Спонсори в Youtube (как?)

Djaniko0o

New Member
Здравейте! Честита Нова Година! :wink: Нов съм в този форум, за това ме извинете ако има такава тема :) От около година съм се захванал с правене на видео клипове (gameplay) и качване в Youtube. Вече съм събрал 730 subs и мисля, че има интерес към страницата ми в youtube. Желая и да съчетавам печеленето със забавлението и всъщност въпросът ми е как мога да си намеря спонсор, как стават тези неща и от какво се нуждая? Знам, че нещата не са толкова лесни, но все пак ми е любопитно :) Не очаквам да забогатявам от игрите :wink:
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Здравей! Честита Нова Година! Добре дошъл във форума! :)

Имаш предвид как да монетизираш канала си и да печелиш от клиповете, които качваш, така ли ?

За целта трябва да си направиш Google AdSense профил или да се присъединиш към някоя YouTube партньорска мрежа.
За начало по-добрия вариант е да се присъединиш към мрежа. При тях развитието на канала ти ще е по-лесно. Лист към топ 100 от тях: http://socialblade.com/youtube/top/networks

Има много типове мрежи - за всякакви канали, само за гейминг такива и така нататък. Всяка от тях си има собствени изисквания. Най-добре разгледай в интернет коя мрежа е предпочитаната сред такива канали. (Гледай какво биха ти предложили и внимавай, тъй като някои имат годишни договори и не можеш да ги напуснеш, докато не изтече, което се сещаш каква мъка ще е, ако не си доволен от мрежата.)

Как стават нещата:
Кандидатстваш в избраната от теб мрежа и те приемат. Свързваш техния AdSense профил с твоя канал, за да излезнат реклами на клиповете ти и да печелиш от тях. Тук да спомена, че те нямат достъп до канала ти. Единствено и само ти.
Хората гледат клиповете ти, цъкат на рекламите и можеш да следиш в контролния панел на мрежата анализи на резултатността от рекламите. Има минимална сума, която трябва да се натрупа преди да бъде изтеглена след съответната дата в месеца.

А с какво всъщност помагат мрежите:
- разпространение и развитие на канала (различно при отделните мрежи).
- имат non-copyrighted песни, които да използваш в клиповете си.
- помагат в премахването на copyright strike, ако е наличен такъв.
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Здравей,
Ако търсиш спонсори тип тези на големите ютубъри в твоята нисша ще трягбва да поработиш върху цифрата на събскрайбърите ти!
Не знам как за 1 година си събрал 730 съба, но предполагам, че видеата ти са на Български. Ако е така ще ти е много трудно да намериш някой който да даде нещо за реклама... просто нашите бизнесмени са скръндзи!
Но ако е на друг език ( Английски най-вероятно ) продължи да го развиваш но почни и да гониш по-голяма цифра. Когато стигнеш 20-30 000 мога да ти предложа някой но трябва да е на Английски и да е за игри нищо повече :)


Поздрави,
М!
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Благодаря много за бързите отговори! :) Аз търсех нещо от сорта на някой фирма примерно или някакъв сайт преди моите видеа, да е интро тяхното лого или нещо от този род :) На Български език снимам, и явно тези мрежи ще са най-удачният избор за сега :)
П.П А къде мога да им пратя съобщение да дадена мрежа, че желая да бъда част от тях и техните изисквания?
П.П В Google Ads ми пише това, какво означава това салдо, някой може ли да ме ''светне''? Благодаря, че ми обръщате внимание, защото усещам се, че задавам много глупави въпроси, но просто не се сещам нищо пък и никъде другаде не мога да открия отговори :)
Текущо салдо
24,48 €
Ефективност

Досега днес
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Здравейте! Честита Нова Година! :wink: Нов съм в този форум, за това ме извинете ако има такава тема :) От около година съм се захванал с правене на видео клипове (gameplay) и качване в Youtube. Вече съм събрал 730 subs и мисля, че има интерес към страницата ми в youtube. Желая и да съчетавам печеленето със забавлението и всъщност въпросът ми е как мога да си намеря спонсор, как стават тези неща и от какво се нуждая? Знам, че нещата не са толкова лесни, но все пак ми е любопитно :) Не очаквам да забогатявам от игрите :wink:

Слагаш видео реклами в клиповете и банерни реклами осигурени от Ютюб. За България на клип или на изглеждане на видео реклама се печели малко. Препоръчвам ти да направиш канала на Английски език.

А за спонсори на бг канала ти, ако имаш повече гледания можеш да се свържеш с магазин или сайт за игри и да кажеш от къде си взел играта, но незнам дали ще се съгласят, защото продажбите на игри в България са малко.

Немисля, че от бгканал можеш да забогатеш освен ако не събереш много фенове и не издадеш било то книга или нещо подобно, както Емил Конрад.
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Слагаш видео реклами в клиповете и банерни реклами осигурени от Ютюб. За България на клип или на изглеждане на видео реклама се печели малко. Препоръчвам ти да направиш канала на Английски език.

А за спонсори на бг канала ти, ако имаш повече гледания можеш да се свържеш с магазин или сайт за игри и да кажеш от къде си взел играта, но незнам дали ще се съгласят, защото продажбите на игри в България са малко.

Мисля, че съм стигнал прекалено далеч, за да се откажа от този профил пък и не мисля, че ще ме гледат на Английски имайки предвид, че леко съм скаран с него :D :D :D
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Мисля, че съм стигнал прекалено далеч, за да се откажа от този профил пък и не мисля, че ще ме гледат на Английски имайки предвид, че леко съм скаран с него :D :D :D

Дай линк към канала. Можеш да си сложиш Пейпал да ти даряват феновете ако им харесват видеата.
 
От: От: Спонсори в Youtube (как?)

Благодаря много за бързите отговори! :) Аз търсех нещо от сорта на някой фирма примерно или някакъв сайт преди моите видеа, да е интро тяхното лого или нещо от този род :) На Български език снимам, и явно тези мрежи ще са най-удачният избор за сега :)
П.П А къде мога да им пратя съобщение да дадена мрежа, че желая да бъда част от тях и техните изисквания?
П.П В Google Ads ми пише това, какво означава това салдо, някой може ли да ме ''светне''? Благодаря, че ми обръщате внимание, защото усещам се, че задавам много глупави въпроси, но просто не се сещам нищо пък и никъде другаде не мога да открия отговори :)
Текущо салдо
24,48 €
Ефективност

Досега днес

Не всяка мрежа има публикувани изисквания в сайта си, но по форуми има дискусии, в които хората споделят на какво ниво са били, като са влезли. В сайта на мрежата си има бутон за join-ване.
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Аз ти препоръчвам да налегнеш на Английския и да си продължиш с тези клипчета до момента в който не стигнеш на добро ниво на езика.
Тогава можеш да хванеш и да си направиш канал на Английски и да печелиш повече.
А това със спонсорите го забрави преди 10-20 000 освен ако не получаваш по много гледания!
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

А това с donate е по-вероятно. Възможно ли е някой да обясни как стават нещата с картата, защото аз разполагам с Master Card. Може ли там да отиват парите от Donate и как стават нещата ако може някой да ми обясни, ще съм му много благодарен :)
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Регистрирваш се в PayPal , добавяш си дебитна/кредитна карта.. след това трябва да я верифицираш.. това ще рече , че ще ти дръпнат обикновено 1,50 евро , поглеждаш си последната транзакция от Пейпал и има един четирицифрен код , който трябва да вкараш в пейпал.. и след това ти връщат паричките.. и си готов :) Ако някой ти дари примерно някой друг лев и събереш повече от 50 евро... не мисля , че има смисъл да ги теглиш като са по-малко.. теглиш от сметката си в пейпал към дебитната си карта... и това е като цяло , нищо сложно.
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Или най-добре да пазариш онлайн с тия пари.
 
От: От: Спонсори в Youtube (как?)

Благодаря много за бързите отговори! :) Аз търсех нещо от сорта на някой фирма примерно или някакъв сайт преди моите видеа, да е интро тяхното лого или нещо от този род :) На Български език снимам, и явно тези мрежи ще са най-удачният избор за сега :)
П.П А къде мога да им пратя съобщение да дадена мрежа, че желая да бъда част от тях и техните изисквания?
П.П В Google Ads ми пише това, какво означава това салдо, някой може ли да ме ''светне''? Благодаря, че ми обръщате внимание, защото усещам се, че задавам много глупави въпроси, но просто не се сещам нищо пък и никъде другаде не мога да открия отговори :)
Текущо салдо
24,48 €
Ефективност

Досега днес

Салдо = колко парички имаш събрани до сега.. интересно от къде , при положение , че не си използвал AdSense до сега :)
 
От: От: От: Спонсори в Youtube (как?)

Салдо = колко парички имаш събрани до сега.. интересно от къде , при положение , че не си използвал AdSense до сега :)

То може автоматично да го е одобрило и да си пуска рекламки и пича да си печели.
Не е невъзможно след като казва, че се занимава от 1 година :)
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Салдото може ли да се тегли? Благодаря ви много, че ме светнахте, ако може ще си изтегля това салдо и ще започна като за начало с Paypal. Също така ще поговоря и с J*rCompu*ers или с Pul**r. Благодаря Ви много отново! А дали става да използвам Master Card (смисъл там да ми отиват парите) и ще има ли нужда да ходя по банки и т.н, защото картата е на мое име, но не съм пълнолетен :)
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

...но не съм пълнолетен :)

Ей с това трябваше да започнеш, аз се чудя що задаваш тъпи въпроси, които всеки е длъжен да знае от обща култура, а които не знае може да си ги намери буквално с 2-3 клика на мишката, понеже са описани в правилата на всеки сайт!
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

@Djaniko0o
Пиши ми на office/at/donbaron(dot)bg

Мога да ти предложа спонсорство. Слад като видя видеата ти евентуално мога да ти предложа нещо от сорта на левче за видео на което интрото е моя сайт, както и в описанието да пише че аз съм спонсор.
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Прати и на мен :)
 
От: Спонсори в Youtube (как?)

Пратил съм и на двама Ви. Чакам отговори и благодаря на всички за информацията :)
 

Горе