Стриймване на IP cam

pgplamen

Active Member
Здравейте, на всички искам да питам как мога да пусна една IP камера да се гледа във сайта. Имам реално ИП за камерата но идеята е че в петък предстой едно състезание което искам да го пусна в моя форум. Интернета е малко слаб затова се интересувам как може да стане стриймване на IP cam. Имам VPS сървър но нямам идея какво ми трябва.
 
От: Стриймване на IP cam

Кой интернет е слаб, този на доставчика където е закачена камерата или този на VPS-а ?
 
От: Стриймване на IP cam

:) Тогава си ограничен единствено в това, което ти предлага доставчика. Няма как камерата сама да произведе интернет. В сайта се слага с iframe
 
От: Стриймване на IP cam

Здравейте, на всички искам да питам как мога да пусна една IP камера да се гледа във сайта. Имам реално ИП за камерата но идеята е че в петък предстой едно състезание което искам да го пусна в моя форум. Интернета е малко слаб затова се интересувам как може да стане стриймване на IP cam. Имам VPS сървър но нямам идея какво ми трябва.

Ако искаш да стриимваш а нямаш интернет, един от вариантите които се сещам е TorrentStream. В общи линии ти стриимваш към един клиент, а останалите си споделят (приемат и препредават към другите гледащи)
Другия вариант е да stream ваш към ustream или livescream
 
От: Стриймване на IP cam

разсъждавай логично, като се инсталира Съръвър на мястото на състезанието кой интерент ще дава връзка до сървъра ? :)
 
От: Стриймване на IP cam

Не сървъра да е на VPS . Там не мога да инсталирам сървър защото и комп няма тока е от соларни панели. Просто прекарвам камерата до vps и потребителите се закачат към него. На думи е просто но на практика нямам си на идея какво ми трябва и как да стане. Аз в момента мога да наблюдавам камерата но когато сме двама картината спира насича.
 
От: Стриймване на IP cam

@pgplamen извинявай, ако ти се стори малко остро мнението ми, ама за 500-600 мнения, така ли не научи какво е това VPS?

Накратко, това не е нищо повече от един виртуален компютър на физическа машина, която се намира на отдалечена локация. По пътя на тази логика, за да свързваш каквото и да било с него е логично, че ти трябва Интернет.

Не съм сигурен каква скорост точно ти трябва за хубав stream, но щом искаш да го гледат много потребители се предполага, че трябва да имаш що годе стабилен Интернет за да няма накъсвания и т.н. Не съм много наясно с IP камерите, но предполагам, че софтуер, чрез който можеш да гледаш клипчето от камерата и в повечето случаи просто правиш един iframe към въпросната страница с клипчето, това обаче с слаб Интернет ще си е живо мъчение.

Това, което вероятно би ти свършило работа с по-слаб Интернет е, ако има възможност софтуера на IP камерата да записва и записите да ги качва на твоят VPS, след което ти просто с малко забавяне да четеш каченият на твоят VPS материал. Предполагам това ще е най-удачният вариант, но тук ще трябва да се намеси специалист с повече опит в областта за да даде насоки :)

Нагледно ето аз как си представям, че трябва да станат нещата, за да избегнеш проблема с слабият Интернет (донякъде):

IP Камера ---> Качва се съдържанието на VPS <--- Потребителите гледат с леко забавяне директно от VPS.

P.S > Другият вариант е да осигуриш хубав Интернет на IP камерата, докато искаш да stream-ваш и всички потребители да си гледат директно от IP камерата.
 
От: Стриймване на IP cam

Не сървъра да е на VPS . Там не мога да инсталирам сървър защото и комп няма тока е от соларни панели. Просто прекарвам камерата до vps и потребителите се закачат към него. На думи е просто но на практика нямам си на идея какво ми трябва и как да стане. Аз в момента мога да наблюдавам камерата но когато сме двама картината спира насича.

Ами слагаш една Wowza на сървъра и си готов за Stream. Получаваш сигнала от камерата и сървъра ти го препредава... Въпроса е дали имаш толкова права, че да си инсталираш каквото искаш на VPS.
По-горе ти предложих 2 много по лесни вариантi, при вариантите с LiveStrea, Ustream, просто се вързваш с камерата през твоя компютър и със софтуер я стримваш към Live, Ustream
Като натоварване, стандартно качество варира между 500 - 1000Kbps на потребител. 100 човека 100Мб
 
От: Стриймване на IP cam

Добре, а кой интернет ще свързва камерата и VPS-а? пак ли слабия интернет? Ето какво ще се случи:

1. Потребителите отварят сайта - бързо, защото е от VPS
2. На него се появява един черен квадрат с накъсани образи от камерата


Проблема не е в интернета на VPS-а, а във връзката между камерата и крайния потребител, било то да я гледа директно през браузър или през iframe в сайт, намиращ се на VPS, dedicated server или инякъде в cloud инфраструктура.
 
От: Стриймване на IP cam

Ами на практика пак е слабия интернет. Не мога да закарам по- добър интернет на язовира. Това е основния проблем. Аз си мислех за нещо като радио стриминг. Но явно не е така или бъркам.
 
От: Стриймване на IP cam

Бъркаш, няма такова нещо като радиострийминг, освен ако не си си наел някоя радиочестота, или сателит.
 
От: Стриймване на IP cam

Да прав си нали предлагат някакви радиа в нета сега погледнах води се "Радио хостинг е услуга, която предлага поддръжка на он-лайн радио".
 
От: Стриймване на IP cam

да, но в тази услуга влиза интернета до самия сървър и радио по интернет се слуша през интернет, а не през RF :)
 
От: Стриймване на IP cam

Човека 10 пъти (макар и не много ясно) обясни какво иска, а вие го забивате в 9-та глуха с iframe итн.
Всъщност аз доколкото схванах нета не му е чак толкова бавен щом един юзър може да гледа, а му е тесен канала и като се накачулят повече маймуни не му стига bandwidth.
И идеята е закара до VPS-а тоя стрим, там да вкара в някакъв stream-server, а маймуните на клона да точат от сървъра.
Т.е през тесния канал точи само един - VPS-а, а от там вече се закачат всички останали.

За съжаление опита ми със стримове се изчерпва с пренасочване на стрима от PC към HD-player-a и PlayStation-a като ми се гледа някой мач. Но все ми се струва, че може да се измисли някоя магария с нещо от рода на SopCast или VLC примерно.
 
От: Стриймване на IP cam

И идеята е закара до VPS-а тоя стрим, там да вкара в някакъв stream-server, а маймуните на клона да точат от сървъра.
Т.е през тесния канал точи само един - VPS-а, а от там вече се закачат всички останали.


Да но как да стане какъв сървър ми трябва. Очаквам оферти на Л.С.
 

Горе