Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

От: Re: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

...олко стои на даден сайт? Ако на сайта няма google analitics, google+ или друг google shit, то няма как да знаят колко време и какво прави даден потребител на една страница...

И сега остава да ми кажете, че понеже ползвам друга статистика(просто тяхната не ми е удобна), ще съм по назад, щот не могат да си напъхнат носа навсякъде!

Хайде, и да ме помниш с добро! Давам ти чартбрейкъра за месец април:

еййй, голям зор да окаля патладжана тоз :-o
 
От: Re: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

A google чете карти таро, че да знае кой колко стои на даден сайт? Ако на сайта няма google analitics, google+ или друг google shit, то няма как да знаят колко време и какво прави даден потребител на една страница. Това, което google знаят е колко страници има на даден сайт. Толкоз.

Забравяш Хрома.


А по темата.

Колега гледай да имаш добра конверсия. Другото не е толкова важно. Ако хората влизат и правиш "продажби", значи е добре.

Т.е. Гугъла гледа степента на отпадане спрямо другите сайтове с подобна тематика. Сравнението е спрямо директната ти конкуренция, а не спрямо някакво средно за всички сайтове в нета. Така, че на тях може да им е 85% и ти с 80% да си най-добрия, но няма как да знаеш колко е на другите. И също така се гледа и средното време прекарано на страницата. Така, че гледай генерално да вървят нещата, а не само по един или по два показателя.
 
  • Like
Реакции: ops5
От: Re: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Забравяш Хрома.


А по темата.

Колега гледай да имаш добра конверсия. Другото не е толкова важно. Ако хората влизат и правиш "продажби", значи е добре.

Т.е. Гугъла гледа степента на отпадане спрямо другите сайтове с подобна тематика. Сравнението е спрямо директната ти конкуренция, а не спрямо някакво средно за всички сайтове в нета. Така, че на тях може да им е 85% и ти с 80% да си най-добрия, но няма как да знаеш колко е на другите. И също така се гледа и средното време прекарано на страницата. Така, че гледай генерално да вървят нещата, а не само по един или по два показателя.

Благодаря. Мисля, че е ОК. Писах и по-горе.

Ще изчакам месец и ще видим дали да променяме нещо. А и все съм сигурен, че лендингите са много по-подходящи за афилиейт програмата. Поне за нашия случай говоря.
 
От: Re: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

А и все съм сигурен, че лендингите са много по-подходящи за афилиейт програмата. Поне за нашия случай говоря.
Не ти знам бизнеса, но гледай реакциите на клиентите. Не на гошо.
Аз в аналитикса и GWT влизам на 2-3 месеца, като нещо ме засърби - ей тъй, да "видя" клюките на гошо. Може и да бъркам, но са ми важни клиентите. А те се увеличават.
Пиша си текстове и вече излизам на първа и втора страница за доста неща. Хората ме намират, едни се включват във форума, други ми звънят за покупки - дреме ми гошо какво мисли за сайта и какви числа на статистиката сервира.
Не се влияй от темите и мненията във форума по повод AdSense и други статични "onpage" бизнеси - там нещата са други.
 
  • Like
Реакции: ops5
От: От: Re: Степен на отпадане - колко влияе и на какво?

Не ти знам бизнеса, но гледай реакциите на клиентите. Не на гошо.
Аз в аналитикса и GWT влизам на 2-3 месеца, като нещо ме засърби - ей тъй, да "видя" клюките на гошо. Може и да бъркам, но са ми важни клиентите. А те се увеличават.
Пиша си текстове и вече излизам на първа и втора страница за доста неща. Хората ме намират, едни се включват във форума, други ми звънят за покупки - дреме ми гошо какво мисли за сайта и какви числа на статистиката сервира.
Не се влияй от темите и мненията във форума по повод AdSense и други статични "onpage" бизнеси - там нещата са други.

Разбирам, че най-важни са клиентите. Написах темата, за да видя мненията на някои по-опитни. Защото използването на лендинг страници е нещо ново за мен.

Бизнеса е Борба с вредители :).
 

Горе