Спрян нов Adwords акаунт с безплатен ваучер - има ли вариант за реанимация?

lqllqlq

Well-Known Member
Ситуацията е следната - нов акаунт в Adwords, слага му се ваучер за сума Х (не е купуван/взет от форум, и тн, а легално получен като бонус към услуга). Акаунта тръгва след проверка на рекламите и тн, и просъществува 5-6ч и грейна в червено:
"Профилът Ви в Google AdWords е спрян, защото фирмата Ви поддържа едновременно няколко профила в AdWords, които показват реклами за подобни или сродни ключови думи и/или фирми. Ако считате, че спирането е извършено по погрешка, моля, свържете се с нас чрез този формуляр."

Какво иска да ми каже големият брат? Ако ползвам ключови думи като други, госпожата с голямата коса ще ме дебне непрестанно за да ме посече?
Чудя се има ли вариант за реанимация на акаунта ако им пиша, все пак вътре има над 100лв или те си действат с голямата метла и от позицията на силният?
Питам, защото малко нелепо е да раздават бонус-ваучери, след което да спират акаунта. Някой сблъсквал ли се е с подобна ситуация и как се е оправил?
 
От: Спрян нов Adwords акаунт с безплатен ваучер - има ли вариант за реанимация?

Като цяло, ваучерът се използва, когато нямаш акаунт в AdWords, а не да си правиш 10 акаунта, защото, да кажем, имаш 10 "легални" ваучера. Само с направата на 2-ри акаунт нарушаваш правилата и не можеш да се сърдиш на никой. Раздават за новите потребители, да видят как се рекламира и какви ползи има, а не за старите да са на далавера.
 
От: Спрян нов Adwords акаунт с безплатен ваучер - има ли вариант за реанимация?

По принцип си прав, но какво правим ако управлявам кампании на 3 фирми - моята, и още две нови? Защо 2те нови да нямат право на отделен акаунт? Вярно е, това сега е леко частен случай и извъртане, но принципа си го има.
Пропуснах да спомена - фирмата ми не поддържа няколко профила. Акаунта си е на друга фирма, с други данни и тн.
И все пак - има ли опция да се оправят или веднъж съборен акаунта, няма да го пуснат?
 
От: Спрян нов Adwords акаунт с безплатен ваучер - има ли вариант за реанимация?

Нема принципи тук, байно. Такива принципи има само в нашия съд. Тук големият Г. си те праска като стой та гледай. Е, може да се оплачещ разбира се. Пред Г. :p
 
От: Спрян нов Adwords акаунт с безплатен ваучер - има ли вариант за реанимация?

Пак се радвай, че не са ти спрели всички акаунти... И за мен това е несправедливо, ама... Пробвай с формата да се свържеш, поне някакъв напредък има с комуникацията с клиенти, преди не съм я срещал.
 
От: Спрян нов Adwords акаунт с безплатен ваучер - има ли вариант за реанимация?

Ми то в такава мизерна ситуация това е единствената радост.
Въпреки, че може би само аз виждам логиката, но в случая не мисля, че има нарушение. Не е като да се рекламира едно и също през два акаунта едновременно, а напротив - спира се единия и едва тогава се пуска другия.
Това е същото ако имам фирма, управляваща рекламата на 1 сайт, който не е мой. В даден момент собственика му си прави собствен акаунт за реклама и да му бъде спрян, защото преди това е рекламирано през моя. Всъщност ситуацията е сходна...писах им и да видим. В най-лошият случай ще се пие една студена вода за над 100лв.
 
От: Спрян нов Adwords акаунт с безплатен ваучер - има ли вариант за реанимация?

Ми то в такава мизерна ситуация това е единствената радост.
Въпреки, че може би само аз виждам логиката, но в случая не мисля, че има нарушение. Не е като да се рекламира едно и също през два акаунта едновременно, а напротив - спира се единия и едва тогава се пуска другия.
Това е същото ако имам фирма, управляваща рекламата на 1 сайт, който не е мой. В даден момент собственика му си прави собствен акаунт за реклама и да му бъде спрян, защото преди това е рекламирано през моя. Всъщност ситуацията е сходна...писах им и да видим. В най-лошият случай ще се пие една студена вода за над 100лв.

Абе за над 100лв... Сигурно си ги извадил от джоба си... :)
 
От: Спрян нов Adwords акаунт с безплатен ваучер - има ли вариант за реанимация?

Абе за над 100лв... Сигурно си ги извадил от джоба си... :)

Ама не и като да съм си го купил - те ми го дават.
 

Горе