Странни позиции на един сайт - дайте мнение

kirilbug

Member
Здравейте,

имам един сайт, правен за определена ключова дума и съответно домейна е EMD.

Една от страниците е оптимизирана за тази ключова дума, а другите страници са за сродни и близки ключови думи.

Когато проверявам позициите на сайта за въпросната ключова дума, вижда че всеки път ми показва различна страница от сайта и съответно и позицията варира от 10та до 100тна.

Проверявам с Free Monitor for Google.
 
От: Странни позиции на един сайт - дайте мнение

Нов ли ти е сайта? При мен се получава така с нови сайтове, а след като навърши 1 година се нормализира. Имам някакви съмнения, че на някои ъпдейти ме дърпа напред, а когато дойде EMD update ме баннва по ключовата дума в домейна, после лека-полека пак се придвижва напред, докато не изяде следващ бан. Но това се случва само с нови сайтове.
 
От: Странни позиции на един сайт - дайте мнение

При мен има същия, проблем с единия, на две години и половина е , но каквото и да пипнеш по оптимизацията почва яко денс, изритва оптимизираната страница и вкарва друга подобна на нея в серпа на нейно място. Сутринта точно гледах това за една ключова с която си правя експеримент в момента. :)
 
От: Странни позиции на един сайт - дайте мнение

Не е нов, сайта е на повече от 2 години. Интересно, че това не го прави при ъпдейт или нещо подобно, ами всеки ден. Един ден една страница, друг ден втора, на следващия трета и така. По някое време ги изрежда всички и почва пак.
 
От: Странни позиции на един сайт - дайте мнение

Същото е и при мен, и то за доста ключови думи, чесно си нямам и на идея, но вече гошо почва да ме изнервя.
Не е нов, сайта е на повече от 2 години. Интересно, че това не го прави при ъпдейт или нещо подобно, ами всеки ден. Един ден една страница, друг ден втора, на следващия трета и така. По някое време ги изрежда всички и почва пак.
 

Горе