Старт на онлайн магазин.

pycama

New Member
Здравейте, обмислям старт на онлайн магазин. Имам на разположение сума от 10к лева.
Искам да регистрирам ЕООД, хубав онлайн магазин с всички екстри без ап защото смятам, че няма да е подходящ за магазина ми. Предполагам първоначалното зареждане на магазина да е около 3-4 к от Китай, разбира се.
Питането ми е ще ми стигнат ли парите за всичко планирано? Не искам да стартирам с кредит.
 
Най-важно е самия сайт, много внимавай и задължително се обърни към фирма с портфолио.
 
Последно редактирано от модератор:
Ново ЕООД + нов онлайн магазин + "с всички екстри" + стока от Китай = пиши ги изгубени тия 10к лева.

... Ако все пак упорстваш, предвиди приличен бюджет за Фейсбук реклама.

... Ако наистина си решил(-а) да изгубиш парите, мога да ти направя сайтчето. Отдавна искам да направя сайт на някой от форума, ама тука все не ми харесват цените. Ще гледам да не е скъпо и да не отиде голям % от бюджета по него.
 
Ново ЕООД + нов онлайн магазин + "с всички екстри" + стока от Китай = пиши ги изгубени тия 10к лева.

... Ако все пак упорстваш, предвиди приличен бюджет за Фейсбук реклама.

... Ако наистина си решил(-а) да изгубиш парите, мога да ти направя сайтчето. Отдавна искам да направя сайт на някой от форума, ама тука все не ми харесват цените. Ще гледам да не е скъпо и да не отиде голям % от бюджета по него.
тия с китайските боклуци продават яко, много яко.
И аз не го вярвах ама...
 
Каква е тая стока за 3-4 000 лв. то това са 3-4 неща по 100 бройки, какъв ще е тоя онлайн магазин? Освен ако не е нещо тип панелчета, протектори и тн. евтинджоси...
 
Каква е тая стока за 3-4 000 лв. то това са 3-4 неща по 100 бройки, какъв ще е тоя онлайн магазин? Освен ако не е нещо тип панелчета, протектори и тн. евтинджоси...
Направила съм си сметката и знам, колко ще ми струва всичко. Не желая да споделям още идеята си.
 
Щом си си направил сметка, остана да реализираш идеята. Успех ти желая!


Направила съм си сметката и знам, колко ще ми струва всичко. Не желая да споделям още идеята си.
 
Здравейте, г-н Pycama, ще Ви дам доста добри съвети за начало, защото сте нов, разбира се аз ще помогна. Ще Ви кажа следното, 70% от коментарите, които ще получите ще са доста глупави и ненужни и без реална практика, аз и моят екип сме изградили доста сериозни онлайн магазини и не говоря само към техническата част, а целият бизнес модел.


Съветите ми към Вас ще са следните:
1. Фирма ЕООД, заради данъците
- Пригответе си 700 лв на месец, защо 700 лв, защото най-вероятно ще Ви трябва поне 6 месеца да работи качествено и да върнете инвестицията си. Разбира се може да тръгнете с 10 хиляди лева но ако правите всичко както трябва, тези пари ще стигнат до 4 месеца най-много.

2.Да намерите читаво счетоводство, което знае какво е онлайн търговия.
- 70 лв за услугите към счетоводство, провери тук: https://www.bulfy.bg/, виж тях и говори те знаят какво правят.

3.Договори с поне два куриера.
- Ще получих процент към по-добри цени ако си дълго време и имаш пратки и си един вид някой.

4.Да ползвате SaaS услуга, или да намерите да Ви се направи читав магазин но ако ще държите на оптимизация към бюджет SaaS услугата е най-добрият вариант за старт. Аз лично не съм превърженик на SaaS но е добре за начало.
- Примери: https://cloudcart.com/bg , https://dreamshop.io , https://www.gombashop.com/home.html , https://www.plumtex.com/

5.Пари за реклама и да залагане на Facebook за първо, второ Google и да ползвате сайтове като Pazaruvaj.com, Glami.bg....
- Поне 500 лв на месец, давам пример как става с рекламата ако е окей. Имаш стока за 60 лв, пускаш реклама и тя взема 10 лв, стоката ти е за 30 лв но ти си добавил 30 лв(10 за реклама, 10 за транспорт, 10 печалба), 10 за реклама 10 чисти ти остават.

6.Намерете си фирма която да изгради брандова визия и да не приличате на поредният несериозен онлайн магазин който ще работи 1/2 години, трябва да имате визия която е лесна но същото време вдъхва доверие за нещо което има план да работи поне 10 години.

7.Избягвайте всякакви супер гурута към рекламите, освен ако не мислите да ги съди за неустойки, имам вече 5 клиента които ще съдят някой известни лица в онлайн рекламата специално за Facebook.

Има още доста, но тази основа е добре.

Поздрави,
Станимир
 
Последно редактирано:
Тоя бот освен да сърчва, почна и да спинва.
Прогрес.
 
  • Like
Реакции: Sky
Здравейте, обмислям старт на онлайн магазин. Имам на разположение сума от 10к лева.
Искам да регистрирам ЕООД, хубав онлайн магазин с всички екстри без ап защото смятам, че няма да е подходящ за магазина ми. Предполагам първоначалното зареждане на магазина да е около 3-4 к от Китай, разбира се.
Питането ми е ще ми стигнат ли парите за всичко планирано? Не искам да стартирам с кредит.

Привет, доста от съветите назад са добри, но колегите пропуснаха да попитат, дали имаш опит в онлайн търговията.
Ако нямаш, най-добре започни с малко неща, които продаваш чрез ФБ реклама и в OLX.
Много се радвам като видя някой, който иска да почне нещата както си му е реда, но в 99% от случаите всеки почва доста по-примитивно и с времето излиза на светло. Имай предвид, че фирмата, онлайн магазина и рекламата, които искаш да имаш, трябва да бъдат калкулирани в единичните ти цени. Сиреч, ако продукта струва 10 лв и искаш да продаваш на 20% печалба, то цената за клиент няма да е 12 лева. Много внимателно обмисли тези допълнителни разходи, които имаш, за да си фирма с магазин и реклама, защото лесно ще изгубиш капитала.
Успех!
 
Ми най добре нищода не правиш ...с 10 хил. кое по напред.
 
Ми най добре нищода не правиш ...с 10 хил. кое по напред.
Какъв ви е съвета? Да си купя кола, или да ида на почивка и да продължа да работя за никой друг?
Човек трябва да има по-високи цели в живота, а не как да изкара от заплата до заплата. Сякаш всички страни почнали със 100к личен капитал.
 
русата

Нямам съвет. В свободна държава живеем.
Между другото , на колко години сте?
 
Последно редактирано:
Какъв ви е съвета? Да си купя кола, или да ида на почивка и да продължа да работя за никой друг?
Човек трябва да има по-високи цели в живота, а не как да изкара от заплата до заплата. Сякаш всички страни почнали със 100к личен капитал.

Капитала с който започваш е без значение (нека яростните нападки да започнат сега!). Истинския въпрос е смяташ ли, че можеш да направиш онлайн магазин, който ще се откроява по нещо от другите за да се установиш на пазара? Не видях ентусиазъм в питането ти, а само обмислянето на посредствена идея.
 
pycama
искаш съвет от хората и те си казват мнението. Няма как да очакваш да е само позитивно и всички да казват почваи ще се справиш. Всеки си казва мнението от своята гледна точка и от страна на опита пък парите са си твои и ти решаваш какво и как да направиш. Мпга и аз да си дам мнението.
С 10к може да започнеш с дропшипинг. С 10к ако искаш да започнеш нещо самостоятелно е много трудно и трябва да се подходи много внимателно и най-вече да се попрочете доста и повечето неща да си ги правиш сам/а. Аз с 10к не бих започнал подобно начинание, пробвах няколко начинания с капитал от по 10-20к и накрая нищо, но не се отказвам.
 

Горе