Старт в ИТ сектора

Здравейте, искам по сериозно да навляза в софтуерното инженерство, но доста се обърках като четох в стари теми от тук и други сайтове, значи ориентирал съм се към web също така приложения за facebook, android и IOS. Объркването ми е в програмните езици понеже са адски много и не ми е ясно кой за какво е и кои са съвместими за горе изброените платформи
 
От: Старт в ИТ сектора

Един автомобил можеш да използваш като такси, а един трактор да ореш с него градината и нивите.
Но и двете могат да те превозят от Лондон до Калкута.
Ако искаш сам да напишеш един фацебуце...? Не е невъзможно.

Въпроса ти е по-скоро философски, отколкото технически.
 
От: Старт в ИТ сектора

Аз не разбрах програмист ли искаш да станеш или да развиваш онлайн бизнес някакъв?
 
От: Старт в ИТ сектора

Кажи първо какъв опит имаш и какви езици знаеш.

Български като гледам. :D
 
От: Старт в ИТ сектора

xda-developers.com и не само. чети, виж какво правят другите и прецени. Започни с нещо малко.
 
От: Старт в ИТ сектора

html и баба ми може да го научи за 1 седмица. Почни с PHP и javascript като за начало щом искаш да разработваш уеб приложения.
За СОФТУЕР ти трябва нещо от сорта на C++
 
От: Старт в ИТ сектора

Пич, мятай се джаваскрипта и след това наблегни на нови технологии като "Ajax" и "node.js" и библиотеките "jQuery" и "modernizr"
Като за начало на Български език за джаваскрипт и jQuery можеш да гледаш уроци в научи.ме, това са може би най-добре направените уроци за България от Иван Ванков.
Слушай уроците по няколко пъти и миксирай много, пиши колкото се може повече код, работи на ниски цени докато разработиш добро портфолио и никога не се отказвай, защото трудни неща и зорове ще има (много)...
Успех.
Поздрави,
МиленГ.
 
От: Старт в ИТ сектора

да де то ми е ясно че ще стигна и до PHP и javascript, но четох, че при html5 има нови тагове който заместват някой от html и мисълта ми е такава е че не искам да се объркам, директно от html5 ли да започна или от html и след това да преминавам към новите стандарти ?
 
От: Старт в ИТ сектора

HTML5 is almost equal to javascript, if you are serious with big motivation you won't ask so many questions!
We all told you, go and learn JavaScript, Ajax, jQuery, everything else is just matter of time, stop asking dumb questions and go watch some tutorials!
 
От: Старт в ИТ сектора

Започни с PHP и javascript както ти е казал колегата по-горе. Другото нещо което може да разгледаш щом си решил да пишеш мобилни приложения е phonegap, това е платформа която използва HTML, CSS и JavaScript за създаване на мобилни приложения.

HTML5 си е HTML плюс новости така че ти си прецени как ще ги учиш.

А за това че има твърде много езици не се притеснявай толкова, щом научиш един следващите се учат доста по-лесно. Примерно ако знаеш C++ може много лесно да научиш PHP и обратното, защото много си приличат.
 
От: Старт в ИТ сектора

интересувам се от езиците които са нужни за направата на приложения за fb , android и ios

За Андроид - Java, за iOS - Objective-C, за фейсбук и като цяло за уеб - html, css, javascript, php и mysql.
За мобилни приложения може да се използва html+javascript+phonegap. Хубавото тук е, че с едно писане на код можеш да направиш приложение за почти всички мобилни ОС.
 
От: Старт в ИТ сектора

За Андроид - Java, за iOS - Objective-C, за фейсбук и като цяло за уеб - html, css, javascript, php и mysql.
За мобилни приложения може да се използва html+javascript+phonegap. Хубавото тук е, че с едно писане на код можеш да направиш приложение за почти всички мобилни ОС.

От това можене после боли една глава... МНОГО по-добре е приложенията да се пишат нативно за всяка платформа.
 
От: Старт в ИТ сектора

да де то ми е ясно че ще стигна и до PHP и javascript, но четох, че при html5 има нови тагове който заместват някой от html и мисълта ми е такава е че не искам да се объркам, директно от html5 ли да започна или от html и след това да преминавам към новите стандарти ?

Ти като ходиш до тоалетна по голяма нужда - първо гъза си ли бършеш и тогава сереш?


До никъде няма да стигнеш. Стигат хора, които знаят какво искат. Ти даже не знаеш на какъв език се пишат приложенията, а пък искаш да правиш такива. Да не е 5 за 4 това.


Имаше един с твоя ник преди 2 години, с едни статии ми се направи на дребен тарикат, това да не си ти? Май си ти а? Същия...
 
От: Старт в ИТ сектора

както и да е.. делвайте или затваряйте темата явно по-добре е нищо да не питаш

ReminD никога не съм продавал статии и по леко с обвиненията като и ти самия не знаеш кой те е излъгал...
 

Горе