Стар сайт на нов домейн

Sky

Well-Known Member
Как е правилно да се направи ако имаме да кажем стар форум (6/7) годишен на, който му е изтекъл домейна и се премести на чисто нов домейн?
Стария домейн е с нов собственик.
 
От: Стар сайт на нов домейн

Кога е изтекъл домейна, колко време сайта не е съществувал? Въобще има ли нещо индексирано от него в момента?
 
От: Стар сайт на нов домейн

Кога е изтекъл домейна, колко време сайта не е съществувал? Въобще има ли нещо индексирано от него в момента?

Домнейна е изтекъл преди месец, сайта от 3/4 месеца е офлайн.
От новия домейн няма нищо индексирано, а стария си е индексиран.
 
От: Стар сайт на нов домейн

Нищо не можеш да направиш без съдействието на новия собственик на стария домейн.
 
От: Стар сайт на нов домейн

Нищо не можеш да направиш без съдействието на новия собственик на стария домейн.
Демек квото и да направя все тая?
Стария домейн го отписваме на 100%.
 
От: Стар сайт на нов домейн

А дали няма Г да накаже новия домейн. Все още всичко от стария е индексирано?
 
От: Стар сайт на нов домейн

А дали няма Г да накаже новия домейн. Все още всичко от стария е индексирано?

Аз имах сайт, който му смених домейна, а стария домейн го зарязах, съдържанието си остана същото.
Гугъл не се оплака от новия домейн със старото съдържание, напротив - даже го хареса повече.
Подмяната на домейните я извърших буквално няколко дена преди да изтече стария.
 
От: Стар сайт на нов домейн

А дали няма Г да накаже новия домейн. Все още всичко от стария е индексирано?

Точно затова питах дали го има индексирано. Според мен няма нищо добро да се получи. Аз даже съм правил нов сайт от стар, който беше изчезнал от индексирането - качих всичко наведнъж и нищо не стана, нямаше никакви посещения и въобще нямаше нищо общо със стария.
 
От: Стар сайт на нов домейн

Стария домейн зарежда празна страница и няма да се ползва със сигурност, не е интересен.
Дано Г след като види, че съдържанието не е уникално провери и източник. Така ще види, че източника е умрял и може да не се разсърди.
Инак изпратих сайтмап и бота се появи и не си е ходил от тогава и лека полека индексира страниците.
 
От: Стар сайт на нов домейн

Хм, вече има дори и 5 посещения от Г.
Като за едното показва, че сайта е бил на 17 позиция в търсенето.
 
От: Стар сайт на нов домейн

Пусни му линкове от по-авторитетни сайтове към някои от основните категории или раздели, ако са тематични - още по-добре.
 
От: Стар сайт на нов домейн

Пусни му линкове от по-авторитетни сайтове към някои от основните категории или раздели, ако са тематични - още по-добре.
Добра идея, но проекта няма никакъв бюджет.
Не са си платили домейна, а какво остава за линкове.
 
От: Стар сайт на нов домейн

Гугъл Сърч Конзолота не ползвате ли? Ако имате контакт с предишният собственик влизате в Webmasters променяте домейна с новия и изпращате сайтмапа на новия домейн за индексиране. Така трябва до няколко дни цялото съдържание от стария домейн да се показва от новия в търсачката. Даже мисля че е задължително да информирате Гугъл за преместването. И за тях е хубаво да знаят актуално съдържание и да махат неактуалното.
Преди няколко дена вкарах един стар домейн който беше спрян и до 3 дни ми го показа в резултатите. Нямаше го 1 година и не се показваше. Сега се показа светкавично и то на добри позиции. Просто трябва да информирате официално търсачката за да актуализира резултатите. Иначе ако чакате тя да ви забележи може да минат години с новия домейн.
 
От: Стар сайт на нов домейн

Гугъл Сърч Конзолота не ползвате ли? Ако имате контакт с предишният собственик влизате в Webmasters променяте домейна с новия и изпращате сайтмапа на новия домейн за индексиране. Така трябва до няколко дни цялото съдържание от стария домейн да се показва от новия в търсачката. Даже мисля че е задължително да информирате Гугъл за преместването. И за тях е хубаво да знаят актуално съдържание и да махат неактуалното.
Преди няколко дена вкарах един стар домейн който беше спрян и до 3 дни ми го показа в резултатите. Нямаше го 1 година и не се показваше. Сега се показа светкавично и то на добри позиции. Просто трябва да информирате официално търсачката за да актуализира резултатите. Иначе ако чакате тя да ви забележи може да минат години с новия домейн.

Не, не са ползвали.
Но пък няма никакви проблеми, вече минава 200 посещения от Г на ден.
Без да е правено абсолютни нищо.
Класира се и много добре - показва, че за някои търсения е на 1-5 позиция.
 
От: Стар сайт на нов домейн

Ако е с много съдържание го е хванал веднага и води посетители. Най-добрия вариант е от Гугъл Уебмастърс. Иска сайтмап за да е всичко точно. И роботс.тхт. И в хедъра на сайта сложи мета таг, ако няма, колко често да го обхожда и ще го опреснява често като информация. Особено ако е много посещаван като този. Даже на сайтове които са вкарани там и съм им направил структурни реформи, ако не ги събмитна наново след като съм ги обновил, вади старите резултати. Доволен съм от конзолата, даже получавам имейли къде какво трябва да се промени.
 

Горе