Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

AMOUN

Well-Known Member
Сайт който си държа ей така като сателитка и си прави една година по ... няма и брояч де ама около 5-10 посещения на ден и носи по я клик седмично от адсенс вчера изби рибата, изрина кочината... и не знам още какво направи.
270 презареждания на страницата и 52% клик рейт
При положение че банера е дублиран и се показва два пъти, значи дефакто на всяко презареждане се е кликало - и това става след 12 през ноща...
направил е 20 евра сайта
Гледах броячи ... той не че има брояч ама рових из хоста там има и ми показва че посещенията са си от различни адреси от имаджес гогле от разни търсения?
Но е прекалено странно ?
защо може да се е получило така- какво е това кликане какво е това чудо...
от 12 до 2 бях буден и видях че е направил 20-тина клика, а тая сутрин ме закопа :)
 
По някой път има някои реклами които просто предизвикват аудиторията да цъка на тях. Трудно минават между капките, но се случва. Случвало ми се е на сайт с 1000 уникални дневно и нормалено ктр 1.5, да удря 8.7. Една мацка по боди прави чудеса :Д
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

Или някой се мъчи да ти прецака адсенса
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

ми там е работата че никой не го знае - това ми е тайния адсенс :)
и да се мъчи - що да се мъчи там дето по принцип влизат 5 човека и не ми носи доходи...
а и аз съм добър човек - нима някой ме мрази ? :)

Не може да е от хубав банер... това който е влязъл е кликнал да го ева :)
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

От два дена забелязвам активиране на разни спамерски ботове дето вдигат много трафика, но до адсенс до сега не бяха стигали.
Единственото което се сещам е нещо от типа на "за да получите безплатна кифла, отидете на тоя сайт и натиснете върху рекламата" - друго обяснение за 50% CTR нямам (конкретно в твоя случай).
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

каква ниша е сайта?
аз също съм имал доста кликове,но без да са отчетени средства.
пускам репорт до адсенса да ми е мирна главата,но в твоя случай според мен можеш да бъдеш спокоен,щом са отчетени като валидни
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

бе няма ниша - за синеморец едно блог4е с 20 поста
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

явно си останал доволен от почивката си,щом за тях почна блогове да правиш
предстои сезон и някой мислят къде да си постелят и явно им вади зарибяващи реклами...
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

мне...
днес сложих брояч на сайта има 14 посещения...

АДСКИ ЛЮБОПИТНА СИТУАЦИЯ... ДАЙТЕ ДА ПОУМУВАМЕ ЗАЩО Е ТАКА :)

ОБАЧЕ В АДСЕНС ДНЕС ИМАМ
2 БАНЕРА ПО 250 ПРЕЗАРЕЖДАНИЯ
ЕДИНИЯ С КЛИК РЕЙТ 52%
ДРУГИЯ 30 %
200 КЛИКА И ОБЩА СУМА ЗА ДЕНЯ ДОСЕГА 50 ЕВРО!!!


А СЕГА НАЙ ИНТЕРЕСНОТО !!!
ДОМЕЙНА МИ Е ИЗТЕКЪЛ ВЧЕРА
АЗ НЕ ГО ГЛЕДАМ ТОЗИ САЙТ
И ДНЕС СЛУЧАЙНО ОТ ОФИСА ГО ПУСНАХ И ВИДЯХ ЧЕ МИ ПОКАЗВА ИЗТЕКЪЛ ДОМЕЙН И НА ГОУДЕДИ СТРАНИЦАТА?
КАК ТАКА НЕ РАЗБИРАМ?

ОК ИЗТЕКЪЛ ИЗТЕКЪЛ? АМА ЗАЩО И КЪДЕ СЕ ВЪРТИ БАНЕРА
И ОТКЪДЕ ПО ДЯВОЛИТЕ СА ТЕЗИ ПАРИ И КЛИКОВЕ?
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

Имах същия случай като твоя. При мен кликовете бяха от елемент с връзки и клик рейта беше около 70%. Така и не разбрах точно какво се е случило, но си го обяснявам по следния начин: потребителя цъка на линка след което му излизат 10-те платени препратки. След това отваря всички резултати в отделни табове. Друго логично обяснение аз не намерих. Но така или иначе накрая гугъл ги сметнаха като невалидни кликове и не ги платиха.
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

Да не е объркал некой кода и да е сложил твоя :D от настройките блокирал ли си само на твоите си домейни да вървят реклами ?

Ако някой друг е сложил кода, няма да има клик рейт 50%
Не е това...
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

Демек като е изтекъл домейна и се показва на годеди страница, тогава са почнали кликовете?
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

Ехе, пък и 200 клика за 50 евро - аз толкова правя от 1500 - 2000 клика. За БГ пазара 50 стотинки на клик ... химера :)

Демек като е изтекъл домейна и се показва на годеди страница, тогава са почнали кликовете?

Да, godaddy са объркали и пуснали неговия адсенс вместо техния :p
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

Демек като е изтекъл домейна и се показва на годеди страница, тогава са почнали кликовете?

Ами така излиза...
Вчера е изтекъл, но не съм обърнал внимание...
Днес случайно видях и го поднових
Дне ми изписваше ... домейна е изтекъл и чака да се плати на гоу дедито отровната страница с техни си реклами.
Единственото обяснение че нещо се сбъгясва кода на гогле като изтече домейна?

да сме точни...
199 клика = 54,84 ЕВРО!!! днес
 
От: От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

Имах същия случай като твоя. При мен кликовете бяха от елемент с връзки и клик рейта беше около 70%. Така и не разбрах точно какво се е случило, но си го обяснявам по следния начин: потребителя цъка на линка след което му излизат 10-те платени препратки. След това отваря всички резултати в отделни табове. Друго логично обяснение аз не намерих. Но така или иначе накрая гугъл ги сметнаха като невалидни кликове и не ги платиха.
Какво е станало, според мен може да се разбере от брояча, ако е жлизано от едно IP, то е ясно какво е станало. Ако е от няколко IP-та, значи е точно това - отваря всички резултати в отделни табове, което е малко невероятно.... но не и невъзможно!
 
От: Странна случка с адсенс- над 50% кликрейт

Всички 1о ип-та са си оргинални и различни :)
проблема е че през това време сайта ми не е работел щото домейна му е бил изтекъл :)
нямам сайт а банерите направих за два дни 100 пъти повече отколкото за година :)
бах му мамта ...
писах на гогле
ония още не са резнали парите
 

Горе