Странен проблем с Ексел

Caprice

Active Member
Изключително странен проблем имам и то само в екселски таблици. Озадачих се максимално, ако може някой да помогне с идея на какво може да се дължи:

Пиша текст в екселска таблица обаче не излиза на мястото където го пиша, а две позиции по-напред. Вижда се удвояване на първата и последната буква докато пиша, а когато изляза от клетката всичко е нормално, без удвояване.

Преинсталирах ексел-а, изчистих регистрите, дефрагментирах, преинсталирах, проверих за вируси и ... пак го прави същото. А още по-странното е, че проблемът не е постоянен - ту се оправя, ту пак сгъбясва.

Какво става?!?
 
От: Странен проблем с Ексел

Кирилица, латиница?
Ако е кирилица се увери че ползваш правилния софтуер.

Другото което се сещам е да имаш проблем със шрифтовете. Виж из нетя как можеш да ги преинсталираш от диска с бозата.
 
От: Странен проблем с Ексел

Латиница е, шрифтът е Calibri. Ще пробвам да преинсталирам шрифтовете, мерси
Пффф.. егати сякаш съм в паралелна реалност, какъв е този бъг?
 
От: Странен проблем с Ексел

Не е от фонтовете :(
 
От: Странен проблем с Ексел

Проблемът е само в 2 файла, и то само ако копирам съдържанието. Може би защото е вмъкнат HTML в екселската таблица. Обаче преди това си работеше нормално по същия начин.. Ако сложа друг HTML и / или друг текст си работи. Съдържанието е копирано от Импорт/експорт модул на онлайн магазин, ако има значение...
ето примерни скрийнове (изписване и маркиране на думата 'buy' - на първия скрийн удвоява последната й буква, на втория маркира след нея...):

screen1.png

screen2.png
 
От: Странен проблем с Ексел

Ексела, както и word-a четат стайлове и други бози и мажат здраво ... затова пейстни копираното първо в notepad. Виж дали и там е така, ако да - редактирай и чак тогава копи/пейст в ексел-а.
 
От: Странен проблем с Ексел

Благодаря за идеята.
В Notepad работи нормално, дори и в WORD всичко е наред. Проблемът е, че имам над 250 клетки като горната, в които трябва да редактирам по няколко думи и копи / пейст на всяка една в Notepad си е къртовски труд. Представи си таблица със спецификации - с Н реда и М колони, за да ги импортна пак трябва да са в екселски формат

Преди това всичко си работеше нормално, със същите текстове в клетките, от вчера ми играе номера. Дали не се е прецакало някое файлче на Уин Боза 7? Сега ще пробвам на лаптопа как се държи


ЕДИТ: На другия компютър с файла се работи нормално, има някакви квадратчета на мястото на някои от празните места, но все пак работи. Пробвах да го отворя и с Google Documents и там работи нормално. Явно трябва преинсталация на Уиндоус. Благодаря на Върлов и Thinkfast
 
Последно редактирано:
От: Странен проблем с Ексел

Може да е от версията на офис пакета.
Може да се ползва и strip_tags при експорт от магазина
 

Горе