Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Пука ми дали са 1, 10 или 100 човека в компанията. Те като си гледат добре работата и предлагат добра услуга...
От няколко месеца съм с част от сайтовете ми при CooliceHost и съм доволен от отзивчивостта и професионализма на колегите (колкото и да са). Имах ядове за кратко с падането на сайтовете, но реагираха бързо, преместиха ги, отстраниха проблема и дори ме компенсираха с безплатни месеци хостинг (макар че нямаше нужда).

Когато имам пикове в посещения от фейсбук, спя спокойно, защото знам, че няма да видя бели страници, ерори, cpu драми и т.н. И това за 10 лева на месец.
После как да не съм доволен от тези хора. Така, че и аз ги препоръчвам като хостинг.
 
Re: От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

А относно coolicehost и фирмата, която е писала също - ще ви споделя честно моите страхове при такива фирми. Основното е, че често само един човек е ангажиран. Ето, виждаш в темата пише coolice, хостингът се казва coolicehost. Ами ако недай си боже нещо се случи, а аз най-добре знам, че като цяло компютърджиите са малко по-лабилни и понякога вършат глупости :) Изведнъж целият ти труд отива на кино - имам предвид, зависим си от настроенията, здравето и кондицията на определен човек. Другата фирма пък, която е писала, дори няма физически адрес за контакт. Никога не бих се доверил на подобна структура - не казвам нищо за професионалните им качества, може да са добри. Поне при Host.bg знаеш, че все пак е някакъв екип, няма как нещо да зависи от един-двама човека и какво се случва с тях. Иначе, аз също си направих проучване и другата БГ фирма, която открих със сървъри конфигурирани подобно на новите на Host.bg, са Hostline.bg. Само домейн си взех при тях наскоро и всичко е ОК, реагира се и се процедира много бързо, но нямам идея как стоят нещата откъм качество на хостинг, нито пък знам там колко е голям екипът :)

Я е един, я не. Godaddy са много ама опитай съпота им, или суперите, да те пратят да четеш с линк. Явно не си го ял, и явно няма кой знае какви сайтове, за да изразяваш толкова некомпетентно мнение. И само да ти кажа, че фирмите, които са с малко персонал и са във възход се старят много повече, ако случайно не знаеш, а ти явно не знаеш, щото си свикнал на двата си сайта от по 100 посещения да нямаш кой знае какви проблеми.

И мога да ти кажа, че екипът на CooliceHost не е един човек, един е създателя и движи всичко. Нещо с в много голяма грешка, поглени колко резултата има в Google, после колко ревюта, банери тук и гледам скоро ще има нови неща, това сам човек не може да го прави....освен ако не спиш или си друсалка. Работил съм в IT компания, която предлагаше и хостинг и един човек не може да бъде съпот, девелопинг, маркетинг, администрация и всичко....ако не вярваш, може да пробваш, щото явно е лесно по думите ти.

Така, че търкяляйте се по прашасалите сървъри от 1999-та и си дръжте "компетентните" мнения за себе си. Точно пък да ми хвалиш хост.бг с услугите си, значи грам те няма в хостинга. Ще ти зигърми труд...бате, ти втори Google ли правиш, че толкова си се притеснил. Форумът е онлайн от има няма 9 години, ако това не го отчиташ като фактор, значи си кретен на пълни обороти.
 
Много ме дразните с такива плоски мнения. Искам да видя какво ще ти отговорят от хост.бг като ги помолиш да ти изчистят смотаните сайтове от вирус и после пак ще си поговорим. ;)
 
От: Re: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Много ме дразните с такива плоски мнения. Искам да видя какво ще ти отговорят от хост.бг като ги помолиш да ти изчистят смотаните сайтове от вирус и после пак ще си поговорим. ;)

Брат, не се ядосвай, че някой разсъждава на глас.

Лятото ми звънна мой много стар клиент с хостинг в Host.bg защото са му писали, че сайта му е лепнал social.png malware. Бяха му изчистили malware-a и го съветваха да се свърже с разработчика на сайта, за да обнови CMS-а, темата и плъгините. Предложили са му, ако има нужда да го пренасочат към външна фирма, която срещу заплащане може да му направи секюрити одит и да му запушат дупките. Моя клиент е отказал и звънна на мен, за да му обновя нещата, така че не мога да кажа коя е фирмата. Но това е масова практика на всички компании с които съм работил, процедират горе-долу по този начин.
 
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Защо така ме нападате, аз грам не съм казал нещо за професионализъм, дори съм сигурен, че като качество coolicehost е най-доброто. Но просто разсъждавам, че няма физически адрес, няма офис, името на проекта носи името на човек от форума. Всичко това ме кара да изкажа хипотеза, че може и да се занимава сам. Все пак сървърите не са физически при вас вие да трябва да ги колокирате или свързвате и чисто физически да ги стъкмявате и да се грижите за тях. Сайтът е ОК, но малко изглежда като направен по темплейт и няма разпознаваемо лого. Името на фирмата, която предлага услугата го пише в Terms of service единствено, иначе изглежда леко "на тъмно" всичко.... И пак казвам, аз самият се занимавам сам с няколко сайта, имам около 20 000 посещения на ден, за твои сведения, но в момента най-много всъщност ми вървят някои апликации за телефони ;) Та просто чистосърдечно попитах, дали човекът е сам, и то не защото го обвинявам в някакви грехове или "чакам или му пожелавам най-лошото", недай боже. И пак казвам - не съм доволен като отношение от Host.bg, като качество ме удовлетворяват. Но представи си да си платиш 1 година хостинг някъде, всичко е ток и жица, но някъде на 6-тия месец нещо се случи с човека, който е наел сървъри "на майната си". Плащанията към европейския дейтацентър, където са разположени машините, секнат, и въпреки, че до последно при теб като краен клиент всичко е било 6, ненадейно услугата СПИРА. И ето затова исках да изразя моята хипотеза, страхове, да поразпитам малко. Без лоши чувства...
 
Не те нападаме, ама малко тъпо звучи. Защото не знам колко пъти си ходил до техен офис. Значи пак ти обяснявам, за да може човек сам да управлява хостинг, форум, маркетинг, бартери (гледам доста ивенти се въртят тук), имащи логата на форума или хоста, трябва да не спи, дори да е раздвоен. Нямам против да мислите на глас, но ще е по-яко, ако сте се запознали с повече аспекта, иначе звучите като аматьори. :)

Логото, ти какво искаш, на хост.бг е много добро логото... ;) Фирмата я пише на вътрешните страници, на контактите. Ако не си влизал до там. Също така, дизайна лесен за употреба, бърз и не бози. Ако искаш мигащо и скачащи неща, в цирка има такова. Леко на тъмно не знам, след като си оперират с фактурите хората. Бате, звучиш олигофренски, честно.

Ти си отговори на следния въпрос - през последните 9 години колко пъти това се е случвало с хостинга? Защото, ако не знаеш, а ти явно не знаеш, личи си, е бил долу и не е реагирано при някакъв проблем? Не знам, но според мен той се е държал много повече онлайн от твоите кържави сайтчета. :) И аз съм без лоши чувства, но имаш много нелогично мислене. А гледам не си от вчера във форума. :)
 
От: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Все пак сървърите не са физически при вас вие да трябва да ги колокирате или свързвате и чисто физически да ги стъкмявате и да се грижите за тях.
Плащат си лизинга и доколкото си спомням има 2-3 часа замяна на изгърмелия RAID контролер на доставчика на железата.

Ама най добре кула да си каже за сроковете.
 
От: Re: Споделен хостинг с елементи на VPS - кой предлага?

Не те нападаме, ама малко тъпо звучи. Защото не знам колко пъти си ходил до техен офис. Значи пак ти обяснявам, за да може човек сам да управлява хостинг, форум, маркетинг, бартери (гледам доста ивенти се въртят тук), имащи логата на форума или хоста, трябва да не спи, дори да е раздвоен. Нямам против да мислите на глас, но ще е по-яко, ако сте се запознали с повече аспекта, иначе звучите като аматьори. :)

Логото, ти какво искаш, на хост.бг е много добро логото... ;) Фирмата я пише на вътрешните страници, на контактите. Ако не си влизал до там. Също така, дизайна лесен за употреба, бърз и не бози. Ако искаш мигащо и скачащи неща, в цирка има такова. Леко на тъмно не знам, след като си оперират с фактурите хората. Бате, звучиш олигофренски, честно.

Ти си отговори на следния въпрос - през последните 9 години колко пъти това се е случвало с хостинга? Защото, ако не знаеш, а ти явно не знаеш, личи си, е бил долу и не е реагирано при някакъв проблем? Не знам, но според мен той се е държал много повече онлайн от твоите кържави сайтчета. :) И аз съм без лоши чувства, но имаш много нелогично мислене. А гледам не си от вчера във форума. :)
Не смятам, че е коректно човек да пише с нулеви епитети и обиди, а да му отговарят по подобен начин. Ето именно подобни отговори карат човек да помисли, че е засегнал някого по болното място и не му говорят 100% истината. Все пак аз съм най-обикновен потребител, не си избирам хостинг фирмите на приятелски начала. И смятам, че това трябва да е форум за безпристрастно обсъждане, а не някой да се чувства настъпен или обиден, само защото форумът се хоства някъде или се държи от някого. А относно офиса - може и да съм параноик, но на основните ми сайтове винаги плащам домейните лично в офис, като желая да имам подпис и касова бележка, това ми дава някаква сигурност и документална подкованост. И в офиса на Host.bg отидох, към края на работното време, ако не вярваш - казвам ти, намира се на бул. Шипченски проход, близо до кварталния мол, а плащанията се приемат в едно широко, леко пусто помещение от секретарка. Офисът за приемане на плащанията е на партерния етаж, в ляво от централния за сградата вход.
 
@Torbalan Trolski, сигурно. Реално при заявка сменят, ако има нужда. Адсенсъра ходи до офиса да рита сървърите на хост.бг да ресетнат. :) Щото физически му е по-яко.

И какво като беше в офиса на хост.бг, по-спокойно ли спиш, че има някой на адреса? :) Не си засегнал нищо, просто си личи, че си говорим на различни езици. И много не обичам някой да говори наизуст, особено като ползва може би дъното на в хостинг индустрията. Аз пък няма как да мина през офиса на хостгатор, ама някак си купих от там хостинг преди време. :)

Да, параноик си, и това ти чувство прераства в това, което излизаш, което не е много добре представено. Кулайсхост не предлагат домейни мой. И аз ходя до регистър.бг, щото не знам какви глупости ще измислят, но това е друг сценарии. Нали за хостинг говорим? Ако хостваш в godaddy, да знаеш, че офисът им е: Scottsdale, Arizona, United States :)
 

Горе