Странен проблем с noindex, nofollow

yasoo

Member
Здравейте,
има нещо странно поне за мен в моя сайт, та реших да се допитам до вас
Първо да кажа, че става дума за този сайт http://horses-bg.net/, ползвам темата Arras за Wordpress.

Вчера докато си ровичках нещо из сайта съвсем случайно забелязах във файла header.php ето този ред:
<meta name="robots" content="noindex, nofollow" />
до колкото ми е известно така Гугъл не индексира сайта и не следва връзките. Та с две думи питането ми е това noindex, nofollow да ме притеснява ли... така ли да си го оставя или да го премахна изцяло?

В същото време сайта всички статии които публикувам излизат в Гугъл най късно до 2-3 часа след публикуването им... при търсене по всички критерии свързани с тематиката на сайта излизам на първа или втора страница, посещаемостта на сайта непрестанно си расте и за момента имам средно по 500 уникални на ден... та за това ми е странно
Моля за съвет какво да правя с този noindex, nofollow

Благодаря предварително :)
 
От: Странен проблем с noindex, nofollow

Здравейте,
има нещо странно поне за мен в моя сайт, та реших да се допитам до вас
Първо да кажа, че става дума за този сайт http://horses-bg.net/, ползвам темата Arras за Wordpress.

Вчера докато си ровичках нещо из сайта съвсем случайно забелязах във файла header.php ето този ред:
<meta name="robots" content="noindex, nofollow" />
до колкото ми е известно така Гугъл не индексира сайта и не следва връзките. Та с две думи питането ми е това noindex, nofollow да ме притеснява ли... така ли да си го оставя или да го премахна изцяло?

В същото време сайта всички статии които публикувам излизат в Гугъл най късно до 2-3 часа след публикуването им... при търсене по всички критерии свързани с тематиката на сайта излизам на първа или втора страница, посещаемостта на сайта непрестанно си расте и за момента имам средно по 500 уникални на ден... та за това ми е странно
Моля за съвет какво да правя с този noindex, nofollow

Благодаря предварително :)

Нали знаеш... когато едно нещо върви, не трябва да го пипаш :D Tова е в кръга на шегата.
Не успях да ги намеря, явно си ги премахнал вече? :)
 
От: Странен проблем с noindex, nofollow

Значи щом се занимаваш с уеб дизайн, разбираш малко английски:
Example meta tag robots
Add the following meta tag in the HTML source of your page:
<meta name="robots" content="index, follow">
The spider will now index your whole website.
The spider will not only index the first webpage of your website but also all your other webpages.

By changing the index to no-index and the follow to no-follow your are able to influence the behaviour of the spider. If you don't want the search engine spider to crawl through your whole website you use the following meta tag :

<meta name="robots" content="index, nofollow">
 

Горе