Странна реклама в dir.bg

IvayloHristov

New Member
Здравейте Колеги,

Забелязвам в дир.бг последните дни се появява един нов вид реклама. Искам и аз да сложа подобно нещо на моя сайт. Имате ли идея как се прави и от къде мога да прочета малко инфо.


В горния десен ъгъл се появява една малка картинка:

1.JPG


И когато се даде ховер на картинката се появява следното :

2.JPG


Предварително благодаря за помощта.

Поздрави,
Ивайло Христов
 
От: Странна реклама в dir.bg

Това е правено на Flash. Разгледай в Пазара/Услуги и потърси дизайнер, който изработва Flash реклами и някакви такива.

Ако не намериш тук - знам още едно място, където има много уеб дизайнери и програмисти, но по-добре виж дали можеш да намериш някой тук :)
 
От: Странна реклама в dir.bg

voic4e не съм много сигурна, защото не съм го срещала в дира все още това, но ми прилича на javascript ( и най-вероятно сорса на който е 10 пъти по дълъг и натоварващ от самия сайт :) )
 
От: Странна реклама в dir.bg

Не си струва.. !
 
От: Странна реклама в dir.bg

средно статистическия юзър ще помисли картинката на примера за бъг или изобщо няма да си направи труда да се загледа.
масово хората не се зарибяват по картинни реклами освен ако не са каши от рода на "спортни залагания", "спечели телефон", някакви цици които да минават по екрана и прочие
 
От: Странна реклама в dir.bg

Не, тази анимация не може да се на прави само с JavaScript - Flash е, поне това на http://www.novavizia.com - щракнете с десен бутон върху него (някъде по-близо до горния десен ъгъл) и ще видите контекстното меню на Flash плейъра :)

Готино е - на мен лично ми харесва и ми изглежда по-свежо, интересно и зарибяващо от обикновените реклами във вид на банер :) Нещо ме кара да си мисля, че конверсията ще е по-добра от на банер, стига да не става масово разбира се ;) Това за конверсията го казвам от гледна точка на моето поведение, не знам как реагират другите потребители.
 
От: Странна реклама в dir.bg

johnchow беше писал за това
Ако не се лъжа и Тодор Христов писа пост в алабала - потърси в гугъл.
Нещо от сорта на Peel away ad
До колкото знам скрипта се плаща.
 
От: Странна реклама в dir.bg

Според мен подобен тип реклама ще донесе много приходи но някак си загрознява сайта ти.
Бих пробвал ако се предлага такава реклама.
 

Горе