Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

alabalist

New Member
Чудя се дали си струва да си играя с неподходящо заснети снимки за един сайт или да пратя хората в професионално студио?

Ето една от снимките като изходен материал:
PICT8418-orig.jpg

И колкото и да се потя изглежда изкуствено:
PICT8418.jpg

dobrevbranding

New Member
От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

То ако се загледаш и в оригинала, пак изглеждат леко изкуствено. Иначе пробвай да сложиш поне малко сенки в основата на тия торбички, че така изглеждат все едно леко левитират над масата :D

П.П. И също мисля, че ако масата на преправената снимка не е огледална и лъскава, а нещо по-матово, би седяло по-добре

alabalist

New Member
От: От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Напълно точни наблюдения :) Но това само ме навежда на решението да ги пратя в студио. Ако обработя всичко до степен на реализъм ще им струва по 50 лв. на снимка, в студио ще им снимат 30 такива сцени за 50 лв. Няма смисъл.

То ако се загледаш и в оригинала, пак изглеждат леко изкуствено. Иначе пробвай да сложиш поне малко сенки в основата на тия торбички, че така изглеждат все едно леко левитират над масата :D

П.П. И също мисля, че ако масата на преправената снимка не е огледална и лъскава, а нещо по-матово, би седяло по-добре

Green Bars

Well-Known Member

Определено не си заслужава да го правиш, загуба на време и ресурс е.
Пращай си ги в студио, или ако не искат да се охарчат, директно им пляскай в сайта тези сними..
Рано или късно ще се усетят че не стават.

alabalist

New Member

Изкушавам се да пусна оригиналните снимки, но стила ми е друг :)

Определено не си заслужава да го правиш, загуба на време и ресурс е.
Пращай си ги в студио, или ако не искат да се охарчат, директно им пляскай в сайта тези сними..
Рано или късно ще се усетят че не стават.

Jordan Manchev

New Member

ротирай ги, смени цвета на дивана, добави някакъв бърз филтър и прецени сам :)

alabalist

New Member

ротирай ги, смени цвета на дивана, добави някакъв бърз филтър и прецени сам :)

Не обичам бързите неща :) Пратих ги в студио, за мен сайт за продукти се прави от снимките. С добри снимки става и лош сайт, но с лоши снимки добър сайт няма да се получи.

Jordan Manchev

New Member

Прави си, аз се замислям сериозно за използване на жив манекен. По този начин, най-добре човек ще придобие представа за големината на даден продукт.

Green Bars

Well-Known Member

С жив манекен е най добре,
обаче трябва да имаш на разположение такъв.
Някоя готина приятелка примерно да се навие, или да си платиш на манекенка/агенция.

По евтиния вариант е да снимаш дрехите/нещата върху изкуствен манекен.

Но се замислете и върху това: Примерно в Спорт Директа си пляскат само снимки на продуктите, без манекени. И избиват рибата от към продажби.
В Амазона има и с манекени и без.

Беджев Стил

Well-Known Member

Не си губи времето , прати ги на професионален фотограф
ако имаш други фотографски въпроси може да пишеш на лично

Иначе много добре си се справил , поздравления :D

Последно редактирано:

alabalist

New Member
От: От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Благодаря, признанието за труда винаги гали душата.
Добавих и малко сенки по съвет на @dobrevbranding.

PICT8418-shadows.jpg

Не си губи времето , прати ги на професионален фотограф
ако имаш други фотографски въпроси може да пишеш на лично

Иначе много добре си се справил , поздравления :D

Firefly

Well-Known Member
От: От: От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Благодаря, признанието за труда винаги гали душата.
Добавих и малко сенки по съвет на @dobrevbranding.

Виж файлът 11157

Не такава сянка имаше предвид колегата. Непосредствено под пакетите трябв да има много тъмна, почти черна сянка, съвсем леко отдолу. Така ще се "заземят".

dobrevbranding

New Member
От: От: От: Струва ли си да си играя с неподходящи снимки?

Не такава сянка имаше предвид колегата. Непосредствено под пакетите трябв да има много тъмна, почти черна сянка, съвсем леко отдолу. Така ще се "заземят".

Да - също като сенките, които се виждаш в оригинала - тънки, почти черни ивици. Легналата торбичка вляво например има почти от край до край сянка, докато тази правата най-отляво има само в лявата си част, по-нататък почти няма. Но тези различния в сенките се предизвикват от неравността на материала отдолу. Когато искаш да ги направиш на равен материал (както е в случая), сенките трябва да са почти еднакви по цялата дължина на допирните повърхности и да зависят само от неравността на торбичките, която в случая е нищожна.

Но ти и без това вече си ги пратил в студио, това е само с информативна цел :rolleyes:

alabalist

New Member

Да, пратих ги в студио, но съветите са много полезни. Сенките, които добавих според мен са нужни, но тънката "залепваща" сянка наистина липсва в случая. Винаги е по-лесно да украсиш реалността, вместо да я създаваш :wink:

Горе