденциите на орязване - огледай се, ослушай се малко повече, прочети тук-там и ще се увериш сам в думите ми, пък си е твое решението дал да си песимист, оптимист и т.н. Въобще, изказаните от мен мнения по темата бяха съвсем принципни, а не конкретно за теб, към теб лично се обръщах само да ти кажа, че твърдението ти е неверно. Недоумявам за какви помии върху теб , а и въобще, говориш??
 
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Ти дори не се вслуша в думите ми. Аз съм на твоето мнение, но казвам и че има страници, като моите и примерно в случая на mnnedialkov, които поддържат едни 10% рийч на линк, а не да хулиш всички.. положението във фейсбук е много зле, линковете нямат абсолютно никаква видимост.. пълни глупости... Твърденията са ти правилни и се съгласявам с тях, НО ВИНАГИ ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ! Нека спрем с диалога.. И като цяло съм напълно съгласен с mnnedialkov!
 
От: Списък на все още НЕ продадени Фейсбук страници!

Ти дори не се вслуша в думите ми. Аз съм на твоето мнение, но казвам и че има страници, като моите и примерно в случая на mnnedialkov, които поддържат едни 10% рийч на линк, а не да хулиш всички.. положението във фейсбук е много зле, линковете нямат абсолютно никаква видимост.. пълни глупости... Твърденията са ти правилни и се съгласявам с тях, НО ВИНАГИ ИМА ИЗКЛЮЧЕНИЯ! Нека спрем с диалога.. И като цяло съм напълно съгласен с mnnedialkov!
Май ти не четеш какво ти пиша :) Изключения има, да, и аз даже ти дадох такъв пример. Но моят пример се отнася за таргетирана страничка и линк тясно свързан с таргета ѝ. И не говорихме за изключенията и за теб, а за цялостната картинка в момента, точните ми думи бяха "/поне в 99% от страниците/". Ок, нека спрем диалогас теб, най-вече, защото мнедялков казва истини, а ти просто лъжеш за твоята страница, че държи едни 10% рийч на линк ;) Това може и да се е случвало случайно понякога до около 4-ти, 5-ти януари, но след тези дати си пуснал 1-2 линка само до днес и няма как да знаеш колко е рийча на линкОВЕ в твоята страница - имам предвид тази, която написа тук в първото си мнение, а тя явно е твоя :) Чудех се защо така упорито твърдеше неверни неща, а сега и излъга директно, но се сетих, че може би се опитваш да я продадеш и след първите ми две мнения си се усетил/а, че попадаш точно измежду описаните от мен продавачи и си се засегнал/а лично :lol: Сега се сещам и защо обективните ми изказвания ги прие лично и ги нарече изсипване на помия :lol:
 

Горе