Списък с български търговци, приемащи Биткойн

happyslacker

New Member
Ето някои, които намерих набързо:

  • mallbg.com - лаптопи, компютърни системи, компютърни компоненти, телефони, телевизори и други.
  • macoinsgold.com - Търговец на инвестиционно злато - един от основните конкуренти на Тавекс в България, предлага изгодни цени на инвестиционното злато
  • Диагностично-консултативен център Асцендент ООД (Пациентите на ДКЦ Асцендент могат да се разплащат с биткойни)
  • trendo.bg
  • vpsbg.eu
  • grabo.bg
  • advokattrifonov.com
  • GombaShop - всички магазини с тази платформа ще имат възможност да приемат Биткойн


На btc-club.bg има още.

Не знам обаче при покупка на злато дали може да стане без да ви записват личните данни. По обичайния начин за поръчка онлайн личните ви данни се записват (за да знаят на кого да дадат златото) и после дали и как се трият не е ясно. Много от купувачите на злато предпочитат да отидат лично да си вземат златото и да платят в брой без да си дават личните данни. Защото не се знае после базата от данни в чии ръце ще попадне и за какво ще се ползва...
 
От: Списък с български търговци, приемащи Биткойн

Хепи, ти да нямаш общо с този онлайн дилър на златни продукти, че викаш е основен конкурент?!?
Видях Филхармонията и Кленовият лист и Пандата и всички са средно 20 лв над Тавекс?

Какъв е този конкурент, които няма толкова щат, няма толкова физически магазини и за капак всичко ми го записва?
Аз не знам кой ще е този, които така щедро ще иска да плати 20 лв и да не остане анонимен?!?
 
От: Списък с български търговци, приемащи Биткойн

Хепи, ти да нямаш общо с този онлайн дилър на златни продукти, че викаш е основен конкурент?!?
Видях Филхармонията и Кленовият лист и Пандата и всички са средно 20 лв над Тавекс?

Какъв е този конкурент, които няма толкова щат, няма толкова физически магазини и за капак всичко ми го записва?
Аз не знам кой ще е този, които така щедро ще иска да плати 20 лв и да не остане анонимен?!?

Само среброто им е по-на оферта ;) монетите са с по 3-4-5 лева по-евтини

Златото е по-скъпо определено. Имат само един "офис/магазин" в една бизнес сграда с един човек вътре и толкоз
 
От: Списък с български търговци, приемащи Биткойн

Имаше моменти когато Мacoinsgold предлагаха изгодни цени на някои от продуктите (когато Тавекс бяха вдигнали спреда заради волатилността).

Хубаво е да има конкуренция.

Друго място, където съм виждал монети по-евтино от на Тавекс (само за кратки периоди от време и само един вид монети - британски суверен) е ФБК Стринг.

Иначе през повечето време цените на Тавекс са най-изгодни (с изключение на неизброените дребни търговци на злато, които от време на време успяват да се сдобият с няколко монети и да ги продадат набързо на изгодни цени).

Който иска да купи злато веднага и да не се занимава да чака момент, когато може да го купи по-изгодно - да ходи в Тавекс, там обикновено държат достатъчно наличност. Когато купувате на каса не ви искат личните данни (има ограничение обаче - Закона за ограничаване на плащанията в брой).

Това, че ви записват данните задължително е мое предположение, питайте търговеца за повече информация, възможно е да предлагат и услуга без записване на личните ви данни, не знам. На някои ще им е по-изгодно директно да си купят нещо с криптовалутата, която имат, вместо да се занимават да я обменят за левове.
 
От: Списък с български търговци, приемащи Биткойн

ако някой има сайт в този списък, не е достатъчно само да се сложи bitcoin accepted here, ако няма обявен явен курс
 
От: Списък с български търговци, приемащи Биткойн

Курсът е пазарния. Какво има да се обявява?
 
От: Списък с български търговци, приемащи Биткойн

риторичен въпрос сайтовете обявяват ли курс $/лев или всеизвестния евро/лев
 
От: Списък с български търговци, приемащи Биткойн

Когато пазаруваш с дебитна карта обмяната на левовете за долари (при покупка от магазин, който е обявил цените в долари) става по курса на картела Visa/Mastercard. Търговецът не го интересува, че плащаш с дебитна карта, която е вързана към сметка в левове (или рубли), клиентът да му мисли като плаща с такава карта колко ще го одере картела Visa/MasterCard.

По същата логика, когато търговецът приема BitPay клиентът се примирява с курса, който му дава BitPay. Той обикновено е близък до пазарния. Не е като при курса лев/долар на Visa/MasterCard, който обикновено се отклонява с около 3%.

Накрая като дойде момента на плащане излиза сумата в биткойни и ако те устройва - плащаш. Докато при плащане с Visa/MasterCard изобщо не те пита дали си съгласен с курса, даже не го и показва.
 
От: Списък с български търговци, приемащи Биткойн

нямам намерение да правя регистрации, да трупам в кошницата, ако не знам колко ще ми струва това предварително!
 
От: Списък с български търговци, приемащи Биткойн

При плащане с Visa/MasterCard няма да разбереш колко ще платиш, докато не видиш извлечението си от банката (защото нито един сайт не обявява на каква цена картела Visa/MasterCard купува левовете от банковата ти сметка). Може да има сайтове (на небългарски фирми), които обявяват цената в лева, но те са изключение. Обикновено цените са в съответната валута и курса на обмяна го разбираш след като вече си платил.
 

Горе