Стерилизацията на обществото

deffnews

Well-Known Member
Покрай това, което се опитвам да пиша...
А в него е много засегнато поведението на обществото, но по-скоро човешките поведения и качества.

Това за стерилизацията отдавна си го мисля.
От едната страна е стерилизацията, от другата т.нар. свободия.
Обаче не е само това. Сякаш се държи на неща, които са по маловажни.

Примерно отиваш в голям магазин.
Влез оттук, мини оттам, излез от тук. Не се доближавай до непознат.

И сега преди малко ми излиза някакъв линк от редит.
Някакъв човек пише, къде да си намери приятелка. Долу текат коментари. Един отговаря - ако заговориш непознат на улицата ще те вземат за creep.
Забелязвам, че в...стремежа да се спазват определени права става една стерилизация. И някакво вдетиняване.
Тук-там ставам свидетел на случки, ситуации, разговори.
Имам някакво чувство, че хора на по 25, 30 години са още на 12 в някои отношения.
Може би са приели, че винаги някои трети фактор, ще им разреши нещата. Примерно стюарда.

Наскоро влизам в един автобус. И обичайно част от пътниците са седнали където им падне.
Нали знаете, 99 процента от случаите сам човек предпочита да седне на двойна седалка сам

И сега, де фактор да сядаш не чуждо място не е много добре. Щото оттам едно води до второ, то до трето.
И какво става. Влиза, гледа. Някой му е заел мястото. И сяда на мястото на друг. Обаче другият се качва и държи да си седне на мястото. Въпреки че има други свободни места.
И става дилема. Кво правим. Или отиваме да вдигнем заелият нашето място, или отиваме на друго свободно, или става панаир.
Р тука са пък другите.
И такива срещнах в последните месеци.
Те пък се дразнят на тази стерилност и много лесно и могат да стигнат дори до насилие. Което е още по-недобре.
И започва да се върти една палачинка. Тези, които се придържат по близо до средата на кантара се превръщат в изчезващ вид. Те винаги са били малцинство, но сега са в Червената книга.
 
Последно редактирано:
meme-old-woman.gif
 
Абе пиша от телефона и ми изземва функциите.
И двата варианта не са добре и се провокират един друг.
Що на вас харесват ли ви?
 
Абе пиша от телефона и ми изземва функциите.
И двата варианта не са добре и се провокират един друг.
Що на вас харесват ли ви?
Това цялото от телефона ли го писа??
 
Стерилизация има, и то 100% Цели се социален и потребителки шаблон, най-вече с цел - вкарване на говедото в коневръз и оглавяването му с капаци. Кой излезе от тертипа - обществото го порицава. Обществото трябва да е от консуматорски тип и с приоритети към плащането на режийни и задълженията към хазната. Всичко друго трябва да се стерилизира много бързо :) Мерките още се обмислят, но ето вече и наченките: Хората не трябва да се събират на големи групи (да нема НЕ-контролиран шер на инфо) Не трябва да ходят на кръчми/заведения и забавни мероприятия (връщаме ддс-то) първо зашото се отпускат и пак шерват дерзанията си, после - има риск средствата необходими за задоволяване на картелите, да се окажат несъбираеми. Обществото се поощрява с награди в замяна на сигнали (ваучери за храна, отстъпки в нап и прочие) Създава се образ за подражание, който най-често е младо и трудолюбиво семейство, много щасливо, но въпреки това изключително стриктно към задълженията си към държавата и разходите си към ЕУ-партньорите (вериги, картели). Всичко останали са жигосани без късмет, със зла участ и въпреки усилията им, са бедни и винаги нещастни :)

Кажи ми, че не е верно 😆
 
сайта в подписа ти му липсва контраста, чекни го през гугъл пейд спийда да видиш кое точно
 
Стерилизация има, и то 100% Цели се социален и потребителки шаблон, най-вече с цел - вкарване на говедото в коневръз и оглавяването му с капаци. Кой излезе от тертипа - обществото го порицава. Обществото трябва да е от консуматорски тип и с приоритети към плащането на режийни и задълженията към хазната. Всичко друго трябва да се стерилизира много бързо :) Мерките още се обмислят, но ето вече и наченките: Хората не трябва да се събират на големи групи (да нема НЕ-контролиран шер на инфо) Не трябва да ходят на кръчми/заведения и забавни мероприятия (връщаме ддс-то) първо зашото се отпускат и пак шерват дерзанията си, после - има риск средствата необходими за задоволяване на картелите, да се окажат несъбираеми. Обществото се поощрява с награди в замяна на сигнали (ваучери за храна, отстъпки в нап и прочие) Създава се образ за подражание, който най-често е младо и трудолюбиво семейство, много щасливо, но въпреки това изключително стриктно към задълженията си към държавата и разходите си към ЕУ-партньорите (вериги, картели). Всичко останали са жигосани без късмет, със зла участ и въпреки усилията им, са бедни и винаги нещастни :)

Кажи ми, че не е верно 😆
Само, че точно днес срещам познат, който се връща от Словения.
И стана малко дума.
Не са такива хората там, казва.
Нито са толкова мнителни, нито толкова изнервени.

Каквото аз виждам в България отива отвъд.
Това е пак историята за 30 години непреход и ударно с камшика.
Но явно изобщо не е само това. Дори не е точно това.
За да бъде тук така и там онака явно има вътрешните фактори с много голям фактор и самите хора.

Обаче притеснителното е, че явно малко хора го виждат наистина.

И мога и да изброя голяма част от импиричността на тази работа. От реално случващото се.
Какво става между хората.
Някои неща ги виждам реално. За други си правя изводи.
Примерно, очевидно е че хората се отбягват дори по улиците.
Да не говорим каква брутална алчност превзема обществото.

Не знам какво става.
Във всяка държава хората си имат някакви свои особености.
Обаче ей тия неща, могат да се добавят и мн. други.

Но сякаш най, силно ми се откроява някаква извратена мнителност.
И тия неща ги забелязвам много силно при младите. Много силно капсуловаме. И делено предимно на групи по двама.
Това е мн. сериозно според мен.

А при по-възрастните виждам повече агресия. И това него говори и за много силно делене и на поколения и дори на полупоколения.
 
Защо се опитваш да разтълкуваш максимата "разделяй и владей" 😆
Същото си помислих. Но е нещо по-сложно. Това, според мен все пак са външните слоеве.
И реакцията е различна.
 
Добре, глей ся...
Следващото не е особено добър пример, обаче...
Днес ги гледам едни младежи. На една глуха улица с пешеходен светофар.
Дет на 2 минути минава по 1 кола.
От едната страна един и от другата двама.

И седят прилежно и чакат светофара да светне зелено.
Много са пресоли тая манджа.
Те тия деца какво ще видят.

Направо от люлката да им слагат по една вратовръзка и костюм.
Другите пък дивите чалгари в 12 часа посред нощ надули Веско Жабата.

Кво праим?
 
Кво праим?

Изглежда си уцелил грешния светофар 😆
Друг път се цели в пешеходни пътеки без светофар и по възможност - без камери.., да видиш тогава тие тинове като се разпищолят 🤣

Ама тия.. то не трее ли да е "цветофар", що за глупост да е СВЕТОфар, след като реално си е ЦВЕТОФАР 😇
 
Изглежда си уцелил грешния светофар 😆
Друг път се цели в пешеходни пътеки без светофар и по възможност - без камери.., да видиш тогава тие тинове като се разпищолят 🤣

Ама тия.. то не трее ли да е "цветофар", що за глупост да е СВЕТОфар, след като реално си е ЦВЕТОФАР 😇
Е аз също бях пешеходец в случая.
То не е лошо да има светофари и на такива места. Ама то досега не схвана ли накъде бия?

Нали казах - набляга се където не е толкова важно нещо, а се пропуска където е по-важно.

Тва лято минах през морето.
Ма как се кефят да газят във водорасли, да се плацикат в пикнята и вечерта да напълнят тумбака. След туй да вдигат панаири и да псуват.
И тия същите, кат си отидат по градовете и селата стават зеленчуково култивирани, започват да говорят на Вие и т.н.

Ем де да бях черноглед. Ама не е това. Това ти е реалността и направо не ми се мисли, какво я чака тая държава.
 
Не, нищо не схФанах, ама както и да е, утре ще пробвам пак 😆
Найш кво.
Това неглижиране на проблема е като работата със щрауса.
Проблемите, които не се разрешават, или поне не се прави качествен опит да бъдат разрешени се задълбочават и същевременно към тях се добавят нови.
 
Дефе, в момента, а и в предвид невероятният ОТЗВУК дето може да се причини..ПРИНЦИПНО 😄 не знам как не се сещаш колко ме боли дедовия за щрауса колко много обича пясъка да яде 🤣
 
ахахахахахаха е'бахте в гламара, ТИ не стааш май за ПРОДЖЕКТ 😆 Тие работи са за УРАВНОВЕСЕНИ и до някъде веруЮщи си У действията гламари.. :) Сорка Френд, ЛОЛ левът ти е ;)
 

Горе