Споденел хостинг - ъпгрейд

webdude

New Member
Здравейте,

Имам следното чудене :)

В момента съм на на споделен хостинг към "Супер Хостинг", но съм на най-евтиният план. Той като параметри ме устройва, но все ми се иска да направя сайта ми да се отваря по-бързо (мисля, че съм изчерпал възможностите за оптимизация). Въпросът ми е дали ако мина на следващото ниво на споделен хостинг страниците ми ще се отварят по-бързо. В моят ред на мисли това би следвало да стане, ако ми преместят сайта на по-малко населен сървър или на такъв с по-добри параметри, но от информацията на сайта на супер хостинг това не става ясно. Ако си остана на същия сървър само, че с повече пощи, повече месечен трафик (който изобщо не изразходвам) и повече дисково пространство и прочие, то това мен не ме устройва. Някой знае ли точно как стоят нещата ?
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Здравейте,

Имам следното чудене :)

В момента съм на на споделен хостинг към "Супер Хостинг", но съм на най-евтиният план. Той като параметри ме устройва, но все ми се иска да направя сайта ми да се отваря по-бързо (мисля, че съм изчерпал възможностите за оптимизация). Въпросът ми е дали ако мина на следващото ниво на споделен хостинг страниците ми ще се отварят по-бързо. В моят ред на мисли това би следвало да стане, ако ми преместят сайта на по-малко населен сървър или на такъв с по-добри параметри, но от информацията на сайта на супер хостинг това не става ясно. Ако си остана на същия сървър само, че с повече пощи, повече месечен трафик (който изобщо не изразходвам) и повече дисково пространство и прочие, то това мен не ме устройва. Някой знае ли точно как стоят нещата ?

Свързаността е една и съща, независимо от плана който ползваш.

Ако искаш сайта ти да се отваря по-бързо мисли за варианти за оптимизация на код, кеш и т.н.
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Кажи кой ти е сайта, може някой да ти подхвърли идеи какво още можеш да оптимизираш и подобриш.
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Здравейте,

Имам следното чудене :)

В момента съм на на споделен хостинг към "Супер Хостинг", но съм на най-евтиният план. Той като параметри ме устройва, но все ми се иска да направя сайта ми да се отваря по-бързо (мисля, че съм изчерпал възможностите за оптимизация). Въпросът ми е дали ако мина на следващото ниво на споделен хостинг страниците ми ще се отварят по-бързо. В моят ред на мисли това би следвало да стане, ако ми преместят сайта на по-малко населен сървър или на такъв с по-добри параметри, но от информацията на сайта на супер хостинг това не става ясно. Ако си остана на същия сървър само, че с повече пощи, повече месечен трафик (който изобщо не изразходвам) и повече дисково пространство и прочие, то това мен не ме устройва. Някой знае ли точно как стоят нещата ?

След като използваш споделен хостинг няма как да си изчерпал възможностите за оптимизация за времето за зареждане на сървърно ниво. Ако си на 100% сигурен , че си направил всичко необходимо по твоя сайт за оптимизиране времето за зареждане, може да помислиш за сносен VPS, на който съпорта на хостинга ти могат да ти сложат допълнително кеширане в зависимост от нуждите ти на сайта. Не си мисли, че ако минеш на по-горен хостинг план ще получиш повече ресурс или оптимизация, в 99% от случаите получаваш повече дисково пространство и трафик, които ти така или иначе не използваш и е безпредметно да го правиш. Помисли за хостинг решение, съобразено с твоите нужди. В голям процент от случаите индивидуална хостинг среда става замо на VPS или нает сървър. Успех :)
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

От споделен хостинг до споделен хостинг разликата е като между Мерцедес и Опел. При една фирма може да издържи сървъра на 500 посещения, при друга на 5000. При една компания ще имаш неща като memcached, varnish, cdn, при друга ще си креташ с Apache и php 5.3 :wink:
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Ето ти няколко безплатни съвета как да се отваря по-бързо:

html minify, css minify, js minify, правилно използване и зареждане на js, оптимизация на mysql сървъра от страна на хостинга (mongodb или mariadb), оптимизация на заявките и кода, изнеси статичното съдържание на cdn сървър (ако ще просто pull cdn да е), varnish, fpc, memcached, zend optimizer+.

За повечето то тези неща ще ти трябва VPS, но има и хостинг компании, които ги предлагат.

Аз лично съм свалял времето за първично зареждане от 9 секунди на под 1.

@Test - при определени конфигурации дори да зададеш максимално компресиране с gzip натоварването върху сървърите ще е минимално. Особено ако се използва dedicated машина само за тази цел (или повече от една). Например - nginx кеширащо прокси, което отговаря и за gzip.
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

По принцип някои от техниките за ускоряване на отварянето на сайтове водят до по-високо сървърно натоварване и от тази гледна точка има смисъл да се мине на по-висок хостинг план. Това е обаче само ако има нужда. Например ако използваш GZIP страниците за клиента ще се зареждат по-бързо, но на сървъра ще му е малко по-тежко. Процесорното натоварване скача, но пада изразходваният трафик и времето за сервиране на страниците.
 
От: От: Споденел хостинг - ъпгрейд

По принцип някои от техниките за ускоряване на отварянето на сайтове водят до по-високо сървърно натоварване и от тази гледна точка има смисъл да се мине на по-висок хостинг план. Това е обаче само ако има нужда. Например ако използваш GZIP страниците за клиента ще се зареждат по-бързо, но на сървъра ще му е малко по-тежко. Процесорното натоварване скача, но пада изразходваният трафик и времето за сервиране на страниците.

Момчето е на споделен хостинг, а не на VPS. Доколкото ми е известно и доколкото гледам офертите от въпросната хостинг ( а и на повечето хостинг компании ), по-високият план не предоставя нищо по-различно от дисково пространсто/допълнително домейни/пощенски кутии/месечен трафик и т.н.

Мисля, че идеята му е съвсем различна на момчето.
 
От: От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Момчето е на споделен хостинг, а не на VPS. Доколкото ми е известно и доколкото гледам офертите от въпросната хостинг ( а и на повечето хостинг компании ), по-високият план не предоставя нищо по-различно от дисково пространсто/допълнително домейни/пощенски кутии/месечен трафик и т.н.

Мисля, че идеята му е съвсем различна на момчето.

Такива бяха от самото начало и моите разсъждения, но все пак исках да се допитам и до вас дали не греша. Както съм написал в първия пост, това дали ще имам повече дисково пространство, трафик или пощи не ме късае.
 
От: От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Такива бяха от самото начало и моите разсъждения, но все пак исках да се допитам и до вас дали не греша. Както съм написал в първия пост, това дали ще имам повече дисково пространство, трафик или пощи не ме късае.

Мисля, че идеята му е съвсем различна на момчето.

Идеята му е една - да зарежда по-бързо. Аз мога да кажа само следното - на сървърите на Суперхостинг няма как да стане. Ако се търси скорост или трябва да се мине на VPS или да се търси хостинг с подходящи ресурси, където този процес е автоматизиран за споделените планове.
 
От: От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Такива бяха от самото начало и моите разсъждения, но все пак исках да се допитам и до вас дали не греша. Както съм написал в първия пост, това дали ще имам повече дисково пространство, трафик или пощи не ме късае.

Мисля, че идеята му е съвсем различна на момчето.

Идеята му е една - да зарежда по-бързо. Аз мога да кажа само следното - на сървърите на Суперхостинг няма как да стане. Ако се търси скорост или трябва да се мине на VPS (като VPS не е никаква гаранция, защото тогава конфигурацията зависи от собственика на VPS-a) или да се търси хостинг с подходящи ресурси, където този процес е автоматизиран за споделените планове.
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Или с други думи, @webdude, да перефразирам последния коментар - вземи си хостинг от DirectHost.bg и пробвай как ти работи сайта на техния хостинг. Ако почне да работи по-бързо - пиши пак, за да ги похвалиш. Ако обаче не е по-бързо - може да ги оплюеш.
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Или с други думи, @webdude, да перефразирам последния коментар - вземи си хостинг от DirectHost.bg и пробвай как ти работи сайта на техния хостинг. Ако почне да работи по-бързо - пиши пак, за да ги похвалиш. Ако обаче не е по-бързо - може да ги оплюеш.

Дали ще вземе от нас или ще закупи VPS от Суперхостинг, решението си е само негово. Коментара ти е излишен. Аз просто отбелязах факт - при текущата конфигурация няма да стане.
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Дали ще вземе от нас или ще закупи VPS от Суперхостинг, решението си е само негово. Коментара ти е излишен. Аз просто отбелязах факт - при текущата конфигурация няма да стане.

Така де, но всъщност нищо не му пречи да пробва. Най-много може да загуби 2.50лв. и няколко часа време. Предполагам ще ги преживее.
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

А защо не, като колега от форума този 1 месец който ще пробва например да му е безплатен :)
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Бих си взел VPS хостинг с удоволствие, но все още не продавам така, че мисля, че ми е рано за това. Никога не съм мислил да се стискам за хостинг, но в момента просто ще е изхвърляне.

Някой беше споменал, че ще даде идеи за оптимизация на сайта. Ще съм благодарян, ако някой има конкретни предложения. GZIP мисля ви е ясно, че няма как да стане.
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Бих си взел VPS хостинг с удоволствие, но все още не продавам така, че мисля, че ми е рано за това. Никога не съм мислил да се стискам за хостинг, но в момента просто ще е изхвърляне.

Ще съм благодарян, ако някой има конкретни предложения. GZIP мисля ви е ясно, че няма как да стане.

Виж няколко поста по-нагоре. Ясно описах доста възможности и то за споделен хостинг. И gzip може, но ще ти трябва втори хостинг или CDN.
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Бих си взел VPS хостинг с удоволствие, но все още не продавам така, че мисля, че ми е рано за това. Никога не съм мислил да се стискам за хостинг, но в момента просто ще е изхвърляне.

Някой беше споменал, че ще даде идеи за оптимизация на сайта. Ще съм благодарян, ако някой има конкретни предложения. GZIP мисля ви е ясно, че няма как да стане.

Така като гледам началната ти страница май е статична, т.е. не се променя, поне не често?
Това което бих пробвал е да направя един wget http://www.divastore.eu/index.php резултата да го запиша като index.html и по възможност това в cron през 30 минути, че да го обновява. Но на споделения хостинг не знам дали ще можеш да го направиш.
 
От: Споденел хостинг - ъпгрейд

Да кажем, че не се променя често :)
Идеята ти ми изглежда добра, но не знам как да я реализирам.
Аз вече имам няколко неща в cron-а и той няма да е проблем, но скрипт ли ще трябва някакъв за да се генерира този html.
 

Горе