Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

AdSenser

Member
Здравейте, Host.bg имаха през лятото промоция с голямо намаление за cPanel хостинг и реших да взема. Открих някои елементи в техните настройки на cPanel, които не съм виждал при други БГ компании. Понеже ползвам паралелно акаунти от няколко фирми, чудя се дали има и други провайдъри в България, които предлагат следното?

1) Използваните ресурси се следят в реално време и имаш някакви лимити, които можеш да достигнеш. Не трябва да чакаш до края на деня и да провериш колко CPU си използвал, то просто е ограничено, и в cPanel, в лявата лента наблюдаваш какъв процент е заето.

host_nastroiki_1.jpg

2) Можеш да си настроиш кои модули на PHP да са активни към всяка една от инсталираните на сървъра версии. Така можеш да ускориш приложението си, ако изключиш ненужни модули, или включиш онези, с които работи най-добре.

host_nastroiki_2.jpg

Във всички компании, които съм ползвал досега, просто можеш да избереш PHP версията, но оттам насетне разчиташ на настройките, които е извършил администраторът.

Та мисълта ми е - други фирми в България предлагат ли такива настройки и избор в конфигурацията на PHP, както и да нямаш някакъв дневен лимит на CPU-то, а то да се мери в реално време? В случая, ако временно го надвишаваш, всичко започва да работи по-бавно, вместо акаунтът да спре или да пращат съобщение, че надвишаваш лимитите.
 
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Всеки който използва Cloudlinux с LVE и cPanel го има това.
 
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Интересувам се, въпреки че до момента съм доволен от тях, дали има друг български хостинг с подобна конфигурация cPanel с CloudLinux LVE?
 
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

ОК мерси за отговора, а понеже плащам през фирма и предпочитам български доставчици, знаеш ли някой друг в БГ освен Host.bg да има същата конфигурация?
 
Аз съм само с такива конфигурации... почти от самото начало горе долу (най старта тема с такъв скрииншот http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=51882)

+ LiteSpeed Webserver (да носи на entry process) = много трафик ако си настройте кешовете правилно (само нямаме сървъри в БГ), но пък София - Париж е ~= Чикаго - New York (на картата на сащ двата града са почти един до друг)... a и сме на 70 - 200 км от гугълски датацентър ... което от гледна точка на бота е по-бързо за него...

https://coolicehost.com/vps-hybrid-plans.html


Има опция за издаване и БГ фактура от БГ фирма (само пишете на съпорта)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Това изглежда доста добре...обаче по скрийншотите липсва PHP 7, с него и добре написан код нещата летят
 
От: Re: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

И издаваме и БГ фактури от БГ фирми (само пишете на съпорта)
Мерси за отговора, а ако реша да се възползвам - има ли начин за плащане по БГ банкова сметка към вас?

P.S. От скрийншота не разбрах дали имате лентичката в началния екран на cpanel, където в реално време наблюдаваш натоварването - в скрийншота има графики за последните 30 мин.

И още един въпрос - ако човек ползва Cloudflare, предвид, че последните нямат сървъри в България - колко по-бърза е работата в комбинацията coolicehost + cloudflare, в сравнение с който и да е сървър в София? Дали cloudflare имат сървъри близо до вас, както Гугъл.
 
От: От: Re: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Мерси за отговора, а ако реша да се възползвам - има ли начин за плащане по БГ банкова сметка към вас?

P.S. От скрийншота не разбрах дали имате лентичката в началния екран на cpanel, където в реално време наблюдаваш натоварването - в скрийншота има графики за последните 30 мин.

8449724b.png
 
Да има опция за плащане по бг банкова сметка за да ти признаят лесно фактурите... (само се пише на съпорта че трябва да се процедира така - на български)

и да показването ресурсите в реално време е стандартно за всички хостинги който са с Cloud Linux и LVE както написа s1yf0x

и ние не мерим VMEM е с unlimited при нас (мога да го напиша 16 ГБ) защото е по близо до впс за хибридните планова
 
Последно редактирано от модератор:
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

БрЯх Host.bg се раздвижиха браво. Интересни дни предстоят явно.

Иначе е ясно, ако говорим за добри решения с coolicehost няма грешка
 
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

AdSenser доволен ли си от скоростта? кой номер сървър си?
Ползвам host.bg от доста години, смятам че последните месеци има драстично влошение в качеството на услугата, а за капак –*и в съпорта. Имах хостинг пакет на един от старите им съръври и поради нужда от по-нова версия на php ме прехвърлиха на един от новите със cpanel хостинг на server27. В резултат - скоростта на сайта е значително по-бавна... Имаше и проблеми с услугата, както и с миграцията, като тенденцията напоследък е като има проблем да се опитват да ме убедят, че причината е в самите сайтове. Имах и cloud vps, който ми го спряха - спирали цялата cloud услуга щото имали проблем с нея (в интерес на истината често имаше проблеми). Като цяло мисля да ги сменям след над 10 години ползване на услугите им.
 
Re: От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

AdSenser доволен ли си от скоростта? кой номер сървър си?
Ползвам host.bg от доста години, смятам че последните месеци има драстично влошение в качеството на услугата, а за капак –*и в съпорта. Имах хостинг пакет на един от старите им съръври и поради нужда от по-нова версия на php ме прехвърлиха на един от новите със cpanel хостинг на server27. В резултат - скоростта на сайта е значително по-бавна... Имаше и проблеми с услугата, както и с миграцията, като тенденцията напоследък е като има проблем да се опитват да ме убедят, че причината е в самите сайтове. Имах и cloud vps, който ми го спряха - спирали цялата cloud услуга щото имали проблем с нея (в интерес на истината често имаше проблеми). Като цяло мисля да ги сменям след над 10 години ползване на услугите им.

Взимай на CooliceHost един план от хибридите и сппри да се занимаваш с компании, които много изостават технически. Там знаеш ли след колко време ще вкарат LiteSpeed или примерно ще се заговори за http 2.0? Но ти си знаеш най-добре де. Работил съм с тях и честно казано освен кофти съпорт последно време, сървисите им не струват. И нека пак направим една обосновка какво е сървис и какво е съпорт.....стигаш ли често до съпорт сървиса не е много ок. А там реално е така. А както казах и наскоро и съпорта им е на ужасно ниво. ;)
 
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

AdSenser доволен ли си от скоростта? кой номер сървър си?
Ползвам host.bg от доста години, смятам че последните месеци има драстично влошение в качеството на услугата, а за капак –*и в съпорта. Имах хостинг пакет на един от старите им съръври и поради нужда от по-нова версия на php ме прехвърлиха на един от новите със cpanel хостинг на server27. В резултат - скоростта на сайта е значително по-бавна... Имаше и проблеми с услугата, както и с миграцията, като тенденцията напоследък е като има проблем да се опитват да ме убедят, че причината е в самите сайтове. Имах и cloud vps, който ми го спряха - спирали цялата cloud услуга щото имали проблем с нея (в интерес на истината често имаше проблеми). Като цяло мисля да ги сменям след над 10 години ползване на услугите им.

При Cloudlinux с LVE и cPanel бавиш когато достигнеш лимитите това и AdSenser го е написал в поста си. Явно стария сървър, от който са те преместели не е бил с добри лимитации щом скоростта е паднала след смяната със cPanel. Виж да си оптимизираш CPU, i/о, заявки ... може проблема да е наистина в сайта

... ако временно го надвишаваш, всичко започва да работи по-бавно, вместо акаунтът да спре или да пращат съобщение, че надвишаваш лимитите.
 
И провери сайта си за гадинки ... вчера вечерта един вп сайт без големи външни причини бозеше до лимити... нощта като е минал автоматичния malware scan го е по почистил (няма 100 процента почистване на авто но с висока вероятност е почисте засега) ... и тази сутрин като вече имах време да разгледам какво се случва по-подробно просто като е чист не бозеше...
 
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Здравейте Adsenser,

Ние също предлагаме такъв тип услуга с описаните от Вас фунцкионалности.
Ако имате интерес, може да тествате безплатно.

Поздрави,
ViesHost.com
 
Последно редактирано:
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Здравейте Adsenser,

Ние също предлагаме такъв тип услуга с описаните от Вас фунцкионалности.
Ако имате интерес, може да тествате безплатно.

Поздрави,
ViesHost.com

Само в Париж, Франция ли имате локация ако не е тайна
 
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Само в Париж, Франция ли имате локация ако не е тайна

Здравейте JohnieBGN,

Да, към момента имаме локация само в DC3, Париж.

Поздрави,
ViesHost.com
 
Последно редактирано:
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

AdSenser доволен ли си от скоростта? кой номер сървър си?
Ползвам host.bg от доста години, смятам че последните месеци има драстично влошение в качеството на услугата, а за капак –*и в съпорта. Имах хостинг пакет на един от старите им съръври и поради нужда от по-нова версия на php ме прехвърлиха на един от новите със cpanel хостинг на server27. В резултат - скоростта на сайта е значително по-бавна... Имаше и проблеми с услугата, както и с миграцията, като тенденцията напоследък е като има проблем да се опитват да ме убедят, че причината е в самите сайтове. Имах и cloud vps, който ми го спряха - спирали цялата cloud услуга щото имали проблем с нея (в интерес на истината често имаше проблеми). Като цяло мисля да ги сменям след над 10 години ползване на услугите им.

Здрасти, да ти призная и аз съм на упоменатия сървър. Съпорта не искам да коментирам - просто съм удивен как ми отговарят - като грамотност, незаинтересованост, а върхът на безобразието е, че ми затварят тикети без въобще да ми отговорят. Като се обадя по телефона е "върхът на спокойствието", явно някои от осигуряващите съпорт са хора на шефовете, та се чувстват толкова неприкосновени. И наистина има разлика между сървърите. Като имаше проблем с 27 ги помолих да ме преместят и ме сложиха на 25 - е да ти кажа, адски по-бавно беше, със същата конфигурация на PHP. Аз лично в момента съм доволен от 27, не е спирал над месец, и след доста ровичкане и проби съм настроил нещата така, че Wordpress да върви доста бързо. Между другото виждам, че са пуснали преди няколко дни и сървър 28 - може да ги помолиш да те преместят там, вярвам, че всяка нова машина ще е все по-добра и по-добре настроена.

А относно coolicehost и фирмата, която е писала също - ще ви споделя честно моите страхове при такива фирми. Основното е, че често само един човек е ангажиран. Ето, виждаш в темата пише coolice, хостингът се казва coolicehost. Ами ако недай си боже нещо се случи, а аз най-добре знам, че като цяло компютърджиите са малко по-лабилни и понякога вършат глупости :) Изведнъж целият ти труд отива на кино - имам предвид, зависим си от настроенията, здравето и кондицията на определен човек. Другата фирма пък, която е писала, дори няма физически адрес за контакт. Никога не бих се доверил на подобна структура - не казвам нищо за професионалните им качества, може да са добри. Поне при Host.bg знаеш, че все пак е някакъв екип, няма как нещо да зависи от един-двама човека и какво се случва с тях. Иначе, аз също си направих проучване и другата БГ фирма, която открих със сървъри конфигурирани подобно на новите на Host.bg, са Hostline.bg. Само домейн си взех при тях наскоро и всичко е ОК, реагира се и се процедира много бързо, но нямам идея как стоят нещата откъм качество на хостинг, нито пък знам там колко е голям екипът :)
 
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Здрасти, да ти призная и аз съм на упоменатия сървър. Съпорта не искам да коментирам - просто съм удивен как ми отговарят - като грамотност, незаинтересованост, а върхът на безобразието е, че ми затварят тикети без въобще да ми отговорят. Като се обадя по телефона е "върхът на спокойствието", явно някои от осигуряващите съпорт са хора на шефовете, та се чувстват толкова неприкосновени. И наистина има разлика между сървърите. Като имаше проблем с 27 ги помолих да ме преместят и ме сложиха на 25 - е да ти кажа, адски по-бавно беше, със същата конфигурация на PHP. Аз лично в момента съм доволен от 27, не е спирал над месец, и след доста ровичкане и проби съм настроил нещата така, че Wordpress да върви доста бързо. Между другото виждам, че са пуснали преди няколко дни и сървър 28 - може да ги помолиш да те преместят там, вярвам, че всяка нова машина ще е все по-добра и по-добре настроена.

А относно coolicehost и фирмата, която е писала също - ще ви споделя честно моите страхове при такива фирми. Основното е, че често само един човек е ангажиран. Ето, виждаш в темата пише coolice, хостингът се казва coolicehost. Ами ако недай си боже нещо се случи, а аз най-добре знам, че като цяло компютърджиите са малко по-лабилни и понякога вършат глупости :) Изведнъж целият ти труд отива на кино - имам предвид, зависим си от настроенията, здравето и кондицията на определен човек. Другата фирма пък, която е писала, дори няма физически адрес за контакт. Никога не бих се доверил на подобна структура - не казвам нищо за професионалните им качества, може да са добри. Поне при Host.bg знаеш, че все пак е някакъв екип, няма как нещо да зависи от един-двама човека и какво се случва с тях. Иначе, аз също си направих проучване и другата БГ фирма, която открих със сървъри конфигурирани подобно на новите на Host.bg, са Hostline.bg. Само домейн си взех при тях наскоро и всичко е ОК, реагира се и се процедира много бързо, но нямам идея как стоят нещата откъм качество на хостинг, нито пък знам там колко е голям екипът :)

Сайтът ми е доста лек, харчи малко рам и малко cpu (видно от статистиките на хоста, 30-40 мб рам...), имам около 2-3 хиляди посещения месечно. И не съм на най-евтиния хостинг пакет... Би трябвало да лети (и на стария сървър летеше)... Имам и VPS при тях, преди и cloud vps. Скоростта е супер - нямам никакви оплаквания. Обаче от време на време услугата спира , не разбираш веднага (щото не предлагат мониторинг), пишеш тикети, и все имали проблем със софтуера за виртуализация

Иначе споделям страховете ти за хостинг фирмите - и аз предпочитам по-голяма фирма по същите причини. Но след като всички са доволни от coolicehost може пък да ги пробвам тях :) Просто не виждам алтернатива. Суперхостинг - работя с техни хостинги по сайтове на клиенти и са по-зле от хост.бг. Cloudware.bg , уж са на Нетера, фирма с 20 години история, преди година някъде мислех да ги пробвам, звъннах по тел на съпорта да питам няколко неща... ами съпорта беше един човек - разбрах го защото беше някъде на улицата :) Фирма дето съпортът им вдига телефона на улицата не вдъхва доверие :)
 
Re: От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

А относно coolicehost и фирмата, която е писала също - ще ви споделя честно моите страхове при такива фирми. Основното е, че често само един човек е ангажиран. Ето, виждаш в темата пише coolice, хостингът се казва coolicehost. Ами ако недай си боже нещо се случи, а аз най-добре знам, че като цяло компютърджиите са малко по-лабилни и понякога вършат глупости :) Изведнъж целият ти труд отива на кино - имам предвид, зависим си от настроенията, здравето и кондицията на определен човек.


Adx е регистрирана и предлага ИТ услуги от 2009 в България, другата ни фирма е още по-стара... ако нещо стане с мен има изградени процедури останалите съсобственици на проектите ни да поемат напълно контрола на хостинга и да го развиват.... просто ще си нямате CTO с 10+ години опит като сис админ на cPanel сървъри. http://www.predpriemach.com/my-first-vps.png (каквито са дефицитни кадри дори и в най-старите бг хостинги)

Иначе за да ми стане нещо с главата :)... мисля че достатъчно години се доказвам досега като професионалист :)

Аз си хоствам Предприемач.ком през последните 9 години със пълен root access от ден първи на проекта и никога никоя друга хостинг компания не го е хоствала... а тракрекорда за ъптайм на форума е публично видим и мисля е доста висок...
 

Горе