Стоенето пред компютри е зле за мъжете.

DEATH

Member
Ей ся гледах новините по Нова. 8ч на ден стоене пред компа води до безплодие :(
Аз както стоя по повече от 16ч - май мога да забравя за деца :(
 
Ам те по новините много глупости говорят ;)
Как са ги изчислили тези 8 часа не знам , при положение че у всеки компютъра е разположен на различно място . Това дали кутията е отворена , затворена , и дали изобщо има кутия също има огромно значение. От какво е кутията , къде е захранването .... Изобщо много фактори които един с един еднакви не можеш да намериш в никой две семейства. Така че тези 8 часа са много общи ако изобщо е истина....
 
Аве те и очите се разваляха от монитора ама аз съм на компютър от 9-10 годишен и за сега не съм имал сериозни проблеми с очите да чукна на дърво :) Може би е от защитното стъкло на 14 инчовия ми монитор и съвършенната видео карта Prosoft Terminator-a който имах :lol:
 
Tsanko каза:
Аве те и очите се разваляха от монитора ама аз съм на компютър от 9-10 годишен и за сега не съм имал сериозни проблеми с очите да чукна на дърво :)

мани мани едно време ми сложха очила - 0.5 на лявото око и 1 на дясното. от както спрях да уча :D и гледам рядко телевизия, на преглед във военна болница (когато се явявах при военни на преглед) ми казаха, че нямам никъв проблем с очите - чакай и аз да чукна на дърво :)
 
Tsanko каза:
Аве те и очите се разваляха от монитора ама аз съм на компютър от 9-10 годишен и за сега не съм имал сериозни проблеми с очите да чукна на дърво :) Може би е от защитното стъкло на 14 инчовия ми монитор и съвършенната видео карта Prosoft Terminator-a който имах :lol:
Това за очите са големи митове и легенди ;)
1. Очите се развалят тъй като когато човек седи на компютъра мига по рядко и изсъхват по-бързо
2.Трептенията на монитора (не се забелязват да) също натоварват.
Така че тоав че има вредно излъчване е голяма простотия ;) То има де , ама не е то причината. От тук следва че сякви видове очила и защитни прегради за пред монитора са глупости... Мен с очила за компютър ме заболява глава (това е сериозно).
При TFT няма никакво треперене , но все още остава проблема с мигането. За това решението е или на всеки 15-30 минути да спирате да гледате монитора и да правите следното : 30 секунди мигате бързо след това 30 секунди редувате далечен с близък план на гледане. Другия вариянт е да си купите изкуствени сълзи ;)

А и да спомена , че проблема с мигането не е само от компютрите . Когато четете книга , учите ,пишете , решавате кръстословица. Въобще всичко което иска напрягане , мигането намалява значително. Просто все повече и повече хора прекарват времето си пред ПЦ а не пред Книги и за това е толкова разпространено че именно пц-то вреди ;)

А и аз да чукна на дърво от 4-5 години съм нон стоп на пц-то и все още никви проблеми
 
да ви имам проблемите пък на вас :lol: това са глупости.то при мъжете като си носиш gsm-a в предни джоп на панталона също води до песплодие ама така като гледам 99% от вас го правят.
 
Те от новините и друг път са го казвали. Пълнят си новините защото иначе трябва да говорят за това дето не им позволяват европейските соц комунисти! Как да се прегледаш? За това нямя да ти дадът направление. Трябва да си платиш всички изследвания. Простаци и гомнари ...
 
Аз гледах тук по немската телевизия , че държенето на лаптопа в скута води до безплодие , дали не става въпрос и за същото по бг телевизията ??Иначе нормален компютър как ще ти вреди ???? билто то отворен затворен ;)
 
ilianskim каза:
Аз гледах тук по немската телевизия , че държенето на лаптопа в скута води до безплодие , дали не става въпрос и за същото по бг телевизията ??Иначе нормален компютър как ще ти вреди ???? билто то отворен затворен ;)

споменаха, че монитора облъчва
 
И аз съм чувал това за лаптопите. Попринцип не е хубаво нещо да ти нагрява слабините, а лаптопите го правят. Това им е логиката 8)
 
Бати облъчването вади тоя монитор :shock: :shock: :shock: Те т**ките ми са на 2 метра от него....
 
хахахаха които има то*ки да се спасява както може,а тия дето сме прецакани и си нямаме само ще се забавляваме.то все нещо и на вас да ви е гадно.не е оферта само на нас всеки месец да ни е гадно :twisted:
 
Х дано тоя компютър да ми докара безплодие колкото се може по-бързо. Тъкмо няма да се набутам да направя деца, които после д ми зимат парити и д м карат д ги водя на панаира и д м омацат целия със захарен памук.
Между другото няма ли някакъв мод за тоя форум с който да могат да се слагат клипове в самия форум, а не само да се слагат линкове към клипове? Защото аз си намерих един мод за моя форум и сега си слагам клипове вътре и си ги гледам направо във форума без да ходя до YouTube.com
 
Не мога да се сдържа да не коментирам Марковски .
Дано да не се размножаваш щом това искаш , но форумите в бъдещето ще са скучни без твои наследници .
 

Горе