Степен на отпадане в Google Analytics

epiqe

Active Member
Не мога да разбера какво означава този термин в отчетите на Аналитикс-а ?
п.с.
Пробвах с търсачката на форума, но нищо не успях да открия. :)
 
От: Степен на отпадане в Google Analytics

Показва колко от общите посетители са напуснали сайта ти като са посетили само една страница.
 
От: Степен на отпадане в Google Analytics

Това е една от най-важните опции според мен на аналистика, да знаеш колко от хората са влезли така да се каже "по погрешка в сайта ми" и аз имам такива моментни спадове в моя.
 
От: Степен на отпадане в Google Analytics

Проценти от порядъка на 58 % дали е добре ? Не мога да преценя аз.
 
От: Степен на отпадане в Google Analytics

Проценти от порядъка на 58 % дали е добре ? Не мога да преценя аз.

При мен за месечно ниво е 26,53 % и мисля че е добре , но някой по компетентен може да каже дали и при теб е добре
 
От: Степен на отпадане в Google Analytics

Много зависи как е структуриран сайта, не винаги този показател може да даде ясна представа дали има проблем или просто потребителите влизат да видят новото съдържание на първа страница.
 
От: Степен на отпадане в Google Analytics

Няма добър и лош процент. Има постигнати цели.

Какъв е сайта? Ти какво очакваш?

Сайта може да е на някой който печели пари от цъкане върху реклами. Има много такиза програми. Е товага 100% е твоята цел - всеки да цъкне върху реклама веднага щом посети сайта, примерно.

Ако е блог или форум или някаква дискусия където очаквах хората да четат и пишат, е тогава целиш нулата.

Ако е афилиейт сай тогава зависи как ти плащат, за посетитлел , за продажба, за попълнена форма, кое важно - кой първи е представил продукта или кой е финализирал продажбата... Бе меже книга да се напише. ..
 
От: Степен на отпадане в Google Analytics

Аха форум е. Значи доста ми е висок процента. Все пак като е форум би трябвало да се задържат и регистрират, а не да бягат като невидели :)
 
От: Степен на отпадане в Google Analytics

не е точно така има такива които четът повече от една тема но си има такива които търсят информация за определен проблем идват от Г четът темата и се махат незвисимо дали и е помогнало четенето или не .... или като мен четът за проблема в повече от един форум намерен през Г

(освен това ми хрумна ако ползваш SMF за форум него гугъл го захапва с all накрая на темите и всички страници на темите стават на една страница вместо да разцепени на страници и вместо да прегледа 10 страници гледа цялата тема като една и го отчита като баунс рейт)...

Ако не ползваш СМФ може да смениш първо аналитикса да ти е на англииски че

bounce rate са го превели Степен на отпадане и прегледай top lending pages и top exit pages може да ти помогне да научиш интересни неща
 

Горе