Стив Джобс напуска Apple !

От: Стив Джобс напуска Apple !

е чак толкова голямата работа, че подал оставка. какво толкова го съжаляват и прехвалват вече, все едно е господ.. той човека по принцип е голям скъперник и кофти тип както се знае - вече се води тая дискусия и май тука, и по вестниците го написаха какъв е темерут и не признавал дъщерята си години, за да не и плаща издръжка, макар да е бил мултимилионер вече.
чак такива гениалности не е измислил - взел от тоя, от оня, от ксерокс мишката и великия му графичен интерфейс, с айпада същата работа. верно готени са нещата на епъл, ама много пара бе бахти - толкова надценени стоки нема батка, в китай да ги направят струват сигурно под 50-100$ и тоя ги продава за хиляди, де го има тва? имам само един айпод, верно е супер яко нещо, ама мноу пара бре, както казах.

тва е еврейска работа - оня гепил уиндоуса, тоя гепил всичко що може, оня другия гепил идеята на фейсбук, ония гугълските евреи гепили адуърдс и адсенс идеята от друга търсачка- вижте в тубата има за тях филм, има и един голям баровец павката дуров дето пък гепил от крадеца цукербергчето и си направил вконтакте, оня на групончето гепил от woot.com идейката и така всеки гепи де що може, за да спечели милиардите. и са кво - все са пътници всички, смисъл нема от тия скръндзави работи. един долар не е дарил.
е за тва го уважавам бил гейтс повече, щото е пичага, макар и той да е леко мошеник, сега се е усетил че в гроба няма да му трябват тия милиарди...
Това с гепил идеята ми звучи адски тъпо. Хората са могли реализирали са бизнес плановете си и сега си харчат милионите.
 
От: Стив Джобс напуска Apple !

Идеята е че под неговото ръководство доста дръпна технологията, и аз не го харесвам много и не го признавам за най-великия CEO има редица който съм признал Уорън Бъфет, Бил Гейтс, Джак Уелч, Форд и т.н. не ми се изброява. На Джобс качествата в бизнеса са наистина супер - овладяал е това да правиш по-вече с по-малко и да кажеш не това няма го харесват клиентите да това, да теглиш кредит от най-големия си съперник да шипваш негово софтуер хич да не се иска много личности качества и на края от една губеще да я направи най-голямата по пазарна капитализация е огромно постижение. Както Ан Мълкахи е качена на Xerox-то кормило да ръкови компания докато тече процедурата по банкрут след две години акциите и се тръгуват на цена 5-ти повече.

Цялата идеята е Дали новия ще може да върви по стъпките на Джобс, а акционерите купуват бизнес с добър мениджмънт, та и затова сега ще има сътресения, уж този Тим много го хвалят - дано да продължат иновациите и за вбъдеще. Сега на Самсунг Гугъл и ко. им се дава възможност ги догонят. А за продуките на Епъл с тази надценка какво да ти кажа и аз не харесвам тази ценова политка, има защо да е така. Продава продукт, който минава очаквания на клиентите и ги превръща в лоялни клиенти, не доволни а лоялни. Един доволен клиент просто му е задоволема текущата потребност, а лояния е получил допълнитлно върху това. Те и фактите са красноречиви, не случайно Епъл са №1 в момента с 5% пазарен дял взимат 68% от общите печалби
 
От: Стив Джобс напуска Apple !

Самсунг, ХТЦ и прочие няма да дръпнат наникъде ако Епъл не дръпне. Последните няколко години тая компания дърпа всичките си конкуренти. Сещате ли се как изглеждаха жиесемите преди няколко години? Ами как изглеждат сега? Досущ Айфонски копия. Дизайн + функционалност. Щеше ли да има Самсунг Галакси ако не се беше появил АйПад? Тоя новия лаптоп HP Envy на кой друг лаптоп прилича? Плюс още стотици примери...

Епълските продукти имат изпипан user interface. Стиска им да са различни и да са първи. Има един лидер и хиляди последователи. Ако няма кого да следват, какво прайм?

М/у другото се чудя какво заглъхна Майкрософт тия години, свиха се нещо и се ослушват. Не дълбаят там, дето бяха силни, ами купуват на поразия разни странични продукти/компании - търсачки, скайпове, xbox, ... Някаква странна хоризонтална експанзия. Бил Гейтс изглежда тотално е зае**л положението се кефи на живота...
 
От: Стив Джобс напуска Apple !

Той се оттегля като CEO на Apple, но става председател на борда на директорите т.е пак той ще си ръководи нещата. Още пролетта имаше спекулации, че ще се оттегли, заради здравословното му състояние, дори милиардите които има не могат да му помогнат за рака. Apple стана световна сила при неговото ръководство и определено много ги копират, не случайно Apple водят дела и вече в много страни е забранена продажбата на Samsung Galaxy Tab, а ако не се беше появил Iphone, кой знае дали щеше да ги има всички останали.
 
Re: От: Стив Джобс напуска Apple !

е чак толкова голямата работа, че подал оставка. какво толкова го съжаляват и прехвалват вече, все едно е господ.. той човека по принцип е голям скъперник и кофти тип както се знае - вече се води тая дискусия и май тука, и по вестниците го написаха какъв е темерут и не признавал дъщерята си години, за да не и плаща издръжка, макар да е бил мултимилионер вече.
чак такива гениалности не е измислил - взел от тоя, от оня, от ксерокс мишката и великия му графичен интерфейс, с айпада същата работа. верно готени са нещата на епъл, ама много пара бе бахти - толкова надценени стоки нема батка, в китай да ги направят струват сигурно под 50-100$ и тоя ги продава за хиляди, де го има тва? имам само един айпод, верно е супер яко нещо, ама мноу пара бре, както казах.

тва е еврейска работа - оня гепил уиндоуса, тоя гепил всичко що може, оня другия гепил идеята на фейсбук, ония гугълските евреи гепили адуърдс и адсенс идеята от друга търсачка- вижте в тубата има за тях филм, има и един голям баровец павката дуров дето пък гепил от крадеца цукербергчето и си направил вконтакте, оня на групончето гепил от woot.com идейката и така всеки гепи де що може, за да спечели милиардите. и са кво - все са пътници всички, смисъл нема от тия скръндзави работи. един долар не е дарил.
е за тва го уважавам бил гейтс повече, щото е пичага, макар и той да е леко мошеник, сега се е усетил че в гроба няма да му трябват тия милиарди...

Не случайно пропусках тази тема и чаках да се натрупа мат'реал за разискване. Е по-голяма глупост от тази която каза току що - няма! И не, че го защитавам, даже напротив, никога не съм харесвал политиката им - нашите стоки ще са с 50% по-скъпи защото носят нашето име. Има нова версия на Леопарда - ще си платите са ъпгрейда и т.н.

Само, че тука пропускаш една много важна част. Именно Apple и в частност Джобс държат патентите за едни от най-големите изобретения свързани с мобилните телефони през последните 5 години и свидетелство за това е наскорошното дело срещу HTC и Samsung за патенти и не по случайност спечелено.

Справки:
http://www.zdnet.com/blog/btl/apples-htc-lawsuit-is-it-biting-off-more-than-it-can-sue/31565
http://thisismynext.com/2011/04/19/apple-sues-samsung-analysis/
http://www.engadget.com/tag/apple,htc,lawsuit
http://www.investor.bg/news/article/120157/261.html

А що се отнася за Джобс - е не мога да правя каквито и да е било коментари за него, но мога да публикувам следното видео - най-силната и мотивираща реч, която някога съм чувал.

[video=youtube;UF8uR6Z6KLc]http://www.youtube.com/watch?v=UF8uR6Z6KLc[/video]
 
От: Стив Джобс напуска Apple !

Стив Джобс е от хората, към които не можеш да останеш безразличен. С неоспоримите си способности за лидер, именно той е двигателя на Епъл. За две години издига фирмата от двама човека пълни с идеи до международна корпорация с персонал от хиляди служители. Той кара работещите за него да дават 220% от потенциала си. Извлича от тях възможности, за които не само не са подозирали, но дори и не са мечтали.

Дава им много, но и отнема много - дори и да си работил за него години наред, в момента в който той прецени, си аут. Мислех тук да пусна прословутата му реч на Университета Стенфърд, но Томов ме е преварил. Който не я е гледал - нека го направи, опредeлено няма да съжалява за загубено време.

'Do what you love: Past 33 years I have looked in the mirror every morning and asked myself: "If today were the last day of my life, would I want to do what I am about to do today?" And whenever the answer has been "No" for too many days in a row, I know I need to change something.

wanderer, благодаря ти за предложението, но не разполагам нито с времето, нито с желанието да се възползвам от него. Връща ме към времена, лица и събития, които определено желая да забравя.
 

Горе