Спряхами Адсенса :(

exP

Banned
Хора какво да правя днес получих писмо
Здравейте, XXXX XXXXXX,

Наскоро преглеждахме записите в нашата система и установихме, че Вашият
AdSense профил представлява значителен риск за рекламодателите на
AdWords. Тъй като присъствието на профила Ви в нашата издателска мрежа
може да причини финансови загуби на рекламодателите в бъдеще, взехме
решение да го закрием.

Моля да проявите разбиране, че тази стъпка е необходима за защитата на
интересите на нашите рекламодатели и другите AdSense издатели.
Разбираме, че това може да Ви причини неудобства, и Ви благодарим за
разбирането и сътрудничеството.

Ако имате въпроси относно профила си или предприетите от нас действия,
моля не отговаряйте на този имейл. Повече информация ще намерите на
адрес
https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153&hl=bg.

С уважение,

Екипът на Google AdSense

сайта в последните 9 дни генерира по над 100 клика и за 8 дни направих 30$ :( и ся... какво да правя :(
 
От: Спряхами Адсенса :(

На сайта ти има канали „XXX+18“. Не си ли чел, че не може да се слага AdSense в сайтове със съдържание за възрастни (или с връзки към такива сайтове)?

Възможно е изключването да се дължи и на невалидни кликвания - никой няма да ти каже точната причина за изключването, защото това би застрашило системата им за защита от измама.

Разбира се не е изключено това да се дължи и на саботаж от страна на конкуренцията (има сайтове, в които се искат пари за това, което ти предлагаш безплатно!). Съветвам те също така да се консултираш със специалист дали излъчването на телевизия в Интернет е законно (иначе сам трябва да изчетеш огромно количество закони).
 
Последно редактирано:
От: Спряхами Адсенса :(

Абе, майната му на AdSense, събери посещения и си намери рекламодатели, да си сигурен вече, че печелиш нещо...
 
От: Спряхами Адсенса :(

На сайта ти има канали „XXX+18“. Не си ли чел, че не може да се слага AdSense в сайтове със съдържание за възрастни (или с връзки към такива сайтове)?

Възможно е изключването да се дължи и на невалидни кликвания - никой няма да ти каже точната причина за изключването, защото това би застрашило системата им за защита от измама.

Разбира се не е изключено това да се дължи и на саботаж от страна на конкуренцията (има сайтове, в които се искат пари за това, което ти предлагаш безплатно!). Съветвам те също така да се консултираш със специалист дали излъчването на телевизия в Интернет е законно (иначе сам трябва да изчетеш огромно количество закони).


XXX са премахнати дали ще може да ми пуснат акаунта отново защото имах над 70$ и за 3-4 дни щях да ги направя 100... ?
 
От: Спряхами Адсенса :(

... Съветвам те също така да се консултираш със специалист дали излъчването на телевизия в Интернет е законно (иначе сам трябва да изчетеш огромно количество закони).

Според мен изобщо не е законно, всеки кабелен оператор си плаща на телевизиите затова че ги преизлъчва. За това за да се застраховат често сателитите на телевизиите са кодирани. А все пак става въпрос за авторски материали. В интернет "преизлъчването" на всякакви материали е още по-лесно - видео, музика, текст, снимки, ... но е абслоютно незаконно ! Това е най-лесния начин за печелене на посетители и трафик, съответно на пари, обаче ако някой се набере не се знае колко може да загубиш ...
 
От: Спряхами Адсенса :(

Дам, моят интернет доставчик плати нещо от сорта на 20к за пакет от 10-15 канала :) И дума да не става за законност при подобни сайтове, ако преди това не са си платили :)
 
От: Спряхами Адсенса :(

Махни Адсенс от сайта и изпрати едно учтиво писмо, че съжаляваш, че не си знаел, че няма вече да правиш така (и наистина не прави друг път), че ще ползваш адсенс само на легални сайтове и тн. Има някакъв шанс да ти възстановят акаунта (но не и да ти разрешат да го ползваш на този сайт разбира се).
 
От: От: Спряхами Адсенса :(

всеки кабелен оператор си плаща на телевизиите затова че ги преизлъчва.
Дрън дрън та пляс! Всъщност четох преди има-няма 2-3 седмици една статия в Труд, в която ясно и точно пишеше, че телевизиите вадят луди пари на кабеларките да ги излъчват, за да си осигурят по-голяма аудитория и оттам-повече рекламодатели(такава била стратегията):shock:. И аз бях меко казано изненадан, защото и аз си мислех, че е обратното-кабеларките да плащат, за да излъчват нечии телевизии, но явно не е съвсем така.
три уши не знам при твоя случай как е, но може би твоя доставчик го е купувал от някаква фирма, предлагаща цифрова телевизия(Булсатком, айтиви партнър или друга), но с правото да я излъчва публично и/или да я препродава - зависи от условията на договора. А такова нещо, ако нямаш разрешение си е наистина незаконно. Все едно аз да хвана да зема един кабел, да му вържа по една букса в двата края, да си хвана телевизия for free и да излъчвам с мой предавател на неква "промоционална цена". Еми тая работа вярно че е полезна за едни, но за съжаление ощетява други. Това е положението.
Автора, ето моя съвет - не слагай адсенс в този сайт, а ако имаш други(съобразени с правилата на Гугъл) сайтове, просто в този твой сайт за ТВ, сложи някъде едно поленце "приятели" и там да дадеш линкове към тези твои сайтове.Стига хората, влизащи в сайта за тв-то да си харесат тематика свързана с някой от сайтовете, ще кликнат, ще влязат, ще разгледат, абе с 2 думи-ще ги осигуриш начален пунк за трафик към другите си сайтове. Та това е моето мнение. Поздрави.:)
 
От: Спряхами Адсенса :(

мисля да пробвам с bidvertiser.com някой да го е ползвали ако го е ползвалможели да си даде скайп че нещо немога да се оправя :D
 
От: Спряхами Адсенса :(

Ползвал съм Bidvertiser, рекламите не са много добри, но все пак е някаква алтернатива. Пиши ми на лична какво те затруднява ако искаш, рядко пускам скайпа (освен това тъкмо почна мача).
 
От: Спряхами Адсенса :(

аз пък чакам от седмица да ме удобрят за адсенсе :d
 
От: От: От: Спряхами Адсенса :(

Дрън дрън та пляс! Всъщност четох преди има-няма 2-3 седмици една статия в Труд, в която ясно и точно пишеше, че телевизиите вадят луди пари на кабеларките да ги излъчват, за да си осигурят по-голяма аудитория и оттам-повече рекламодатели(такава била стратегията):shock:. И аз бях меко казано изненадан, защото и аз си мислех, че е обратното-кабеларките да плащат, за да излъчват нечии телевизии, но явно не е съвсем така.
...

Правилно- "Дрън дрън та пляс!" . Ако телевизиите са от село може и да си плащят да ги излъчват, макар че силно се съмнявам, аз съм работил доста години в ТВ и ми е ясно че хората които работят там трябва отнякъде да получават пари за заплати. Дали Mtv имат специален отдел от служители които обикалят по махленските оператори и им се молят да ги излъчват ?
 
От: От: От: От: Спряхами Адсенса :(

Правилно- "Дрън дрън та пляс!" . Ако телевизиите са от село може и да си плащят да ги излъчват, макар че силно се съмнявам, аз съм работил доста години в ТВ и ми е ясно че хората които работят там трябва отнякъде да получават пари за заплати. Дали Mtv имат специален отдел от служители които обикалят по махленските оператори и им се молят да ги излъчват ?

Добре AxCx, в крайна сметка - той им прави услуга по този начин, като предоставя телевизията до по-голяма аудитория. А телевизията има сметка от това, защото нали някой трябва да им гледа рекламите. Т.е. колкото повече хора гледат телевизията, толкова по-атрактивна е тя за рекламодатели и толкова по-скъпи би трябвало да са рекламите.

Не би трябвало да си плащам, за да ги популяризирам. Може да им плащам процент от приходите си, които са в резултат на това излъчване - да кажем максимум 50%. Но като цяло не би трябвало да е нелегално.

Питам, защото аз искам да направя същото, но с радио :) Ако има хора, които са наистина запознати с тези неща, моля да дадат окончателен отговор :)
 
От: Спряхами Адсенса :(

Мога ли да знам коя медиа се нуждае от вашата реклама ?
 
От: Спряхами Адсенса :(

Ами (условно давам за пример) някоя нова-новеничка чалга телевизийка, никому известна и за да може да се развие, тя трябва да стане гледана, т.е. - поне малко от малко популярна. А това не може да стане, ако ще разчита на някоя местна кабеларка да си каже "я гледай, тук има неква телевизия, дай да почнем да я излъчваме ей така, гратис". Не че разбирам много от маркетинг в медиите, ама според мен едва ли ще стане така. :idea:
 
От: Спряхами Адсенса :(

Научната фантастика е много важен жанр в телевизията, но когато говорим за сериозни глоби не е нужно да говорим за теоретични примери. Лека нощ ;)
 
От: Спряхами Адсенса :(

писах темата в още 1 форумче и ме питаха за кликовете и като казах че на 400 уникални правих над 100 клика , а в последните 2 дни правих по 190 клика се получи следното съобщение се шашнаха да не би заради това да се ме бан :( на 400 посещения 190 клика

п.п някой навит да даде 1 гугъл код но със цвета който му кажа и рамката там да го сложи в канал или квото беше само за моя сайт ще му го поставя за 2 дни и ще каже колко клика има ако има навити де...
 
Последно редактирано:
От: Спряхами Адсенса :(

Тая работа с честни кликове не може да стане, над 25% CTR може да имаш единствено ако на сайта няма нищо друго освен AdSense, аз и в най-бруталните схеми никога не съм хващал повече от 10%.
 

Горе