Средна заплата за работник в онлайн магазин?

Тук идва момента в който се пресява кой баш за какво се бори:

- да бъде поредния тарикат продаващ боклуци и заради това единствената му опция е НП когато българопитека е поръчал калъфката за айфоня с примата след 13 бири
- да бъде качествен търговец с качествени стоки и качествени клиенти без проблеми ползващи онлайн разплащателни системи.
И един мармот завива шоколада. Повече от 80% от поръчки в България с ППП/НП. Върти го, печи го - хората това си искат. Сложихме такса НП 2лв с цел да ползват повече вируталния пос - нито повлия на поръчките, нито на разплащателния метод, който избират.
 
И един мармот завива шоколада. Повече от 80% от поръчки в България с ППП/НП. Върти го, печи го - хората това си искат. Сложихме такса НП 2лв с цел да ползват повече вируталния пос - нито повлия на поръчките, нито на разплащателния метод, който избират.
Както казах зависи какъв иска да е търговеца. Клиента прави това което иска един добър търговец.
 
Такива са донякъде и моите наблюдения (да кажем освен часпром в ИТ имам и 15-на години в търговията), но специално за потвърждаването по телефона е все още приличен начин да гепиш малоумните малолетни и тарикатите, които си поръчват и не си взимат пратката. За две малки по обем продажби фирми от 10 години на пазара мога да дам преки данни някъде около 120 до 150 пратки на година имат. Сметни колко е загубата в лева, всяка година подарък на ЕКОНТ среден клас лаптоп :D

Зависи какво продаваш, ако продаваш стандартни боклуци за масата, ще плачеш доста. Доста пъти има хора поръчват да си вдигат егото ей така да правят поръчки, после дори не ходят до куриера или просто ги няма на адреса, това са психични проблеми и някакви пълни идиоти, тук в България са доста над нормалното и за това се избягват някакви видове стоки, също така ако може да предлагаш плащане с карта още по-добре, макар че все още е зор за България.
 
Izkupime, предлагаха 700 лева заплата за администратор на сайт и изискваха да си маркетинг специалист, ит специалист, SEO, да продаваш, да приемаш и оформяш поръчките, да изпращаш поръчките и да редиш стоката във физическия склад.

ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ТОВА НА КАКВИ ИДИОТИ ЩЕ ПОПАДНЕШ!
 
Зависи какво продаваш, ако продаваш стандартни боклуци за масата, ще плачеш доста. Доста пъти има хора поръчват да си вдигат егото ей така да правят поръчки, после дори не ходят до куриера или просто ги няма на адреса, това са психични проблеми и някакви пълни идиоти, тук в България са доста над нормалното и за това се избягват някакви видове стоки, също така ако може да предлагаш плащане с карта още по-добре, макар че все още е зор за България.
Да кажем, че повечето фирми са със стандартни боклуци. Ама мен ме дразни друго - тия галфони (с извинение) от куриерските фирми са първият филтър за такива. Не че нещо, но никой не им пречи да предлагат към договора с фирмите и черен списък - лесно могат да осигурят филтриране поне по тел. номер + имена + адрес на получаване. Или поне да въведат автоматично създаване на акаунти на получателите със задължителна верификация снимка на личната карта, която да се ползва при всяка тяхна поръчка без значение от сайта (и без това на практика всички онлайн търговци са администратори и закона го позволява ... уж)
 
Izkupime, предлагаха 700 лева заплата за администратор на сайт и изискваха да си маркетинг специалист, ит специалист, SEO, да продаваш, да приемаш и оформяш поръчките, да изпращаш поръчките и да редиш стоката във физическия склад.

ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ТОВА НА КАКВИ ИДИОТИ ЩЕ ПОПАДНЕШ!
Да, ама спонсорират детски футболни турнири, а ти какво правиш ? :p
 
Да, ама спонсорират детски футболни турнири, а ти какво правиш ? :p
Аз съм спонсор на един местен футболен отбор. Не е въпроса кой какво организира или спонсорира. Тук говорим за заплата спрямо положения труд, а тяхното е подигравка. ;)
 
Аз съм спонсор на един местен футболен отбор. Не е въпроса кой какво организира или спонсорира. Тук говорим за заплата спрямо положения труд, а тяхното е подигравка. ;)
Ебавам се, не ме взимай на сериозно :)
Но все пак, всеки сам си определя заплати и цени. И всеки сам си решава колко му струва труда
 
.............
лидер на пазара в сегмента на търговията с авточасти, търси да назначи Продавач интернет търговия.

Основни задължения:
- Приемане и обработка на постъпили поръчки от клиенти;
- Продажба на авточасти;
- Работа със специализиран софтуер.

1560 BGN (Net)
 
.............
лидер на пазара в сегмента на търговията с авточасти, търси да назначи Продавач интернет търговия.

Основни задължения:
- Приемане и обработка на постъпили поръчки от клиенти;
- Продажба на авточасти;
- Работа със специализиран софтуер.

1560 BGN (Net)
За кой град се търси продавач за лидер на пазара с търговията с авточасти ?
 
То в жобса има ли фирма деТ да не е лидер?
 
Странни приоритети имат ако се съди по предлаганите заплати за различните длъжности:

На продавача бих предложил най-много.
 
Странни приоритети имат ако се съди по предлаганите заплати за различните длъжности:

На продавача бих предложил най-много.

Е, то е в онлайн магазин, не е като в офис на мобилен оператор - от теб да зависи всеки платил си сметката да излезе с домашен телефон.

Тва е по-яко:


Отиваш асистваш с фотоапарата и в един момент почваш да:
- Организира приемането и съхраняването на авточасти;
- Приема и организира опаковането, подреждането и товаренето на авточасти;
- Води отчетност за постъпилите и изпратените авточасти;
- Следи за качеството, количеството и комплектността на постъпващите в отдела авточасти;
 
Вие сериозно ли не знаете кои са Мегапартс?
Че кой го интересува кои са ?
Никога не съм им ползвал услугите, не мисля и да започвам.
Дори утре да изчезнат от пазара, се тая, на никой не му пука :)
 
Ми както се вижда питам всички тукашни, а не само теб специално какво ти е ;)
Субективно (а може и обективно) погледнато техните прецакани клиенти и служители (според уж доказаните писания срещу тях в Интернет) са и ваши потенциално недоволни такива. But who cares ...
 
Иначе да обобщим, че малко дерайлира темата:

1. 1500 за едни са много, за други малко (към края на годината това ще се докаже)
2. Шитпула е ясен - едни работодатели ще свикват с 20-40 годишни некадърници, нормалните ще си бият камшика към чужд пазар на труда, както направиха и наистина кадърните
3. Наложеният платеж определя и начина на работа - добавя и премахва изисквания за определени умения (алелуя!)

пп към съпорта тук ... карето, в което пиша бърз пост/отговор, има гадният навик автоматично да ми трие празния ред между изреченията, който нарочно оставям за повече четимост. Сън ъф а б...
 

Горе