Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

lans3r

New Member
Здравейте,нов съм във форума.преди да започна тази тема изчетох доста материал из темите и научих доста нови за мен неща.Попаднах тук с цел да започна някакъв вид "бизнес" в нета.
Относно темата...Възнамерявам да направя англоезичен блог (колебая се за тематика).Правя проучвания на нишите в които бих могъл да имам успех.Имам няколко въпроса на които ще се радвам да чуя мненията ви.
1.Коя платформа бихте препоръчали?
Спрял съм се на WP заради голямата популярност,множеството от благини към него.Препоръчайте добър темплейт.
2.ClickBank ???
Моля да споделите опита си с тази платформа.
3.Какви са начините да си набавям уникално съдържание?

Определено не чакам печалби в самото начало.Искам да направя всичко както трябва и положа нужните усилия.Определил съм си една сума която да вложа в проекта и искам да я усвоя оптимално.Препоръчайте за какво си струва да се вложат пари в началото? Реклама/линкове/благини за блога и т.н.
Имам по-големи идеи за он-търговия с вносители на стоки,но искам да навляза с афилейт..да науча тънкостите на повечето от нещата и тогава да се впусна.

Имам добри познания по php,css,html.
Всеки съвет ще е от полза.
Благодарско :arrow:
 
Последно редактирано:
От: Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

...
Препоръчайте добър темплейт.
...
Имам добри познания по php,css,html.
...
Пичага, едно не ми е ясно - като знаеш тези неща, защо искаш добър темплейт? WP е хубава платформа.
 
От: Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

Питам с цел ако имате добри отзиви за точно определени
 
От: Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

Нямам точна стратегия към момента.разполагам с около 500лв. в чичо гугъл, също мисля по темата fb страници.Мисля първо да напредна със статиите и след това да впрегна инструментите.clickbank дали е добър избор за афф?
 
От: Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

Има и други социалки освен фб. Добре развит профил в Pinterest ще ти трябва, също така разгледай Reddit, имаше някъде из форума много полезна тема по въпроса. Иначе добре я мислиш, само че измисли добре темата и как да го развиваш и оптимизираш.
 
От: Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

Първо реши на каква тематика ще е сайта ти и тогава търси тема от уордпрес.

Иначе Фейсбук си остава най-голямата социална мрежа, а и ще ти е най-лесно да събереш аудитория от там... без значение каква е нишата ти. Една правилно развита фейсбук страница ще ти докара доста публика и евентуално клиенти.

Ако имаш свободно време да развиваш няколко профила, всички портали като Фейсбук, Туитър, Пинтерест и т.н. ще са ти от полза.
 
От: Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

Благодарско за съветите..Знам,че има доста изписано по темата за clickbank,но кажете си мнението.Добре ли е като разплащане и има ли по-добър избор от тях.
 
Няма да стане да си докараш трафик с Адуордс, защото е забранено от Гугъл да се рекламират директно афилейт продукти. Едната опция е да ползваш squezze page и да събираш мейли, с които после да промотираш кликбанк оферти. Другата е с cloacker, но има голяма опасност да ти баннат Адуордс акаунта.

Подбери си оферти от една ниша и напиши ревюта за тях. Има опция за търсене в Кликбанк. Гледаш да са с високо gravity, но може да пропуснеш първите 3 резултата, защото са много популярни продукти и голяма конкуренция сред афилейтите.

Ревюта между 700-1000 думи се класират добре в Гугъл. Някоя снимка, видео и слагаш на 2-3 места линк към офертата. Виж как го прави конкурецията за даден продукт.

Успех.
 
Здравейте,нов съм във форума.преди да започна тази тема изчетох доста материал из темите и научих доста нови за мен неща.Попаднах тук с цел да започна някакъв вид "бизнес" в нета.
Относно темата...Възнамерявам да направя англоезичен блог (колебая се за тематика).Правя проучвания на нишите в които бих могъл да имам успех.Имам няколко въпроса на които ще се радвам да чуя мненията ви.
1.Коя платформа бихте препоръчали?
Спрял съм се на WP заради голямата популярност,множеството от благини към него.Препоръчайте добър темплейт.
2.ClickBank ???
Моля да споделите опита си с тази платформа.
3.Какви са начините да си набавям уникално съдържание?

Определено не чакам печалби в самото начало.Искам да направя всичко както трябва и положа нужните усилия.Определил съм си една сума която да вложа в проекта и искам да я усвоя оптимално.Препоръчайте за какво си струва да се вложат пари в началото? Реклама/линкове/благини за блога и т.н.
Имам по-големи идеи за он-търговия с вносители на стоки,но искам да навляза с афилейт..да науча тънкостите на повечето от нещата и тогава да се впусна.

Имам добри познания по php,css,html.
Всеки съвет ще е от полза.
Благодарско :arrow:

Здравей и добре дошъл тук.

Първо, избери си ниша и тематика, за да можем и да препоръчаме правилно от къде да си вземеш тема за WP платформата. ;)

Да, Clickbank са добри и ако се захванеш с тях, няма да сбъркаш. ;)

Трябва да си го пишеш или да го поъчваш. Но определено, ако не си опитен в писането, остави го на друг. ;) Хубаво е, че имаш познания в php,css,html, само ще са ти от полза тук. Поразгледай малко и маркетинг частта, че сайт без трафик, си е само един код в мрежата. :)
 
От: Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

Работя по FB страница...за 3 дена

302 New Likes
401 Говорят за това
4 149 Weekly Total Reach

Добре ли е?
 
От: Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

Екстра, на каква тематика е? Вкарваш ли пари в реклама и как ги събра тези харесвания? За 3 дни е добре...
 
От: Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

Екстра, на каква тематика е? Вкарваш ли пари в реклама и как ги събра тези харесвания? За 3 дни е добре...
На спортна тема е.Още не съм вкарвал за реклама и всички лайкове са реални хора
 
От: Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

Качвай всяка вечер по една фенка или готина спортистка като за "лека нощ" и ще видиш как ще се вдигнат харесванията на страницата. :)
Пробвай и номера с фалшивите профили на мацки... върши работа.
 
От: Стартиране на БЛОГ. Ще помоля за съвети

Аз имам един приятел, който продаваше продукти от Clickbank чрез фейсбук страницата си и правеше луди пари. Стига да хванеш нишата може много пари да се правят от там.
 

Горе