Странни записи в MySQL на Wordpress

bgrgroup

Member
Здравейте,

Забелязвам странни записи в MySQL на сайт направен с Worpdress+Woocommerce+WPML.

В описанията на продуктите се използва shortcode и явно се натрупва някакъв проблем.
Записите изглеждат по-този начин:

Код:
<li>
<div class=\"\\&quot;\\&quot;\&quot;leftAlign\&quot;\\&quot;\\&quot;\">Висококачествени вътрешнооребрени медни тръби;</div></li>

или още по гадното в превода

<li>
<div class='"\"\\"\\"\"\\\"\\\"\"\"\"\\"\\"\\"\\\\"\"leftAlign\"\\\\"\\"\\"\\"\"\"\"\\\"\\\"\"\\"\\"\""'>High-quality, inside-ribbed copper pipes;</div></li>
    <li>

При посещение на продукта в сайта - кода на описанието изглежда нормално:

Код:
<li>
<div class="leftAlign">High-quality, inside-ribbed copper pipes;</div>
</li>

Въпросът ми е има ли начин и ако да каква SQL заявка да използвам за да открия и изчистя всички грешни записи, ненужни повторения и прочее.

По-големият проблем е, че броят на повторенията варира в различните записи и не откривам логика. Т.е. трябва ми заявка от рода на:
Намери всички повторения на \ или &quot и ги замени само с едно.
 
Последно редактирано:
Броят на повторенията зависи от това колко пъти е бил редактиран записа. трябва да се издири грешният код, да се оправи и чак тогава да се оправя базата. Иначе пак ще се появят.
Обикновенно това се дължи на неправилно използване на addslashes().
Поздрави.
 
Броят на повторенията зависи от това колко пъти е бил редактиран записа. трябва да се издири грешният код, да се оправи и чак тогава да се оправя базата. Иначе пак ще се появят.
Обикновенно това се дължи на неправилно използване на addslashes().
Поздрави.

Това е първата конструктивна насока която получих за поевече от месец.
Благодаря.
Ще потърся кода и ако го намеря ще пиша пак.
 
С помощта на този инструмент намалих значително грешните записи

https://interconnectit.com/products/search-and-replace-for-wordpress-databases/

Но трябва да се внимава, защото може да се омаже базата, а и ако се забрави на хостинга без да е защитен - все едно сте оставили отключено за хакери.
 
С помощта на този инструмент намалих значително грешните записи

https://interconnectit.com/products/search-and-replace-for-wordpress-databases/

Но трябва да се внимава, защото може да се омаже базата, а и ако се забрави на хостинга без да е защитен - все едно сте оставили отключено за хакери.

Много по-лесно ще бъда да ползваш WP-Cli, пък и не трябва да мислиш дали си го забравил качен на сайта. Има вградена функция за search-replace:
https://developer.wordpress.org/cli/commands/search-replace/
 
То и с подходяща SQL заявка може, но както казах по-горе трябва да се намери причината, не да се лекуват симптомите.
 
Съгласен съм за лечението и на 99% съм сигурен в кой плъгин е проблема. Но има едно голямо НО
Сайта е правн от "агенция" и този плъгин е качен без код за регистрация, а е платен. Агенцията твърдеше, че няма как да даде кода защото го ползвала за много сайтове, което си е пълна лъжа и много плоско твърдение. Фирмата вече е плащала за сайта и добавките, така че сега е трудно да убедя шефовете да купят нещо, което би трябвало да е платено. Или ще е трудно поне докато стане невъзможно да се използва старата версия.

Аз чак толкова от код не разбирам за да си поправя текущата версия на плъгина затова се опитах да оправя грешките в описанията на вече наличните продукти.
Според мен на новите не прави проблем.

Благодаря на всички за идеите и времето.
 

Горе