Странен проблем с индексиране от Google

SoulReaver

Active Member
Здравейте, имам един доста странен проблем и ще помоля за малко помощ и разяснения.
От началото на този месец в Webmaster tools-a се получават Crawl errors->Not followed->Redirect error. Притеснението ми идва от факта, че се отразява на статии от последните 5-7 дни и станното е, че се променя. Например имам 7 url адреса от последните 5 дни. Писането на 4 статии на ден премахва един по един тези 7 url адреса и ги замества с новите. Най-странното е, че не мога да намеря статиите, писани в последните 5-7 дни в SERP, защото не са индексирани, а 1-2 от тях се индексират.
По този начин се получава, че имам статии, които се показват в SERP и ми генерират трафик. Премахнах meta refresh tag-a (FAQ-то на Webmaster tools-a това казва), въпреки че го използвах година и нещо преди това и нямах проблеми с него. От друга страна, ако използвам в Google site:example.com и част от текста на статията и се получава частично дублиране на съдържанието (но домейна е на 2 години и нещо и това идва от факта, че понякога се цитират текстове от прес съобщенията на телекомите, но не съм имал проблем с това). В същото време, търсенето по заглавие ми връща резултати, които може да видите в screen shot-a: Problem_Google_crawl.jpg
Излиза, че новото заглавие не е индексирано като такова, а като текст от breaking news секцията на самата публикация. Опитах да сменя текста но без ефект, така че нямам никаква идея вече. Възможно ли е да е от скорошната смяна на темата на сайта? Да добавя, че използвам WP 3.2, домейна е gsmspot.net
Благодаря предварително, ако някой има идеи да ги сподели...
 

Горе