Старт в дропшипинга

Beksito

New Member
Здравейте колеги,

Мисля да закупя дропшипинг сайт. Имам познания в правенето на реклама, главно във ФБ. Също така и имам умения в дизайна и дигиталния маркетинг.

Какви съвети бихте ми дали като за старт? Задължително ли е да си правя фирма?

Реално започвам от нулата, но все трябва да се започне от някъде, а не след 50 години да се изяждам отвътре, че не съм пробвал докато съм бил млад.

Благодаря предварително!
 
Здравейте колеги,

Мисля да закупя дропшипинг сайт. Имам познания в правенето на реклама, главно във ФБ. Също така и имам умения в дизайна и дигиталния маркетинг.

Какви съвети бихте ми дали като за старт? Задължително ли е да си правя фирма?

Реално започвам от нулата, но все трябва да се започне от някъде, а не след 50 години да се изяждам отвътре, че не съм пробвал докато съм бил млад.

Благодаря предварително!
Какво ще продава сайта?
 
Супер си решил и определено няма да сбъркаш. Да, ще ти трябва фирма. Повечето хора решават да я открият след като изградят всичко и вече започнат с продажбите, други пък още в началото. Вече много зависи как развиваш бизнеса. Съвет, добре проучи как ще тръгнат нещата, какво ще имаш като разходи и приходи, и не на последно място - клиента винаги да е доволен. Това ще рече правилно да избереш доставчика, куриера и да дадеш точните срокове и да ги изпълняваш. Не споменавам за качеството на продуктите, това се знае. Виж конкурентите какво правят и направи нещата по-добре, ако е възможно.
 
Първото, което трябва да се увериш когато закупуваш готов сайт, е дали доставчика ще продължава да ти доставя/праща стоката и дали ще е на същите цени, а относно фирма, това също зависи дали доставчиците на продукти ще искат да имаш такава.
 
Първото, което трябва да се увериш когато закупуваш готов сайт, е дали доставчика ще продължава да ти доставя/праща стоката и дали ще е на същите цени, а относно фирма, това също зависи дали доставчиците на продукти ще искат да имаш такава.
Дори и те да не искат, все пак ще извършва търговска дейност. Няма как да мине без фирма, и дори повече - ще е нужно да регистрира сайта си в НАП.
 
Какво ще продава сайта?
Сайте е ориентиран към продажбите на малки аксесоари за дома, обаче аз мисля лека по лека да премина към продажбата на например дрехи, възможностите като че ли са безкрайни.

Работата ми е такава, че реално погледнато разполагам със супер много свободно време у дома, което може да бъде инвестирано в този тип бизнес.
 
Да, това е точно бизнес за хора с време и желание да правят нещо - да си докарат допълнителен доход. Вече като започне човек, защото това е може би най-трудната крачка, следва и яснота на къде си тръгнал и какво искаш във времето. Лесно се преценява това като си на пътя, в самото стъпване на него - по-трудно. Единственото, което може да направиш преди това е проучването и планирането. Това по някакъв начин ще те предпази от много главоболия. Всичко друго....абе хората го правят, значи стават нещата. :)
 
Здравейте колеги,

Мисля да закупя дропшипинг сайт. Имам познания в правенето на реклама, главно във ФБ. Също така и имам умения в дизайна и дигиталния маркетинг.

Какви съвети бихте ми дали като за старт? Задължително ли е да си правя фирма?

Реално започвам от нулата, но все трябва да се започне от някъде, а не след 50 години да се изяждам отвътре, че не съм пробвал докато съм бил млад.

Благодаря предварително!
Определно човек трябва да се захване с нещата до като е млад и има амбиции за развитие, с времето този хъс може би се губи в човека заобиколен с повече семейни грижи, деца и т.н.... така че действай смело, особено след като имаш познания в маркетинга и т.н...
Дропщипинга ще ти даде нужните познания и опит за да преминеш на следващото ниво когато си готов , при това без да
направиш сложни търговски инвестиции ...
 
Много е важна нишата и пазара ( български, европейски, американски, глобален). Ако не се ориентираш в ниша - нямаш шанс. Задължително е да имаш фирма ако не искаш да си имаш големи проблеми в бъдеще. Вече не сме в 90те или поне 2000те.... Точно в нашия случай.... за съжаление... тогава фирма не ти трябваше за нищо, а евентуално на Илиенци имаше щедри фактуристи.:)

Успех.
 

Горе