Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Re: От: Re: От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Да така е, но без пари за адвокат, може да ти сложат само един панелист ... вместо трима.
Ако жена му не му е пуснала снощи - bad faith renewal - скорошен случай.

Какво имаше на домейна?

този нов подход не ми харесва явно ще трябва на всякъде да качим мини сайтче без реклами... виж линка в предния ми пост
 
От: Re: От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Не му трябват пари за защита а с последната промяна на полисито от 2011 вече защитата може да се изпраща и по имейла.... Преди трябваше да я пуснеш по офлайн поща само....

Иначе съм съгласен че първо домейна трябва да се ползва (но може да се ползва за имейл само) дори и да го имаш след тяхната марка може да го запазиш ако е фен сайт с некомерсиална цел или е във съвсем друга ниша

както казваш домейна трябва да се ползва но виж колко много домейни се продават w domainmarketcom flippa.com
някой ако си саздаде бранд значи може за без пари да им го вземе
голи и празни са домейните
за продан
 
Re: От: Re: От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

както казваш домейна трябва да се ползва но виж колко много домейни се продават w domainmarketcom flippa.com
някой ако си саздаде бранд значи може за без пари да им го вземе
голи и празни са домейните
за продан

Това е с новото тълкувание UDРRP на някой панелисти от WIPO и ти виж статията от линка който пуснах... Обаче това може да стане чак след Renеw демек ако домейна е регнат за 10 години може да си остане празен до тогава и няма проблем....

този който си регне бранд с тази цел трябва бая да почака с 11 годишна прескпетива
 
От: Re: От: Re: От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Това е с новото тълкувание UDРRP на някой панелисти от WIPO и ти виж статията от линка който пуснах... Обаче това може да стане чак след Renеw демек ако домейна е регнат за 10 години може да си остане празен до тогава и няма проблем....

този който си регне бранд с тази цел трябва бая да почака с 11 годишна прескпетива


значи всички да си ги купувам за 10 години така ли ?
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Аз за renewal го разбрах друго яче.
В конкретният случай Big5.com първо е бил регистриран като търговска марка свързана с 5 -те основни азиатски езика.
Компания за спортни стоки Big 5 Нещоси искала да вземе домейна, но тъй като е бил регнат като good faith не са могли да го вземат.
Но в един момент собственика на домейна сменява сайта и почва да публикува инфо за стоките на компанията, и те тогава вече спрямо новите правила му гепват домейна. Ако си беше оставил стария сайт нямаше да могат да му го вземат.

ПП: Ами вече купуваш домейна за дълъг период, правиш някакъв сайт на него.

Въпросът е че примерно решиш да продаваш сайта /с домейна/ какво се случва, няма ли да те го гепят щом го пуснеш в продажба. Но все пак обявата ще е за сайта примерно.
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

ето за случай, дето големите не могат да му вземат домейна
Nissan Motors LawSuit Against Nissan Computer
It Can Happen To You Or Someone You Know
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

Това е доста условен спор.

Най-вероятно ти си прочел за новата тутурутка на Самсунг и затова си взел домейна.
Това си е спекула (bad faith). Затова не предлагай домейна за продажба, не им се обаждай и чакай те да те потърсят. С късмет може да вземеш 1000-1500$.

Всички домейни, които се предлагат във флипа - И СЕ КУПУВАТ, са без trademark. Всички домейнъри бягат от запазени марки като "дявол от тамян".
Трудно ще регистрираш домейн за 10 г., защото всички яки са вече регистрирани. Трябва да си екстрасенс и да знаеш че тутурутка ще е новата марка на Самсунг след време ...

bad faith renewal е спонтанно решение на единствения панелист, който определя дали да ти вземе или не домейна.
Т.е. Има марка след регистрация на домейн, но ти го подновяваш с цел продажба ... не е ясно дали е така, но така решава човека.


Нисан е друг случай ... на човека това му е фамилията. Притежава домейан и има сайт там от доооста време.
 
От: Спор за домейн - могат ли да ми го вземат?

dudu.com е купен за 1 милион долара.Тогава те защо просто не са му го гепили?А и примернo новия тел на самсунг ще се казвам bluecosmos след galaxyто
но аз съм се сетил преди 16 години за това словосъчетание, не е честно да ми го взземат без да кихат пари моите пари:):evil:


значи сега сайта ми tuturutka.com може да бъде взет от самсунг
защото не е нито марка нито има сайт на него нито пък съм с големите чиляци,
а тези от dudu как ли съм им го взели.

отднес започвам всичките домейни да имат сайтове и да им сложа по едно съдържание
чудя се дали, ако е произведение примерно стих ще ми го вземат.спазвам правилата има съдържание ие преди брандирания тел на самсунг

ТУТУРУТКА
тутурутка е мойта нежна гугутка
всеки иска да я гутка,
но тя неще да дава пут.а!:twisted:
 
Последно редактирано:

Горе