Продава се: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Пълни глупости. Значи биткойна има различен дификълт това значи, че ако дификълта е 100 GH/s и вие копаете с 100 GH/s за 1 ден ще изкопаете 1 биткойн. Но забравяте, че колкото повече хора копаят крипто валутата толкова по трудно се добива тя. Имам предвид, че ако сега копаят 100 човека средно с 10 GH/s след 1 месец могат да копаят 1000 човека с 10GH/s и дификълта ще е станал по труден тоест ако преди 1 месец, когато са копали 100 човека с 10GH/s сте добивали 1 биткойн след 1 месец, когато копаят 1000 човека с 10 GH/s вие ще добивате 0.1 Биткойна.
Тоест сега ако инвестирате примерно 1000лв и изкарвате 100лв месечно ако дификълта стане двоен ще изкарвате 50лв и така колкото повече се вдига толкова по малко ще изкарвате със същите мощности тоест колкото повече се вдига дификълта толкова повече мощности ви трябват. Този бизнес е рискован. Трудно се изчислява колко ще са ви печалбите дори бих казал, че е невъзможно, защото днеска биткойна струва 800$ утре може да струва 400$ зависи от много фактори.
Може да излезете на печалба примерно ако сега копаете и изкарате 1 биткойн който струва 400-500$ след 10 години този биткойн може да струва 10 000$ различно е и е риск. Не ви съветвам да се захващате ако все пак сте решили по добре използвайте blackhat методи ще печелите повече с по малко инвестиция.


Искам да ти кажа само, че в това което пиша смятам усложняването на копаеното! Всеки месец прибавям допълнително усложняване, което прави сметките до 90% точни, но както казах не гарантирам на никой нищо.

Биткойна мени цената си непрекъснато, за 24 часа се е качил с над 50$. Преди няколко месеца от 1 000$ е паднал на 300$ и сега пак се е вдигнал над 610$.
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Ще се избият за два месеца и половина ако се запази дификълта ако се вдигне няма да ги избиеш скоро.
Така да почнем едно по едно.

Не правиш нищо, да! Единствено купуваш мощностите, продаваш биткойните и си взимаш парите. Само това правиш. Одеве правих сметка, че с 160GH/s от друга фирма ще се избият парите за 2 месеца и половина(инвестицията) след това всичко е печалба, като 160 GH/s ще струват 525-540лв зависи курса на долара.

Инвестицията ми е 15 GH/s във ваучер от автора на темата.

Това можеш да го правиш само и единствено в cex.io, но тук вече цените са много по-високи и това което написах преди 1-2 реда няма да важи. То важи само за eobot.com

Да звучи готино и е така, но винаги има риск да се изгуби всичко.
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Ще се избият за два месеца и половина ако се запази дификълта ако се вдигне няма да ги избиеш скоро.

Не, точно обратното. Няколко пъти ти казах, че смятам трудноста, така че тя влиза в сметките ми.

НО ВСЕКИ СИ РЕШАВА САМ, АЗ СИ ГИ ПРАВЯ ЗА МЕН СИ, НО ГИ ПРАВЯ ВЪВ ФОРУМА!
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Как така смяташ трудността? Тя не може да се сметне ... може само да гадаеш
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Как така смяташ трудността? Тя не може да се сметне ... може само да гадаеш

Както казах, не гарантирам за резултатите. Трудноста я смятам по средната да предходните години. Което значи, че тя може да е по-добра, т.е да имаш по-малко увеличаване на трудноста, но може и да е по-голяма.
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Как така смяташ трудността? Тя не може да се сметне ... може само да гадаеш

Има 1000 калкулатора, които пресмятат на база изкопани блокове и моментен капацитет на мрежата. Обикновено познават с точност до 2-3%.
Средно трудността се вдига с около 10% на 12-14 дни, и не е трудно и сам да си го сметнеш.
За падане - няма как да стане. Някои хора вкараха по ХХХк за асици и ще ги загасят само ако изгорят.
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Кажете на прост език, ако вкарам 10 000 евро за мощности, за колко време ще ги избия, каква печалба ще имам и какъв е риска да ги изгубя.
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Има 1000 калкулатора, които пресмятат на база изкопани блокове и моментен капацитет на мрежата. Обикновено познават с точност до 2-3%.
Средно трудността се вдига с около 10% на 12-14 дни, и не е трудно и сам да си го сметнеш.
За падане - няма как да стане. Някои хора вкараха по ХХХк за асици и ще ги загасят само ако изгорят.

Точно така. Толкова tools има, че всичко може да се пресметне. Стига да му се занимава на човек.
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Кажете на прост език, ако вкарам 10 000 евро за мощности, за колко време ще ги избия, каква печалба ще имам и какъв е риска да ги изгубя.

С тях(от eobot.com) ще можеш да купиш 15 000 GH/s, с които да произвеждаш около 21 биткойна на месец, което е някъде около 20 хиляди лева(по днешен курс). Като по тази схема би ги избил за около 5-6 месеца. Катова това е натероя, на практика трябва да е същото, но дали ще е така не знам. Аз лично не бих рискувал толкова много пари, понеже винаги има шанс биткойна да се смъкне и да загубиш всичко.
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Здравейте, в момента актуалната цена е 9 лева за 1GH/s
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Препоръчвам да си влагате парите тук - http://mining.cointerra.com/shop/. Плановете са за 12 и 24 месеца.

Така, взимаме първия план, който е 1 PH/s. Това са 1000 TH/s, калкулатора показва, че с такава скорост на месец ще се правят 1464 bitcoin-a, повтарям на месец. Цената на bitcoin - http://preev.com/
 
От: От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Препоръчвам да си влагате парите тук - http://mining.cointerra.com/shop/. Плановете са за 12 и 24 месеца.

Така, взимаме първия план, който е 1 PH/s. Това са 1000 TH/s, калкулатора показва, че с такава скорост на месец ще се правят 1464 bitcoin-a, повтарям на месец. Цената на bitcoin - http://preev.com/

Да, добре някой ще даде 3 милиона ей така. За толкова пари ще си направиш много, много по-мощена машина за копаене. Моя калкулатор покзва, че няма да се правят повече от 1 000(хиляда) bitcoin на месец, другото което е.
 
От: От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Да, добре някой ще даде 3 милиона ей така. За толкова пари ще си направиш много, много по-мощена машина за копаене. Моя калкулатор покзва, че няма да се правят повече от 1 000(хиляда) bitcoin на месец, другото което е.

За 3 милиона на година мислиш ли, че ще правиш по 1 000лв на месец?

1464 btc на месец * ~900лв (цената на биткойн) = 1,317,600лв/месец
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Аз ако имам 3 милиона по-добре да си построя завод, отколкото да разчитам на някакъв балон, който винаги може да се срине и да се овътря със сериозна сума.
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Аз ако имам 3 милиона по-добре да си построя завод, отколкото да разчитам на някакъв балон, който винаги може да се срине и да се овътря със сериозна сума.

Всичко е въпрос на личен избор може да си прав, може и не, за това ма такова разнообразие от бизнес идеи, както почти всяко едно нещо ще ма много разочаровани и такива, които ще станат богати, ще има такива, като драснат чертата ще са плюс-минус някой лев.
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Всичко е въпрос на личен избор може да си прав, може и не, за това ма такова разнообразие от бизнес идеи, както почти всяко едно нещо ще ма много разочаровани и такива, които ще станат богати, ще има такива, като драснат чертата ще са плюс-минус някой лев.

Не знам дали има човек който ще инвестира 3 милиона в това начинание, понеже е нестабилно и всичко друго ще е доста по-сигурно, от колкото биткойните.
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Не знам дали има човек който ще инвестира 3 милиона в това начинание, понеже е нестабилно и всичко друго ще е доста по-сигурно, от колкото биткойните.

Просто дадох пример с този пакет.
 
От: От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Ако сте решили да изкарате пари от този сайт, просто забравете. Освен ако не се опитвате да си докарате проценти от реферали, както прави автора на темата или да продавате мощности за по висока цена на тези които нямат биткоини.
Ето един експеримент от мен (вярно то е за време 24 часа, но горе долу бихте продобили представа за какво иде реч.)

Купих биткоини от bitcoini tochka com (bg търговец). За 0.23 биткойна платих 193.27 лв. в четвъртък. Тогава един биткойн се продаваше на цена от 840 лв. За последните 2 дена като гледам има увеличение и в момента се продават за 925 лв. и се купуват за 853 лв. т.е ако бях си ги задържал тези монетки в портфейла си сега щях да ги продам за по скъпо и щях да бъда на печалба. Но както и по горе се спомена, всичко е риск печели, риск губи.
То и в сайта, кото се споменава по горе eobot.com е упоменато "Cloud mining should be considered as a fun, recreational activity and not a source of income or investment.", така, че ако се забавлявате с цялата работа е добре, но ако се надявате да изкарате някакви пари ей така междодругото, няма да стане.

Та, ето моят експеримент. С тези 0.23 биткойна си купих 30GHs мощност. За тези, които се чудят какво е това GHS, 1GHS се равнява на обработка (миниране) на един милиард хаша за една секунда.
След като се купят тези мощности, системата на cex.io автоматично започва да работи и добива монети за вас, без да настройвате нищо, и в дъщерният им сайт ghash.io може да видите как се случва това.
И сега най важното, резултатите ;)
По-долу са показани изкараните монети за период от 24 часа и тяхното калкулиране. Цените на монетите са взети от coinmarketcap.com
Код:
BTC:0.00068732 x $619.37 		= $0.425705388
NMC:0.00316271 x $2.49	 		= $0.0078751479
IXC:0.00934660 x $0.101621 		= $0.000949810839	
DVC:0.40209468 x $0.000082 		= $0.00003297176
GHS:30.66694602 x BTC0.00705883 	= BTC 0.21647275857 x $619.37 = $134.076732
-----------------------------------------------------------------------------------
$0.425705388 + $0.0078751479 + $0.000949810839 + $0.00003297176 + $134.076732 = $134.511295
$134.511295 * 1.43737 = 193.34лв.

В крайна сметка съм на печалба с 7 стотинки ;) И това при положение, че биткойна се е увеличил с около 10% след моята покупка.

Така, че всеки сам да си направи извода.

Прикачвам и скрийншотове от панела ми с баланаса и транзакциите.
balance.jpgtransactions.jpg
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Просто дадох пример с този пакет.

Да, ти даваш пример, ние го коментираме. Ако реално имаш 3 милиона би ли ги инвестирал в биткойни? Честно си кажи.
 
От: Стартов пакет за добив на BitCoins в CEX.IO

Да, ти даваш пример, ние го коментираме. Ако реално имаш 3 милиона би ли ги инвестирал в биткойни? Честно си кажи.

Не знам кво е да имаш 3 милиона, че да ти кажа какво бих направил с тях. :D Но, ако имах точно 3 милиона не бих ги инвестирал всичките в биткойни.
 

Горе